מתעניין במקצוע

שלום לכולם,
שמעתי לאחרונה על מקצוע המידענות ואנשים המליצו לי ללמוד אותו. מה שכן, אני לא יודע כל כך על הנושא.
אשמח אם מישהו שעובד בתחום, יספר לי לי קצת יותר "תכלס" של המקצוע.

תודה רבה

שלום לך גל,

לפי אתר ג'ובנט מידענות היא , הידע כיצד לברור ולאתר את המידע המעודכן, המדויק והמועיל ביותר מתוך מגוון המידע הנראה כאינסופי. עבור אינספור ארגונים המכירים בנחיצותו של מידע איכותי כמצרך בסיסי הנדרש לתהליך קבלת החלטות איכותי, ישנם תקנים עבור אנשי המקצוע הבקיאים בתחום זה.

היום ניתן ללמוד מידענות ברובן המכריע של המכללות המוכרות על ידי המועצה להשכלה גבוהה. בארץ. על פי רוב לימוד המידענות נעשים בהיקף של לימודי תעודה – במסגרת של שנה אקדמית מלאה אחת. ניתן גם להתמחות במידענות כמקצוע ראשי לתואר ראשון באוניברסיטת בר אילן.

רוב הפונים ללימודי מידענות הם בוגרי תואר ראשון מכל קצוות קשת המקצועות. בוגרים אלו, אשר לרוב כבר השתלבו בארגונים גדולים ולמדו להכיר בערך המוסף שמעניקה המידענות למועמד לקידום בתוך החברה מהווים את האסמכתא ליכולתה של המידענות לתרום לאלו אשר התמחו בה.

עבור אלו הבוחרים ללמוד מידענות כמקצוע ראשי, מספקים הלימודים קשת רחבה של ידע אינטרדיסציפלינרי בדומה ל- B.A כללי, אך בליווי של מקצוע נדרש. הגידול במספר התקנים בשוק העבודה המוקצה לטובת מידענים הינו בהתאמה לגידול בנפחו של המידע הזמין ברשת האינטרנט – ושניהם מכפילים עצמם מידי שנה.

מקווה שעזרתי לך.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מידענות - מחפשים עבורך באינטרנט
בחר
בחר