חתלתולה משתינה על הריצפה

מה אפשר לעשות? היא מתעקשת להשתין בכל פינה בבית ולא בארגז. היא גם נהנת למתוח את הציפורנים על הספה,ניש לה דברים אחרים שהיא יכולה להשתמש בהם לשם זה אבל משום מה הספה נראת לה מאוד מזמינה,איך אפשר לגרום לה להפסיק? ומלבד זאת היא מתעקשת לדרך על האוכל שלה,איך אפשר ללמד אותה להוציא את הרגלים?

חתולה משתינה

לא ציינת גיל החתולה, אבל נראה שאלה סימנים של תשומת לב. בדוק מהי התגובה שלך כשהחתולה נגשת לספה וחושפת צפורנים. מהי התגובה שלך להשתנה שלה מחוץ לארגז החול ומהי התגובה שלך כשהיא נכנסת עם כפות רגליה לאוכל. נסה להגיב על פעולות שהחתולה עושה והן לרוחך. תגובה חיובית מלווה בליטוף יכולה לשנות את הרגליה או אי-תגובה לחשיפת צפרנים לספה והיא תפסיק לפגוע בספה.

בת כמה החתולה? האם היא מעוקרת?

האם היא שותה/אוכלת כרגיל? באיזו תדירות מנקים את ארגז החול? באיזה חול אתם משתמשים? האם החלפתם סוג לאחרונה? האם הארגז מקורה? כן, מבול של שאלות :) חשוב לדעת את התשובות כדי שנוכל להציע פתרונות ולנסות לעזור. חתולים רבים אוהבים ארגז נקי. יש כאלה שפשוט לא ירצו לעשות בארגז שאינו נקי מספיק, לטעמם ובמקרה כזה יש להקפיד לנקות אותו לעתים קרובות. יש חתולים שלא אוהבים ארגז מקורה, או ארגז מקורה עם דלתית נסגרת. במקרה כזה אפשר להסיר את הדלתית או להדביק אותה כך שתמיד תהיה פתוחה. בענין הספה - אפשר לנסות לתת לה משטחי גירוד המיועדים לחתולים, אולי היא תעדיף אותם על פני הספה, שווה לנסות, אם כי - זה תלוי בחתול, ישנם חתולים שתמיד יעדיפו את הספות. אם זה ממש מציק לכם, אפשר לנסות כיסויים לציפורניים - סופטפוז http://www.softpaws.co.il (בשום פנים ואופן לא ניתוח אכזרי לכריתת ציפורניים) כאמור, לא כתבת בת כמה היא, אולי ההתנהגות השובבית שלה נובעת מהיותה צעירה, גם זאת אופציה.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חתולים
בחר
בחר