שאלה על תינוקות ופרווה - מפנה גם לכאן

שלום, בתי התינוקת בת חודש, ומתקרבת לגיל שבו אני מעוניינת לשים אותה על הרצפה ולאפשר לה לפתח את יכולות המשחק (ובעתיד הזחילה). הבעיה היא שביג'י החביבה משירה המון שערות (הייתי אומרת מלחמה אבודה...) אני מנסה להרגיל את עצמי להעביר כל בוקר "טיטוא לח" (ספונג'ה קלה בנוסף לספונג'ה השבועית) בכדי להעלים את השערות - אבל א. זה קשה, ב. זה לא יעיל כי תוך שעתיים הבית שוב מלא שערות. אני חוששת ממצב שבו הקטנה תבלע שערות ותחנק. גם מחשבות על תיחום נראות לי לא ריאליות לאור העובדה שהשערות מגיעות לכל מקום. מה אתם מציעים לי? אשמח לשמוע בעיקר מאנשים שגידלו תינוקות + כלבים או חתולים נשירים בבית. תודה.

דעתי

בעבר טיפלתי בתינוקות בבית בו היו שלושה חתולים וכלב. לא היתה בעיה עם זה שהתינוקות זחלו על רצפה, גם אם מידי פעם היה שיער; בגיל כל כך קטן צריך לשים לב לתינוקות כל הזמן, ותמיד לשמור עליהם מפני דברים שמעולם לא היתה להם משמעות מסוכנת בשבילנו. לגבי השיערות - נראה לי ששיערות של בני אדם מסוכנות יותר, מכיוון שהן נוטות להיות ארוכות הרבה יותר ועלולות להסתבך סביב אצבעות כף הרגל או היד וכו'. בגדול התשובה היא - צריך לשמור על התינוקת ולשים לב כל הזמן מה היא עושה. בנוסף - לגבי הניקיון, אם תיצרי לתינוקת שלך סביבה סטרילית מידי, היא עלולה דווקא לפתח אלרגיות, שהרי העולם לא נקי תמיד, ואם לא תתרגל מגיל קטן למציאות כמו שהיא, הרי שתסבול ממנה בעתיד. כמובן, זה לא אומר שיש להשאיר גושי שיער בכל פינה, אבל...הבנת את כוונתי. מקווה שעזרתי. JOY

לא הבנתי..

את רוצה לשים את התינוקת בת החודש על הרצפה?היא מאוד רחוקה מהגיל שהיא תזחל.אפילו לא מתהפכת!מניסיון שלי(7 חתולים וכלב!!),צריך מאוד לשים לב,לנקות את הרצפה,אם אפשר שבתך תגיע לגיל הזחילה,לאפשר לה לזחול בחדר אחד ששם החתול לא נמצא.מעבר לזה..ניקיון ושתשומת לב!

תודה על התשובות

בהחלט. כמו שכתבתי בתי מתקרבת (עדיין לא הגיעה, אבל בקרוב) לגיל שבו אני בדרך כלל את ילדי על משטח כלשהו על הרצפה. החל מגיל 6 שבועות בערך אני בדרך כלל שמה את הילדים על מזרן קשיח/ או מחצלת. הם לא לומדים להרים ראש/ לפתח חגורת כתפיים ןלזחול ביום אחד. רק שהפעם הצטרפה כלבה למשפחה. ולא ידעתי מה עושים במקרה כזה. בוודאי שכשבתי תזחל אני לא מתכוונת להגביל אותה לזחילה בחדר אחד. (למיטב הבנתי אני גם לא אצליח אם אנסה..) נראה לי שהפתרון המועדף כרגע הוא מזרן רחיץ + הרבה שימוש בשואב אבק. תודה על הרעיונות.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חתולים
בחר
בחר