שכר מידען

חברים יקרים מהו סדר הגודל של שכר מידען בעל תואר שני בחברה פרטית בתחום ההיי-טק? אנא ציינו גם אם מדובר בשכר ברוטו או נטו. אני חוזרת על ההודעה , מכיוון שהמקורית הוצמדה בטעות לנושא אחר.

שכר מידען

שכר המידען, כמו במקצועות אחרים, תלוי בכל מיני גורמים שאינם קשורים ישירות למקצוע או להשכלה, כמו למשל ותק וניסיון. לפי טבלאות השכר של חברת MIT שפורסמו בThe Marker לפני שנה, השכר נע בין 6000 ש"ח ברוטו לבין 16000 ברוטו עפ"י מספר שנות הניסיון והדרג. 16-11 ברוטו - דרג ניהולי 14-9 ברוטו -3-5 שנות ניסיון 12-8 ברוטו - 1-3 שנות ניסיון 9-6 ברוטו - 0-1 שנות ניסיון בפועל - הלואי והמצב היה כזה אופטימי. הנתונים האלו היו נכונים לפני שנה ואולי גם אז כבר היו אופטימיים מדי. היום מאד קשה למצוא משרות פנויות במידענות. לצערנו המידענים הם מהראשונים שמוותרים עליהם כשחברת הייטק מפטרת עובדים. גם כאשר כבר קיימות הצעות עבודה - השכר הוא נמוך מהמפורט לעיל והכל תלוי גם לאיזה ארגון מגיעים וכאמור כמה ניסיון קיים באמתחת.

המון המון תודה, אדית

De Nada , ואגב -

אני בד"כ ממליצה מספר אחת של מקצוע המידענות. נורא מצער אותי שהמצב הוא כזה היום מבחינת תעסוקה בתחום, כי המקצוע הוא ללא ספק מעניין, מהנה ובעל ערך רב. אבל צריכים להסתכל בעייניים פקוחות ולראות את המציאות ומה לעשות שהיום היא לא כ"כ פוטוגנית...

לאור כל זאת: קורס במידענות, כן או לא?

אני מתעניין בקורס המידענות המצוין של הטכניון בת"א אולם אינני יודע אם שווה להשקיע שנה בעניין מבלי שתהיה לכך תוצאה כלשהי, שהרי מידענות היא מקצוע העתיד, אך אפ לשפוט לפי מה שקורה כיום כנראה שמדובר בעתיד המאוד-מאוד רחוק... מה דעתך?

לך תדע מה יהיה בעוד שנה?

אולי השוק יתאושש עד אז? הקורס של הטכניון מעולה, אני אחת מבוגריו. סיימתי לפני שנתיים. עבדתי במקצוע (ועדיין עובדת, למרות שבמינון נמוך יותר) והלימודים נתנו לי קרש קפיצה מצוין. האם להשקיע או לא בקורס כזה היום - זה עניין של לקיחת סיכון שנתונה לשיקולך כמובן. אף אחד כאמור לא יודע מה יהיה בעוד שנה...
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מידענות - מחפשים עבורך באינטרנט
בחר
בחר