מי עשה מהפכה יותר גדולה בג'אז לואיס אמסטרונג או צ'רלי פרקר

מי עשה בתקופתו מהפכה יותר גדולה בג'אז לואיס אמסטרונג או צ'רלי פרקר

זה בכלל לא משנה

יקירי השואל, מוסיקת הג'אז, ההיסטוריה שלה וההתפתחות הסגנונית שלה אינן תחרות השתנה למרחק. שני האישים שהזכרת היו ענקים שתרמו רבות לפופולאריות העולמית של הג'אז וכמובן שגם להתפתחותו כצורה מוסיקלית אמנותית. אין שום פרמטר או קריטריון - מוסיקולוגי, היסטורי, חברתי וכו' - שיאפשר קביעה חד משמעית בסוגיה מסוג זה. גם לשרשור שרץ כאן לא מזמן בנושא "מיהם נגני הג'אז הגדולים ביותר בכל הזמנים" אין, למעשה, שום משמעות (למרות שאני השתתפתי בו). מה שבטוח הוא שאם לא היה לואי ארמסטרונג גם לא היה צ'ארלי פארקר, אבל זו כבר עובדה היסטורית... ברכות.

לואיס ארמסטרונג.

ואני אומר את זה בהחלטיות רבה, הוא המציא את הסווינג, ופרקר אפילו לא המציא את הבופ, זה היה צ'רלי קריסטיאן...

אין דבר כזה "להמציא" - זה לא פטנט

מדובר על מי השפיע ופיתח יותר. מהות הדיון טיפשית ולכן לא אשתתף בו, אך רק אומר ש"להאשים" את פארקר שלא המציא את הבופ זה קשקוש ואף מראה על בורות הכותב. אבל לפחות מישהו כותב בפורום השומם הזה, אז אין לי תלונות :)

ארמסטרונג - פרקר

אני אומנם מאוד אוהב את ארמסטרונג (יש לי מעל 200 הקלטות שלו) אבל הגישה שפרקר אפילו לא המציא את הבי בופ ולכן הוא לא חשוב מקוממת אותי. זה נכון שארמסטרונג הוא אחד מאבות הג'אז אבל גם תרומתו של פרקר חשובה ובלי קשר להמציא או לא הוא אחד מהגדולים. אני דיי בטוח שבלי פרקר הג'אז מאמצע שנות הארבעים ועד היום היה נשמע אחרת ממה שאנחנו מכירים כיום. דיוק אלינגטון גם הוא לא המציא את הג'אז אבל חשיבותו ידועה לכול. צריך גם לזכור שג'אז זאת לא תחרות ריצה. ישנם הרבה יותר אנשים שלא המציאו את השפה אבל יודעים להשתמש בה באופן שעושה לנו המאזינים דברים טובים מאשר אותם יחידי סגולה שהמציאו את השפה.

מי עשה מהפכה יותר גדולה בג'אז לואיס אמסטרונג או צ'רלי פרקר

מי עשה בתקופתו מהפכה יותר גדולה בג'אז לואיס אמסטרונג או צ'רלי פרקר

אני המצאתי את ה-הרד בופ, למי שלא יודע-פטנט מספר #55436594

אני המצאתי את ה-הרד בופ, למי שלא יודע-פטנט מספר #55436594 תבדקו אפילו במשרד הפטנטים האמריקאי: www.patent.org

לואיס ארמסטרונג.

ואני אומר את זה בהחלטיות רבה, הוא המציא את הסווינג, ופרקר אפילו לא המציא את הבופ, זה היה צ'רלי קריסטיאן...

למה אתה מדבר שטויות?

גם אם צ'רלי קריסצ'ן המציא את הבופ ( מה שמאד לא נראה לי ), צ'רלי פרקר הוא שהפיץ את הסגנון, ובכל מקום אומרים שהשפה שצ'רלי פרקר המציא היא השפה שהשתמשו בה אח"כ, ואת זה אני גם שומע מהתקליטים כך שאין צורך שמישהו יגיד לי את זה. וזה באמת לא משנה מי המציא את הסגנון אלא מי פיתח והשפיע. ובכלל מאיפה אתה יודע שלואי ארמסטרונג המציא את הסוינג? אולי אורנט גם לא המציא את הפרי. כדאי שיהיו לך סיבות יותר רציניות לכתוב משהו חוץ מלעצבן אנשים.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ג'אז ובלוז
בחר
בחר