כמה מילים על סירוס

יש לי בבית שני חתולים מקסימים- ומסורסים, כשאת השני סירסתי ממש לא מזמן. את החתול הראשון סירסתי לפני קצת יותר משנה, והוא החתול הכי אומלל בעולם. אפילו אנשים שבאים אלי הביתה, ואף פעם לא ראו אותו לפני כן, שואלים אותי למה הוא עצוב. בהתחלה לא קישרתי את זה לסירוס, כי חשבתי לעצמי שהוא בטח היה שמח ומשתולל כשהוא היה גור, ועכשיו כשהוא גדל הוא פשוט השתנה. לפני 7 חודשים בערך החלטתי להביא לו חבר, אולי בשביל שיהיה פחות אומלל. החתול החדש- קוראים לו ביל דרך אגב, היה החתול הכי שמח בעולם. הוא נהג להשתולל ולרוץ כל היום, לשחק עם כל דבר שזז, הוא אפילו בא כשקראנו לו (בלי שניסינו לאלף אותו בכלל). אבל כל זה השתנה מאז הסירוס- הוא כאילו איבד את האופי שלו. כל השמחה שלו, ה "היפר אקטיביות" שלו נעלמו כלא היו. הוא פשוט רובץ בבית ממקום למקום וישן. כל נסיון לשחק איתו, לעורר אותו קצת לא מצליח (והוא כבר הספיק לחלוטין להתאושש מהניתוח). עכשיו יש לי בבית שני חתולים אומללים והכל באשמתי, כשאין לי שום דבר לעשות בשביל לשנות את המצב. מיותר לציין שאני מתחרטת על השניה שסירסתי אותם. רק רציתי להגיד שאני כעיקרון לא מתנגדת לרעיון של הסירוס והעיקור, במיוחד לא אצל חתולי רחוב. אני רק אומרת, שאם אתם מגדלים חתולים בבית, ואתם לא ממש חייבים נואשות לסרס אותם, אל תעשו את זה, לטובת החתולים.

סירוס חתולים אכזרי עוול לחיה

תאר לך שהיו מסרסים אותך איך היית מרגיש? שואלת.עטרה,ג

בוא נבדוק טוב טוב מה אכזרי ומה לא

1. זכר חתולים שנמצא בבית ושאין לו אפשרות לצאת החוצה - חתול זכר שאינו מסורס צריך טריטוריה גדולה מאוד לחיפוש נקבות מיוחמות. כליאת חתול כזה בבית גורמת לו לסטרס מוגבר ולריסוס שתן בכל הבית. 2. אז נגיד שאנו נורא נחמדים ונותנים לחתול שלנו לצאת החוצה. אז אם הוא לא מסורס הוא יחצה כבישים ויתרחק או ילך לאיבוד בחיפוש אחר נקבות. 3. מלחמות זכרים - אין לי ספק שחלומו של כל חתול זכר זה להלחם עם זכרים אחרים עד זוב דם. להיות מרוט ופצוע ברמות שיכולות לסכן את בריאותו וסיכוייו לחיות. 4. ומה עם איידס חתולים שלא הזכרנו?! חתולים חשופים לאיידס חתולים שעוברים בדיוק כמו אצל בני אדם במגע מיני או ע"י דם נגוע חתול שנדבק באיידס עם התפרצות המחלה ימות מוות כואב ועצוב. 5. מה עם כל החתולים שיוולדו בגלל אותו זכר לא מסורס?! מליון חתולי רחוב יש לנו בארץ, חתולים שחשופים לפגיעות, מחלות,הרעלות ועוד כל מיני מאנייקאים ומשוגעים שהורגים אותם. 6. אגב, לא הוכח מדעית בשום דרך עד כה שחתולים וכלבים נהנים מקיום יחסי מין. מעבר לכך לזכר יש קוצים על איבר מינו שמכאיבים לנקבה בזמן החדירה... זה בטוח לא הנאה לנקבה. בעיני, להשאיר זכר/נקבה לא מסורס/מעוקר זאת התאכזרות לשמה, חוסר הבנה ותעללות בבעלי חיים. אז מה עושים, החתולים פחות פעילים?! משחקים איתם, מפעילים אותם והופכים להם את הבית ליותר מעניין. בונים להם מדפים, פינות תצפית ע"י החלון, כדורי מראות, צעצועים, מחליפים ומגוונים. יש מליון פתרונות ורעיונות להפעלת חתולים בבית. ועצובים?! הם עצובים בגלל שהבעלים שלהם לא משחקים איתם ומפעילים אותם. אז קדימה ידידי, למען החתולים שלכם! בהצלחה, חגית רוסו יועצת להתנהגות החתול

סירוס חתולים

עטרה, כנראה לא ניסית להחזיק בבית חתול לא מסורס, זה פשוט בלתי אפשרי, קבלי את תגובתה של חגית בבחינת "כל מלה חקוקה בסלע"!!! ובאשר לחתוליך, תני להם קצת זמן להתאושש ונסי לבדוק אולי הם עצובים בגלל סיבות אחרות? אולי את מצפה שהם יתנהגו כפי שהיו כגורים? בכל אופן אני בטוחה שעשית את הדבר הנכון, אז תרגישי בסדר בענין זה! אצלי יש שלשה זכרים מסורסים, בן שמונה בן שש ובן שלש, הם שובבים ומשחקים הרבה, אפילו בן השמונה שהוא כבר קצת מבוגר, משתובב ועליז כמו ילדון!

בוא נבדוק טוב טוב מה אכזרי ומה לא

1. זכר חתולים שנמצא בבית ושאין לו אפשרות לצאת החוצה - חתול זכר שאינו מסורס צריך טריטוריה גדולה מאוד לחיפוש נקבות מיוחמות. כליאת חתול כזה בבית גורמת לו לסטרס מוגבר ולריסוס שתן בכל הבית. 2. אז נגיד שאנו נורא נחמדים ונותנים לחתול שלנו לצאת החוצה. אז אם הוא לא מסורס הוא יחצה כבישים ויתרחק או ילך לאיבוד בחיפוש אחר נקבות. 3. מלחמות זכרים - אין לי ספק שחלומו של כל חתול זכר זה להלחם עם זכרים אחרים עד זוב דם. להיות מרוט ופצוע ברמות שיכולות לסכן את בריאותו וסיכוייו לחיות. 4. ומה עם איידס חתולים שלא הזכרנו?! חתולים חשופים לאיידס חתולים שעוברים בדיוק כמו אצל בני אדם במגע מיני או ע"י דם נגוע חתול שנדבק באיידס עם התפרצות המחלה ימות מוות כואב ועצוב. 5. מה עם כל החתולים שיוולדו בגלל אותו זכר לא מסורס?! מליון חתולי רחוב יש לנו בארץ, חתולים שחשופים לפגיעות, מחלות,הרעלות ועוד כל מיני מאנייקאים ומשוגעים שהורגים אותם. 6. אגב, לא הוכח מדעית בשום דרך עד כה שחתולים וכלבים נהנים מקיום יחסי מין. מעבר לכך לזכר יש קוצים על איבר מינו שמכאיבים לנקבה בזמן החדירה... זה בטוח לא הנאה לנקבה. בעיני, להשאיר זכר/נקבה לא מסורס/מעוקר זאת התאכזרות לשמה, חוסר הבנה ותעללות בבעלי חיים. אז מה עושים, החתולים פחות פעילים?! משחקים איתם, מפעילים אותם והופכים להם את הבית ליותר מעניין. בונים להם מדפים, פינות תצפית ע"י החלון, כדורי מראות, צעצועים, מחליפים ומגוונים. יש מליון פתרונות ורעיונות להפעלת חתולים בבית. ועצובים?! הם עצובים בגלל שהבעלים שלהם לא משחקים איתם ומפעילים אותם. אז קדימה ידידי, למען החתולים שלכם! בהצלחה, חגית רוסו יועצת להתנהגות החתול

בתור מגדל חתולים שסירס מספר גבוה מאד של חתולים ויש לו שלושה מסורסים (מלבד חתולים לרביה)

אני יכול להגיד שמזמן לא שמעתי ערימת שטויות כל כך גדולה כמו זו ש"החתולים נהיו עצובים בגלל הסירוס". סירוס אינו ניתוח שמשנה את אופי החתול והחתול לא נהיה עצוב בגלל זה - להיפך אלפי הפכים, וחגית כבר פירטה את כל הסיבות! זה שהם "נהיו עצובים" היא אינטרפרטציה שלך למה שקרה להם. הם לכל היותר נהיו פחות אקטיביים. חתולים הם נשמות טהורות ומקסימות, אבל "האנשה" שהיא בעצם "השלכה" של מה שאנחנו מרגישים עליהם אחד לאחד גורמת להם עוול גדול. אני רוצה להפוך את ההמלצה ולומר שכל מי שיש לו חתול זכר, גם אם לא יוצא מהבית לעולם עושה לו טובה ענקית בסירוסו וטובה שעה אחת קודם. אלון
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חתולים
בחר
בחר