החתולים שלי פתאום התחילו לריב

הי החתולים שלי גרים ביחד יור מ 3 שנים הנקבה מעוקרת בת 3 והזכר מסורס בן ארבע לפני שבועיים פרץ ביניהם ריב גדול והפך להיות מלחמה ממושכת עד כדי כך שנאלצתי להפריד ביניהם אחד נשאר אצל השכנים והשנייה נשארה בבית. יצויין שגליתי שלזכר הייתה דלקת בדרכי השתן. הצילו לא יודעת מה לעשות עם שניהם

האם הדלקת טופלה? הגיוני שכל ההתנהגות החריגה היא כתוצאה מבעיה בריאותית.

הדלקת טפלה ועדיין

כן הדלקת טופלה ועדיין ממשיכים לריב אני מיואשת ומפחדת שלא יחזרו להיות חברים

מנסיוני האישי -

המצב יכול להשתפר. לפעמים עוברת על חתולים החיים באותו בית תקופה שכזאת, לפעמים בעקבות משהו שאנחנו לא מודעים אליו, ואולי לבעיה הבריאותית היה קשר לזה/לטריגר שעורר את הריב, מה גם שיש חתולים שלא שוכחים ונוטרים טינה. אני יכולה לספר שכאן יש כמה חתולים, ביניהם שני זכרים מסורסים בוגרים, אחד בן חמש לערך והשני בן עשר, חיים יחד חמש שנים, לא חברים קרובים במיוחד אבל בהחלט מסתדרים ולפעמים גם משחקים יחד. לפני כמה חודשים, ללא סיבה נראית לעין וללא בעיה בריאותית כלשהי, הם החלו לריב - ריבים קשים, מארבים זה לזה, קולות מאיימים... השתדלנו לשמור על קור רוח ולהפריד ביניהם כשהענינים "התחממו". המצב נמשך כמה שבועות, ואז, יום אחד, הדברים חזרו לקדמותם. השלווה חזרה וכך גם היחסים בין שני החתולים - כמו שהיו בעבר. כדאי להיות אופטימיים, להחזיר את החתול מהגלות אצל השכנה, להפגיש ביניהם שוב, בהדרגה ותחת השגחה, ולהפריד לחדרים שונים בבית אם הם מתחילים לריב. כמובן שצריך לשים לב שאין בעיה בריאותית (כמו חזרה של דלקת השתן), ולטפל אם יש. מקווה שגם אצלכם הסדר ישוב על כנו :), ואם המצב לא ישתפר בעתיד הקרוב - כדאי לפנות ליועץ/ת התנהגות.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חתולים
בחר
בחר