חתול תוקפן.

חתול תוקפן.

חתול שלי תוקף את בעלי ואת חבריו. הוא בן 5 מסורס אצלי מאז שהיה בן 5 שבועות לעולם אינו יוצא החוצה. תקף את בעלי בצורה מאוד קשה לפני כשבוע - השאיר את כיסוי הציפורניים בתוך העור שלו ביד והוריד לו המון דם, ושרט את כף הרגל שלו שמאוד התנפחה ועדיין כואבת. מתלבטת האם לעקור לו את הציפורניים יעזור? האם יש מאלף לחתולים? זו אינה הפעם הראשונה שזה קורה ובמידה ולא אמצא פתרון אאלץ למסור אותו ואני ממש לא רוצה לעשות את זה... אותי מעולם לא תקף כך, אך לעתים "משחק" איתי באגרסיביות ואז אני פשוט קמה והולכת.

עקירת ציפורניים אינה חוקית בישראל

אבל את יכולה לקצץ לו אותן עם קוצץ ביתי פשוט. אני עושה את זה כל הזמן. ותגידי לבעלך שיבעט בחתול בשניה שהוא שורט - ולא חצי רגע אחרי! ענישה בחתולים לא עובדת בצורה רטרואקטיבית, אלא רק באופן מיידי- אחרת הוא לא מבין למה זה.

צריך בדיקה הרבה יותר עמוקה של הסיבות האפשריות

וקשה עד בלתי אפשרי לעשות את זה על גבי הפורום. לעקור ציפורניים לא בהכרח יפתור את הבעיה - מכיוון הניתוח עשוי לגרום לכאבים כרוניים בפרקי הידיים (מדובר על קטיעה של כל הפרק העליו של האצבע - לא רק קטיעת הציפורן - ממש הפיכת החתול לנכה). יש חתולים שבגלל הכאבים מפתחים הרגל לנשוך. ככה שלא חושבת שזה פתרון. יכול להיות שמשהו כואב לו או מפריע לו. משהו השתנה בבית לאחרונה? לדעתי לפני הכל יש לפנות ליועצת להתנהגות חתולים. יעל צפריר נחשבת למובילה בתחום בארץ - חפשי את האתר שלה בגוגל... יש גם את קמליה נרקיס שנחשבת טובה. בהצלחה, מקווה שתיפתר הבעיה... אל תמהרו לעשות צעדים פזיזים שעלולים לפגוע בחתול לכל חייו ואף לסיים את חייו בטרם עת (כמו מסירה לעמותה - התנאים בעמותות כ"כ גרועים שחתולים מתים שם מדיכאון ומצפיפות).

עקירת ציפורניים אינה חוקית בישראל

אבל את יכולה לקצץ לו אותן עם קוצץ ביתי פשוט. אני עושה את זה כל הזמן. ותגידי לבעלך שיבעט בחתול בשניה שהוא שורט - ולא חצי רגע אחרי! ענישה בחתולים לא עובדת בצורה רטרואקטיבית, אלא רק באופן מיידי- אחרת הוא לא מבין למה זה.

לא לא לא... לא לבעוט בחתול...

לא רק בגלל שזה יכול לפגוע באיברים פנימיים ואח"כ הטיפול הוטרינרי יהיה ארוך ויקר - אלא כי חתולים לא מבינים עונש, זה רק יגרום לו להיות תוקפני יותר.

את טועה. או את (אין פה שם)

החתול יודע לקשר בין דברים. למשל: כשהחתול שלי נשך אותי נתתי לו "כאילו כאפה" על הראש- כזו שבעיקר מפחידה (כמו כשמישהו מסתפר). אחרי פעמיים הוא לא העז לנשוך יותר. זה לא נחמד, אבל זה עובד! ובבקשה לרשום שם להבא.

חתול תוקפן.

חתול שלי תוקף את בעלי ואת חבריו. הוא בן 5 מסורס אצלי מאז שהיה בן 5 שבועות לעולם אינו יוצא החוצה. תקף את בעלי בצורה מאוד קשה לפני כשבוע - השאיר את כיסוי הציפורניים בתוך העור שלו ביד והוריד לו המון דם, ושרט את כף הרגל שלו שמאוד התנפחה ועדיין כואבת. מתלבטת האם לעקור לו את הציפורניים יעזור? האם יש מאלף לחתולים? זו אינה הפעם הראשונה שזה קורה ובמידה ולא אמצא פתרון אאלץ למסור אותו ואני ממש לא רוצה לעשות את זה... אותי מעולם לא תקף כך, אך לעתים "משחק" איתי באגרסיביות ואז אני פשוט קמה והולכת.

ד.א.- חשבתי על עוד רעיון שאולי יעזור לך

לפעמים חתול נושך כי יש לו צורך (בלי פסיכולוגיה עכשיו), צעצועי נשיכה כמו עכברים קטנים ושעירים עשויים למלא את הצורך הזה (בלי נדר). בהצלחה, ותזכרי שתמיד יש את תוכנית ב' ...

את טועה. או את (אין פה שם)

החתול יודע לקשר בין דברים. למשל: כשהחתול שלי נשך אותי נתתי לו "כאילו כאפה" על הראש- כזו שבעיקר מפחידה (כמו כשמישהו מסתפר). אחרי פעמיים הוא לא העז לנשוך יותר. זה לא נחמד, אבל זה עובד! ובבקשה לרשום שם להבא.

יותר יעיל לעשות להם "פו"... (כאילו לנשוף). הם מבינים.

חס וחלילה לבעוט או להעניש פיסית את החתול - אתם מחמירים את המצב!

חתולים אינם כלבים והם נקמנים וזוכרים לאורך זמן התנהגות לא נאותה. אני אומרת לא תקיף (לא תוקפני) ולתת לו משהו לשחק איתו במקום. לתת אלטרנטיבה. הענשת חתול יוצרת "כדור שלג" וההתנהגות לא עוברת. פווו זה רעיון טוב. יש הטוענים שניתן להשתמש במשפריץ מים לעציצים. בלי מכות.

הם יודעים את זה??? אז תספר את זה לחתול שלי.

כמו שכבר ציינתי החתול שלי חטף מעט בעבר, היום הוא כבר לא חוטף יותר כי הוא למד את הלקח (ורואים את זה כאשר הוא עוצר את עצמו מלחזור על פעילות שגררה עונש פיזי בעבר!) והיום הוא נכנס איתי למיטה מיוזמתו, קופץ על הכיסא לידי כל פעם שאני מתיישב, קופץ לי על המקלדת כאשר אני ליד המחשב, ורץ לדלת כשאני מגיע מהעבודה...(גם כשיש לו מלא אוכל!) אתה רוצה לספר לו את מה שכתבת כאן ??? כי נראה שהוא חולק עליך!

נ.ב. הנה תמונה קטנה שלו

נכון חמוד?

חמוד מאוד מאוד. הוא מסורס?

ביטלתי לו את הגבריות בגיל שישה חודשים.

ועוד באותו יום הוא התנהג רגיל לחלוטין. מומלץ בחום: לסרס לפני גיל בגרות מינית- ככה הם לא מרגישים הבדל.

ד.א.- חשבתי על עוד רעיון שאולי יעזור לך

לפעמים חתול נושך כי יש לו צורך (בלי פסיכולוגיה עכשיו), צעצועי נשיכה כמו עכברים קטנים ושעירים עשויים למלא את הצורך הזה (בלי נדר). בהצלחה, ותזכרי שתמיד יש את תוכנית ב' ...

מזה תכנית ב' ?

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חתולים
בחר
בחר