משאבים יקרים היורדים לטמיון

שתי דוגמאות למשאבים יקרים היורדים לטמיון בהנף יד ובאקט מדהים של זילזול- 1. סגירת פורומים בוואלה - מתברר שלוואלה יש "פח זבל" של פורומים סגורים שאינם מתועדים יותר בתפריטים של וואלה. פשוט !!! - מישהו החליט לסגור את הפורום וכל ההשקעה של הקהילה יורדת לטמיון. נראה לי שזה יותר מחוצפה. באחד מהפורומים הסגורים מצאתי את מכתבו של "סמי פוליטורה", דמות ססגונית בפני עצמה, למנהלים של וואלה בנושא הקנין הרוחני של משתתפי הפורום. לכל המתענינים בנושא הפורומים כתופעה תרבותית, אני ממליץ לקרוא בעיון את המכתב אותו אני מצרף. 2. שרת "צפונט" ברשת "קישורים"- לפני חודש הוכחד שרת "צפונט" על יד וירוס מחשב. כל מי שעוסק בהפעלה ותחזוקה של שרתי ווב יודע שניתן היה למנוע נזק זה על ידי עידכונים, אותם מפרסמת תדירות חברת מיקרוסופט. כדי להוסיף חטא על פשע, התברר שחברת "קישורים" לא גיבתה כלל את השרת וכך נעלמו להם במכה אחת מספר שנות עבודה של קהילות חינוכיות, בהן השקיעה המדינה כסף רב. אני מצרף את מכתבה של המפקחת המחוזית גב' נילי בוסל כדי להבין את גודל המכה. בשני המקרים מדובר בסופו של עינין באובדן משאבים יקרים, משאבים רוחניים ומשאבים כספיים. בשני המקרים מדובר בסופו של עינין בנזק הנובע מזילזול וחוסר מקצועניות. בשני המקרים מדובר בסופו של עינין ברגרסיה, המחזירה אותנו תמיד לנקודות התחלה בתהליכי הטמעת התקשוב. ואלה, לצערי הרב רק שתי דוגמאות מארועים דומים המתרחשים באזורנו. אלישע

פיתרון לבעיית הקניין הרוחני

אני מציע למנהלי הפורומים ה"אבודים" לארוז את התוכן שהצטבר בפורומים שלהם ולמכור אותו לכל המעוניין בצורת מדיה מגנטית, ואפילו ספרץ אני מניח שמי שנכנס לפורום מסוים במשך שלוש שנים, יאות להשקיע 100 שקלים בספר שמתעד את הפורום. לא נראה לי שלוואלה בכלל יהיה כח לתבוע אתכם; לא ברור אם יש להם קייס; וברור לחלוטין שזו תהיה מהפכה: אנשים שמוכנים לשלם עבור תוכן.

מופתע לשמוע כי לא היה גיבוי לפורומים של צפונט

שלום , אלישע , אני מופתע !! בדרך כלל , מקובל לשמור 3 דורות של גיבויים לכל שרת אינטרנט או מחשב מרכזי .לא ברור , מדוע עניין הגיבויים לא נבדק ? לעניות דעתי , מחוז צפון של משרד החינוך והתרבות צריך להגיש תביעה משפטית נגד חברת "קישורים". בצפונט היו פורומים פעילים + חומרים טובים . זה בפירוש בזבוז כספי משלם הציבור . עמי סלנט

הדברים נאמרו במלוא הצער והסימפטיה לקולגות הצפוניים...

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מידענות - מחפשים עבורך באינטרנט
בחר
בחר