החתול משתין בכל פינה בבית ,מה עושים ?

יש לי חתול פרסי בן שנתיים(מסורס) והוא החליט שהוא משתין על הספה בסלון ,מגבות על הרצפה באמבטיה,הכרית שלי,כיסויי ניילון של הכורסא ,מה עושים איתו ? , זה התחיל לפני חודש בערך והמצב הולך ומחמיר ,הוא כל יום מוצא מקום חדש. (יש לי עוד חתול בן שנה וחצי שעושה את הצרכים רק בארגז) מה שמרגיז אותי זה שקקי הוא עושה בארגז אבל פיפי הוא עושה גם בארגז וגם מחוצה לו ,למישהו יש פתרון או סיבה לתופעה הזו ???

שאלה

אולי אני יכולה לעזור אבל יש לי קודם שאלה- מתי סירסת אותו? בן כמה הוא היה?

הוא עבר סירוס בגיל 7 חודשים

וכיום הוא בן שנתיים ויש לי עוד חתול בן שנה וחצי מסורס גם כן

ומתי הוא התחיל להשתין בכל פינה?

לפעמים אם חתול הספיק להיות עם נקבה לפני הסירוס אז הוא ימשיך לסמן טריטוריה גם אחרי הסירוס.

החתול משתין בכל פינה בבית ,מה עושים ?

יש לי חתול פרסי בן שנתיים(מסורס) והוא החליט שהוא משתין על הספה בסלון ,מגבות על הרצפה באמבטיה,הכרית שלי,כיסויי ניילון של הכורסא ,מה עושים איתו ? , זה התחיל לפני חודש בערך והמצב הולך ומחמיר ,הוא כל יום מוצא מקום חדש. (יש לי עוד חתול בן שנה וחצי שעושה את הצרכים רק בארגז) מה שמרגיז אותי זה שקקי הוא עושה בארגז אבל פיפי הוא עושה גם בארגז וגם מחוצה לו ,למישהו יש פתרון או סיבה לתופעה הזו ???

חתולים שמשתינים בכל הבית

המקרה שלך הוא בדיוק מה שקרה לי. יש לי חתולה בוגרת בת כ-2 וחתולה נוספת, אותה הבאתי כשהיתה בת חודשיים והיום היא בת 11 חודש. החתולה הגדולה לא קיבלה את העובדה שהיא כבר לא "בת יחידה" ובכל מפגש בין שתיהן היתה "נושפת" עליה ומנסה לפגוע בה.עם הזמן המצב נרגע, אך ידידות גדולה לא שררה שם... מה שקרה, הוא שהחתולה הקטנה (פרסית פקינזית) התחילה להשתין בכל הבית - על הרצפה, על הכורסה, הספות, והשטיחים. שיא-השיאים- היה כשערב אחד כשישבתי בסלון - היא עלתה על הספה, התיישבה לידי ולתדהמתי - פשוט השתינה... לפני שהספקתי להתאושש עוד ראיתי שאחרי כן היא גירדה מסביב (כאילו לכסות..). חשוב לציין, כי בדיקת השתן שנעשתה לה אצל הוטרינר המטפל בה, הראתה שהיא בריאה לחלוטין וכי אין לה שום בעיה. בתסכולי כי רב, ולאחר התייעצויות והתלבטויות רבות - מסרתי את החתולה לחברה טובה שלי "לנסיון", וראה זה פלא - אצלה היא עושה את הצרכים אך ורק בארגז שלה...

מוטי יכול להיות שהסיבה פיסית או התנהגותית

ראשית חושב מאד לבדוק האם יש לחתול בעיה פיסית כלשהי ,יש לקחת אותו לוטרינר לבדיקה מקיפה כולל בדיקות תרבית ובדיקות מקיפות שיבדקו בעיות בכליות וחשד לסוכרת. ראה מאמר משונרא: בעיות בדרכי השתן. אם יתברר שאין בעיה פיסית והחתול בריא לחלוטין אז סביר להניח שזאת בעיה התנהגותית. האם היו שינויים כלשהם בביתכם בתקופה האחרונה? משום שחתולים רגישים מאד לשינויים. שים לב שיש לנקות מקומות שבהם החתול עשה שתן בחומרי ניקוי על בסיס חומץ ,אין לנקות בחומרים על בסיס אקונומיקה ,משום שהם מכילים אמוניה שריחה דומה לרי השתן ומעודד את החתול לעשות שוב באותו המקום. כמו כן האם היה שינוי כלשהו שעשיתם בקשר לארגז החול? למשל העברה שלו ,הגבהה ,שינוי סוג החול ,מעבר לארגז חדש וכו? תקראו את המאמר הבא משונרא: בעיות שקשורות לעשיית הצרכים. אם לא יעזור כלום תנסה לקחת את החתול למטפל התנהגותי של חתולים, אני שמעתי על: ענת משונרא ועל "ר נועה הראל ממרפאת המרגנית בר"ג - התמחתה בבעיות התנהגות אצל ד"ר עופרה גלילי בבית דגן וכמובן ד"ר עופרה גלילי. שיהיה בהצלחה.

ומתי הוא התחיל להשתין בכל פינה?

לפעמים אם חתול הספיק להיות עם נקבה לפני הסירוס אז הוא ימשיך לסמן טריטוריה גם אחרי הסירוס.

שהוא היה גור הוא חי בבית עם כמה נקבות אבל עבר מאז שנה וחצי

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חתולים
בחר
בחר