למה ה"זמן" מחולק כפי שהוא ?

אני מקווה שאתם יודעים למה הזמן מחולק כפי שהוא ? מי קבע את האורך של שניה ומתי נקבע ששעה מכילה שישים דקות ולמה חילקו את היום ל-24 שעות ? מעניין !!!

הכל הגיע מהשומרים

העם השומרי (SUMERIAN), שמקורותיו מתחילים לפתע בסביבות 4000 לפני הספירה, השתמש בשיטת ספירה שנקראת "שיטת השישים" (הקסאדצימל). כל האסטרונומיה שלהם, ולפיכך שיטת הספרור, נובעת מכך. השומרים הכירו את נקיפת כדה"א (מחזור בן כמעט 26 אלף שנים) ולפיו סיפררו הכל: 24 שעות ביממה, 60 דקות בשעה, 60 שניות בדקה, חלוקת השמיים למקטעים של 12 וכו'. את אורך השניה קבעו במדויק במאה ה-20 באמצעות פליטת קרינה מאטומים כאלו ואחרים. אין זה אומר שיש פה משהו מעבר לשרירותי: אם היינו חיים על כוכב לכת שזמן הקפתו את השמש שונה מזה הנוכחי, אורכי הזמן היו משתנים בהתאם. אחרי הכל, מהי שנה אם לא משך הקפת כוכב לכת את הכוכב שלו, מהו יום אם לא משך סיבוב אחד של כוכב לכת סביב עצמו. אפילו את אורך השניה קבעו, כפי שציינתי, באמצעות הטבע.

נספח: מתמטיקה שומרית

הרי http://it.stlawu.edu/~dmelvill/mesomath/sumerian.html">מאמר קצרצר מאוניברסיטת סנט לורנס (מדינת ניו-יורק) על שיטות המדידה השומריות שהסתמכו על ספרור בסיס השישים. http://it.stlawu.edu/~dmelvill/mesomath/sumerian.html
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מידענות - מחפשים עבורך באינטרנט
בחר
בחר