עזרה מי שיכול

עזרה מי שיכול

אנו מחזיקים בביתנו שני חתולים. האחד בן שנתיים ומסורס( די עצבני ואלים), ועוד גורה בת שנה פרסית מתוקה וחברותית.שני החתולים שלנו חיים רק בבית ומסתדרים נפלא אחד עם השני. עקב סיבות טכניות אנו נאלצים לעבור לתקופה לגור אצל ההורים של אחד מאיתנו. הבעיה היא שלהורים יש כבר חתולה. היא מאוד מאוד מבוגרת -כבר הפוכה לגמרי ולחלוטין מבולבלת... החתולה של ההורים מעוקרת וחיה בפנים ובחוץ. האם להכניס לטריטוריה שלה- של החתולה של ההורים- את החתולים שלנו עלול לגרום בלאגן הדבר האחרון שהינו רוצים הוא לגרום לחתולה של ההורים איזושהיא טראומה או חס חלילה שתברח ולא תחזור. מה עושים האם יש דרך לבצע שילוב של כזה בין החתולים תודה מראש על העזרה :-)

לא בטוח שיהיה בלאגן :)

חשוב להפגיש בינהם בהדרגה - בהתחלה רצוי מאוד חדרים נפרדים, ורק לעשות העברת ריחות (ע"י לקיחת בדים וחפצים מאחד לשני - חתולים מכירים לא רק ע"י חוש הראיה כמו בני-אדם אלא גם ע"י חוש הריח - אם ייפגשו פיזית אחרי שהריחות כבר מוכרים - יש הרבה יותר סיכוי שיסתדרו). כמובן אל תצפו שישר הם יהיו חברים, בד"כ השבוע הראשון הכי קשה, צריך סבלנות, אבל אח"כ בד"כ מגיעים לסטטוס קוו... :) בהצלחה!

אוקי

תודה קודם כל על התגובה. שאלה אחרונה, האם יש סיכוי שהחתולה של ההורים תברח ולא תחזור משום שהיא חשה איום על הטריטוריה שלה? היא ממש לא צלולה בדעתה...

לא יודעת אם תברח

אבל שמעתי על מקרים נדירים שבהם החתול כ"כ קינא עד שהוא הפסיק להכנס הביתה. מאוד מקווה שזה לא יקרה אצלכם... אולי שווה לשקול לא לתת לה לצאת החוצה לתקופה מסויימת, היא גם ככה מבוגרת, ולדעתי לא הכי בטיחותי לתת לחתולים מבוגרים לשוטט בחוץ בלי שום קשר... (החושים שלהם כבר לא חדים כמו פעם). כמובן שיש חתולים שלא ניתן למנוע מהם.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חתולים
בחר
בחר