עזרה - חתול חולה !!

לפני כ - 3 חודשים אימצנו חתול רחוב שחור חמוד כבן חצי שנה ונראה שהיה מבוית שמצאנו בפתח הבית. מאז הוא כבר הספיק להכיר היטב את הוטרינרית כיוון שנפצע מחתולי הרחוב שבחצר ופיתח דלקות ומוגלה. הספקנו לעקר אותו ולתת לו חיסון מרובעת. לפני כעשרה ימים הוא שוב הרגיש רע, הגענו לוטרינרית עם חום גבוה של 41 מעלות וריח נורא שהיה לו מהפה, והיא רשמה לו שוב ( בערך הפעם השלישית שנותנים לו) אנטיביוטיקה (הפעם מסוג חדש). כעבור מספר ימים שבהם הוא התאושש, ביום ג' שעבר שבו ירד הברד והגשם, מצאנו אותו נוטף מים כשהוא אפאתי לחלוטין, ונדמה לי שגם נשכו אותו שוב מוקדם יותר באותו יום וכבר אז הוא נראה לא בסדר. דיברתי עם הוטרינרית והיא אמרה שיתכן שהוא פשוט בהלם ושנעקוב אחר מצבו, בדקנו גם חום וזה תקין. מאז ועד היום ( כ - 5 ימים ) מצבו כמעט ולא הוטב, הוא כל היום בסלסלה שלו, בקושי הולך (מתנדנד ) ונראה חלש ומפוחד , יתכן וגם כואב לו. קבעתי תור למחר לבית החולים הוטרינרי שיבדקו אותו באופן יסודי. בטלפון הם שאלו אותי על האנטיביוטיקה ואמרו להפסיק לתת לו ושהמינון מוגזם ... קראתי עכשיו על מחת ה - FIV וממש נבהלתי, מה גם ששמעתי את המונח מהוטרינרית באחד הביקורים ולא זכור לי באיזה הקשר ... זו הפעם הראשונה שאני בפורום חתולים למרות שאני אוהבת חתולים מושבעת וגם תורמת לעמותות, אולי מישהו כאן יכול לעזור לי להבין מה יכול להיות לו ? תודה מראש, ליזה ואבי

בהחלט יכול להיות שמדובר

ב FIV (ראי את סימני המחלה בקישור המצורף). בכל מקרה, לא נראה לי שהוטרינרית שלך הצליחה לאבחן את הבעיה של החתול, ובמקום -"דחפה" לו אנטיביוטיקה שלא כ"כ עזרה. אני מאד ממליצה לך ללכת לוטרינר אחר, לקבל חוות דעת נוספת. אם תאמרי לי באיזה איזור אתם גרים, אוכל אולי להמליץ לך על וטרינר מקצועי.

"איידס" של חתולים

דבר ראשון- לא להיבהל. בני אדם לא יכולים להידבק בזה. נקודה. אם אין לך חתולים נוספים בבית\ אז גם אין שום סיבה שתעשי את הבדיקה כדי לוודא שאכן יש לו FIV . הבדיקה עולה 170 ש"ח, וכדאי שתשקלי טוב טוב לפני שאת מחטיה לעשות אותה. ראשית, אני מניחה שלא תזרקי אותו לרחוב כי יש לו FIV. ככה שמבחינתך, זה לא משנה אם יש לו או אם אין לו. מצד שני, אם יש לו את המחלה, זה אומר שהרבה יותר קשה לו להתמודד עם כל מיני מחלות שמסתובבות ברחוב. דלקות חניכיים, טפילילם, שפעת וכל מיני דברים נחמדים שכאלו, שחתולים נורמליים יכולים להתרפא מהם תוך כמה ימים- עלולים לדרוש טיפול אנטיביוטי אגרסיבי אם אכן הוא חולה. אם את רואה שהוא נוטה לחלות, להינשך ולנשוך את חתולי הסביבה, אז אולי יש מקום לבדוק ולראות איך את משנה לו את החיים בהתאם. (נניח, להפסיק לתת לו להסתובב בחוץ, כדי שלא ידביק חתולים אחרים) אם הוא חתול שאת לא יכולה להשתלט עליו, אז אולי עדיף לעדכן כל ווטרינר באפשרות (הסבירה) שיש לו FIV, ולטפל בכל מחלה אחרת שהוא יביא מהרחוב- בהתאם. בכל מקרה, לא להילחץ, כי בשבילך זה לא מסוכן.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חתולים
בחר
בחר