מיהם לדעתכם נגני הג'אז\להקות הג'אז הטובות בכל הזמנים?

אין בכלל ספק.

נגני הג'אז הגדולים בכל הזמנים הם - - charlie parker - john coltrane

יש כל כך הרבה.... זה החלטה קשה מאוד....

נגני הג'אז הטובים ביותר בכל הזמנים

זו שאלה מכשילה, מסוג השאלות שלא ניתן להשיב עליהן בקיצור. לקודמי בשרשור, ov, שציין את צ'ארלי פארקר וג'והן קולטריין, אומר כך: שני הג'נטלמנים הללו (שאת הראשון מביניהם אני מעריץ ואת השני אני רק מעריך) לא היו מתפרסמים כלל אלמלא קדמו להם באדי בולדן, פרדי קפארד, קינג אוליבר, לואי ארמסטרונג, סידני בשה, דיוק אלינגטון וצוות כוכביו, פלטשר הנדרסון ועיבודיו, קאונט בייסי ושלל סולניו, וגם כמה מוסיקאים לבנים כמו בני גודמן, החבורה מביה"ס התיכון "אוסטין" בשיקאגו (ממייסדי הדיקסילנד) והרשימה, כמובן, עוד ארוכה. מגזין הג'אז "דאון ביט", המגזין "מטרונום" וכתבי-עת נוספים, כמו גם תחנות רדיו וטלוויזיה, נהגו בעבר לקיים משאלים לבחירת מוסיקאי הג'אז הבולטים בחלוקה לפי כלי נגינה (המתופף הבולט, הפסנתרן הבולט וכן הלאה). המשאלים הללו היו מתקיימים אחת לשנה, מדי שנה. אינני בטוח בכך, אך נראה לי שהנוהג הזה כבר לא קיים, וזה די מובן עקב שפע הסגנונות ותת-הסגנונות שהתפתחו בג'אז וסוגי המוסיקה הנוספים שצמחו מתוכו, או לידו (רית'ם אנד בלוז, רוק-נ'-רול ועוד) וכאלה שנפרדו ממנו. זוהי הזדמנות טובה לאתגר את מנהלי הפורום: הציגו נא משאל לבחירת באי הפורום, במסגרתו נבחר את הנגן הבולט ביותר בכל כלי, את ההרכב הבולט ביותר בכל סגנון ותת-סגנון, את הדיסק הבולט ביותר בכל סגנון או בכל תקופה וכו'. זה יכול להעסיק את כולנו למשך שנה לפחות... מבין החביבים עלי (ויש עוד רבים): תופים: באדי ריץ' זצ"ל באס: ריי בראון ז"ל פסנתר: ארול גארנר ז"ל, ארט טייטום ז"ל, אוסקר פיטרסון יבל"א סקסופון בריטון: ג'רי מאליגן ז"ל סקסופון טנור: סטן גץ ז"ל סקסופון אלט: צ'ארלי פארקר ז"ל, פול דסמונד ז"ל סקסופון סופרן: סידני בשה זצוק"ל חצוצרה: לואי ארמסטרונג ז"ל, קליפורד בראון ז"ל, דיזי גילספי ז"ל קלרינט: בני גודמן ז"ל, באדי דה-פרנקו יבל"א טרומבון: ג'ק טיגרדן ז"ל, ג'יי-ג'יי ג'והנסון ז"ל גיטרה: ווס מונטגומרי ז"ל אורגן: ג'ימי סמית' יבל"א ויבראפון: ליונל המפטון ז"ל, מילט ג'קסון ז"ל, טרי גיבס יבל"א זמרת: אלה פיטצג'רלד ז"ל זמר: פרנק סינטרה ז"ל, לואי ארמסטרונג ז"ל בנדלידר: קאונט בייסי ז"ל ביג בנד: קאונט בייסי, דיוק אלינגטון, באדי ריץ', ת'אד ג'ונס-מל לואיס הרכב מודרני: רביעיית הג'אז המודרני והרשימה, כאמור, עוד ארוכה.

אהבתי את הרעיון... את הרשימה קצת פחות...

ומותר לשאול למה אתה רק מעריך את ג'ון קולטריין? שום דבר רע אני רק רוצה לדעת מה מפריע לך בו?

הרשימה וגם קולטריין

זו הרשימה שלי ידידי. אין שום צורך שאתה תאהב אתה. אתה רשאי לבנות לעצמך רשימה משלך, ואני כמעט בטוח שאני לא אוהב אותה. זוהי דמוקרטיה. זהו פלוראליזם. אין לי שום דבר נגד קולטריין. אני פשוט לא אוהב חלק מהמוסיקה שלו (בעיקר זו המאוחרת) ונראה לי שיש קצת הגזמה בהערצה הכללית כלפיו. שוב - זו רק דעתי, ואני מקווה שלא תתחיל כאן מלחמת עולם. אגב, אני גם לא מתעלף באופן אוטומטי מכל מה שמיילס דייויס עשה, ולדעתי מכלול היצירה שלו כולל גם הרבה... איך לומר? חומר ממש לא מושלם. זה לגיטימי - לא כל אמן מצליח להתעלות ב-100 אחוזים מהנסיונות שלו, ולפעמים נכנסים לתהליך היצירה שיקולים לא ממש אמנותיים שמשפיעים לכיוונים מסויימים, ולפעמים האמן נישא על גלי ציפיות מוגזמים שיצרו מבקרי האמנות או אפילו הקהל שלו, ומנסה להתחכם, ומועד - זה כבר קרה הרבה במהלך ההיסטוריה. אני מקווה רק שלא פגעתי בציפור נפשך, כי אתה הלא גם סקסופוניסט וגם ג'אזיסט... אז אני גם מתופף וגם ג'אזיסט, ואני לא מת על קולטריין - אוקיי? לא כל אוהדי הג'אז אוהבים את האלילים הפרטיים שלי - ואתה ההוכחה לכך. ברכות.

היסיתי להימנע מזה אבל לא הצלחתי...

אין לי שום דבר אישי נגדך ולא נגד העובדה שאתה לא אוהב את קולטריין. אין לי שום בעייה עם זה. אתה מוזמן לכתוב מה שאתה רוצה ברשימה שלך ואני לא אהרוג אותך. להפך, אני לגמרי בעד שתכתוב מה שאתה רוצה, הרי זוהי דמוקרטיה וזהו פלוראליזם. אני לא כועס עליך כי אתה לא אוהב את טריין פשוט רציתי לדעת מה בו מפריע לך. סקרנות גרידא. חבל לי שלא הבנת את כוונתי כהלכה. מקווה שלא פגעתי בך (אם כן, סליחה זו הייתה טעות), peace Love Swing

סקסופוניסט וג'אזיסט - שים לב!

אין לי שום עניין להתנצח אתך. גם לא נפגעתי חס וחלילה. רק מה? הכותרת של ההודעה שלך קצת הרגיזה אותי: "את הרעיון אהבתי...את הרשימה קצת פחות". (או משהו דומה). זו התנסחות של מבקר מוסיקה בעיתון מקומי... לגבי קולטריין והסיבות שאני לא כל כך אוהב אותו (או חלק מן היצירה שלו) - זה נושא לדיון בפורום אחר. ההודעות כאן זזות לאט, וההקלדה מעצבנת (מגיבה לאט - אני מקליד מהר), וזה לא ממש מתאים לפתח את הנושא לדיון מוסיקולוגי בפורום הזה. אם תרצה פעם לארגן מפגש של חובבי ג'אז, אשמח להסביר את דעתי, לפרט, לנמק ואפילו להדגים. בכל מקרה, למען טיהור האווירה - אני מאחל לך כל טוב והצלחה בכל דרכיך (בהנחה שאתה מוסיקאי צעיר כפי שהתרשמתי).

atovim mecol ha zmanim

blee col saphek dave brubeck,paul desmond,gene taylor ve jo morello

אין בכלל ספק.

נגני הג'אז הגדולים בכל הזמנים הם - - charlie parker - john coltrane

beehlet aval....

shahahta et paul desmond....

אין לי שום עניין להתנצח אתך. גם לא נפגעתי חס וחלילה. רק מה? הכותרת של ההודעה שלך קצת הרגיזה אותי: "את הרעיון אהבתי...את הרשימה קצת פחות". (או משהו דומה). זו התנסחות של מבקר מוסיקה בעיתון מקומי... לגבי קולטריין והסיבות שאני לא כל כך אוהב אותו (או חלק מן היצירה שלו) - זה נושא לדיון בפורום אחר. ההודעות כאן זזות לאט, וההקלדה מעצבנת (מגיבה לאט - אני מקליד מהר), וזה לא ממש מתאים לפתח את הנושא לדיון מוסיקולוגי בפורום הזה. אם תרצה פעם לארגן מפגש של חובבי ג'אז, אשמח להסביר את דעתי, לפרט, לנמק ואפילו להדגים. בכל מקרה, למען טיהור האווירה - אני מאחל לך כל טוב והצלחה בכל דרכיך (בהנחה שאתה מוסיקאי צעיר כפי שהתרשמתי).

זה דוקא מתאים מאוד

לפתח את הזווית המוסיקולוגית בפורום הזה. תמשיך בבקשה.

מסכים עם islay אני חושב שזה יהיה מעניין

הגדול בכל הזמנים...

כל כך הרבה מרגשים אותי ומגניבים אותי, אני אכתוב רק חלק קטן כיון שאני לא יכול לטעון ששמעתי מספיק בינתיים כדי לענות על שאלה כל כך גדולה(וגם כולם יגידו אח"כ ששכחתי את זה ואת זה...), אבל יש רק אחד שמצאתי בו שלמות מבנית שלא תיאמן בכל סולו ובכל פרזה, הגיון פנימי שנותן ליצירה סימטריה ואיזון יחידים במינם- כמו יצירה של סופר גדול שמרתק אותך ביכולתו בתיעול המלים- זהו המוזיקאי שבלעדיו לא היה לנו מה שקרוי היום הג'ז המודרני: צ'רלי פרקר. הוא העלה את הג'ז ממשהו נפלא למשהו לא מהעולם הזה, ולמרות הכמות העצומה של ה"חקיינים" וממשיכי הדרך- אף אחד לא הצליח לחקות את הדבר שהזכרתי לעיל. חוץ מזה, מדהים אותי סוני רולינס, ג'ו הנדרסון, מונק, אלינגטון ביצירתו הנצחית וכמובן מייקל ברקר. בנוגע לקולטריין, כבודו במקומו מונח, והדברים שהוא עשה הם מדהימים ( עובדה שהוא נחשב על ידי רבים מאד למוזיקאי הג'אז המשפיע ביותר ב-40 השנים האחרונות), אבל אני חייב להתוודות שהסאונד שלו לא לטעמי. אין לזה הסבר כמו שאין הסבר לכל דבר של טעם והוכוח הזה חסר משמעות.

אם הרגזתי אותך בכותרתי, סליחה...

בשמחה, אם יום אחד יאורגן מפגש פורום או משהו מעין זה, אני אדבר איתך מבחינה מוסיקולוגית על טריין. עד אז, אם אתה לא רוצה לכתוב על זה בפורום אין לי בעייה. באמת שזה יהיה הרבה יותר קל לעשות פנים אל פנים. אני מאחל גם לך דרך מוסיקלית מצליחה ופורה (זכור לי שאמרת שאתה מתופף).! נ.ב- כן, אני מוסיקאי צעיר... :)
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ג'אז ובלוז
בחר
בחר