שאלה

שאלה

רציתי לדעת האם מישהוא מכיר את הלהקה the Jan Garbarek Group ואילו דיסקים הכי מומלצים? תודה מראש.

תשובה

אני מניח שאתה מתכוון לחלילן (סקסופוניסט?) הנורווגי Jan Garbarek לא? בזמנו גם חיפשתי אלבומים שלו והיפנו אותי ל-2 Triptykon ו-Afric Pepperbird שניהם לא השאירו אותי עם פה פעור, היו נחמדים, באמת, אבל זה נראה לי שאני פשוט אוהב ג'אז. בכל מקרה, אז אמרו לי שאלו הטובים שלו. הגעתי אליו אגב, דרך Don Cherry שניגן איתו מתישהו. את ה-Group שלו אני לא מכיר. תהנה.

ואגב, ידעת שהוא חיבר את המוסיקה לסרט כיפור של עמוס גיטאי?

אני דווקא הגעתי אל הלהקה הזו בדרך קצת שונה

ראיתי בערוץ מזו לפני כמה ימים את המופע של הבאסיסט אברהרד וובר ואח"כ חיפשתי עליו בגוגל ומצאתי בביוגרפיה שלו שהוא ניגן בלהקה הזו. בכל אופן אני מוריד עכשיו מקאזאה כמה קטעים של הלהקה כדי לקבל מושג לגבי המוזיקה לפני שאני אקנה אלבום. תודה בכל אופן. (:

ואגב, ידעת שהוא חיבר את המוסיקה לסרט כיפור של עמוס גיטאי?

ועמוס גיטאי הוא.....????

אם תרשו לי להתערב

יאן גרברק לא חיבר את המוסיקה לסרט של עמוס גיתאי. עמוס גיתאי השתמש לצורך הסרט במוסיקה מתקליט של גברק משנות ה 70. מדובר בתקליט DIS. בסרט מושמעות בערך ה 5 דקות הראשונות שלו. לגבי דיסקים שלו, אני ממליץ על DANSERE - שהוא באמת מעולה ולפי דעתי עולה על כל ההמלצות הבאות. יש לו אוסף טוב שנקרא works. גם DIS (מ"כיפור") הוא טוב, אבל לא לכל טעם וממש לא ג'אז. בתקליטים שאינם שלו הוא נותן הופעה טובה מאד ב chorus של אברהרד וובר. גם התקליטים עים ג'יזמונטי וצ'רלי היידן נחמדים - magico, folk songs.מנגן גם ב- making music של זקיר חוסיין (למי שעוד יש כח לתקליט הזה). הוא מסוג האמנים (שוב, לטעמי) שעשו כמה דברים מעולים, אבל גם הרבה מאד דברים סתמיים וגם הרבה זבל. באופן כללי צריך מאד להזהר כשקונים דיסקים שלו כי יש הרבה נפילות. עדיף לא לקנות בלי המלצה/שמיעה, לטעמי החומר משנות ה 70 הרבה יותר טוב ממה שנעשה אחר כך. שני המשפטים האחרונים תופסים באופן כללי כמעט לכל האמנים שהקליטו ב ECM. לגבי דון צ'רי שהזכרתם (בקטע של מוסיקת עולם) שווה לשמוע את codona, שילוב מאד מוצלח של ג'אז חופשי עים מוסיקת עולם (עוד לפני שקראו לה כך, ולפני שנוצרה המוטציה שלה שידועה כמוסיקת ניו אייג' איומה).

אלבום האסוף שהזכרת אסף, אם הוא לא ג'אז אז מהו בדיוק?

ויש לי עוד שאלה, האם מישהוא קנה כבר את האלבום החדש של אברהרד וובר, אם כן אז איך הוא? שוב פעם, תודה מראש.

התכוונתי ל DIS

מה הוא? קשה לסווג לז'אנרים כמו שקשה לסווג הרבה דברים שעשו ב ECM. אפשר להגיד שזו מוסיקה איסיאמית (אני יודע, זאת הגדרה מעגלית). לא מכיר את החדש של וובר. בכלל, די הפסקתי עים ECM כבר לפני כמה שנים. מאד אוהב את התקליט שלו שנקרא later that evening וממליץ לך לא להתייחס לביקורות האיומות במדריך פינגווין ונדמה לי שגם ב allmusic.

ד"א האלבום החדש של וובר נקרא: Endless Days

ולפי הביקורת באתר הבא זה מן ג'אז יחד עם מוזיקה קלאסית (מכיוון שוובר חונך לפי המוזיקה הקלאסית).http://www.popmatters.com/music/reviews/w/webereberhard-endless.html נ.ב האם ראית את המופע שלו בערוץ מזו השבוע ושבוע שעבר (כי ככה אני מכיר אותו לפי המופע הזה), מופע של חצי שעה בערך?

אם תרשו לי להתערב

יאן גרברק לא חיבר את המוסיקה לסרט של עמוס גיתאי. עמוס גיתאי השתמש לצורך הסרט במוסיקה מתקליט של גברק משנות ה 70. מדובר בתקליט DIS. בסרט מושמעות בערך ה 5 דקות הראשונות שלו. לגבי דיסקים שלו, אני ממליץ על DANSERE - שהוא באמת מעולה ולפי דעתי עולה על כל ההמלצות הבאות. יש לו אוסף טוב שנקרא works. גם DIS (מ"כיפור") הוא טוב, אבל לא לכל טעם וממש לא ג'אז. בתקליטים שאינם שלו הוא נותן הופעה טובה מאד ב chorus של אברהרד וובר. גם התקליטים עים ג'יזמונטי וצ'רלי היידן נחמדים - magico, folk songs.מנגן גם ב- making music של זקיר חוסיין (למי שעוד יש כח לתקליט הזה). הוא מסוג האמנים (שוב, לטעמי) שעשו כמה דברים מעולים, אבל גם הרבה מאד דברים סתמיים וגם הרבה זבל. באופן כללי צריך מאד להזהר כשקונים דיסקים שלו כי יש הרבה נפילות. עדיף לא לקנות בלי המלצה/שמיעה, לטעמי החומר משנות ה 70 הרבה יותר טוב ממה שנעשה אחר כך. שני המשפטים האחרונים תופסים באופן כללי כמעט לכל האמנים שהקליטו ב ECM. לגבי דון צ'רי שהזכרתם (בקטע של מוסיקת עולם) שווה לשמוע את codona, שילוב מאד מוצלח של ג'אז חופשי עים מוסיקת עולם (עוד לפני שקראו לה כך, ולפני שנוצרה המוטציה שלה שידועה כמוסיקת ניו אייג' איומה).

יש לי את Folk songs ומאוד נהניתי...

אבל חשוב לציין שיאן גרבארק מסתובב לו על הקצה הדק בין הג'אז האתני לסתם מוסיקת עולם. יש לו קטעים שהוא נשמע כמו סקסופון ג'אז ויש לו קטעים שהו נשמע סתם כמו מוסיקת עם נורווגית (לא רק בFolk songs אלא באופן כללי). הוא אולי לא נחשב סקסופוניסט "רגיל" אבל הוא בהחלט מחביא סודות מוסיקלים וליריים יפים מאוד...

ועמוס גיטאי הוא.....????

במאי ישראלי שכדאי שתכיר את השם שלו....

מכיר, גם לא מבין מה עושה ברשימה

לא הדיסק שאני אוהב של גרברק אבל נחמד למדי. אם אתה מחפש שילובים דומים של מוסיקה אתנית עם ספק ג'אז יש עוד המון כאלה ב ECM(MAKING MUSIC של זקיר חוסיין הוא דוגמא בולטת) אבל לדעתי הסגנון הזה מיצה את עצמו לחלוטין והעלה לא מעט פירות באושים.

אני אישית מחפש דיסקים עם כמה שיותר אורנטציה לג'אז!!!

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ג'אז ובלוז
בחר
בחר