לימודי תואר שני במידענות/ספרנות

אני חושבת על לימודי מידענות/ספרנות לתואר שני אך חוששת שהסיכוי להשתלב בעבודה סבירה (משרה מלאה או קרוב למלאה) בתום הלימודים נמוך. הייתי רוצה לדעת מהו הצפי התעסוקתי במקצוע והאם רוב הבוגרים מצליחים להשתלב בעבודה בתחום בתום הלימודים. כמו כן, הייתי רוצה לדעת אם יש תחרות גדולה על משרות פנויות . תודה

אם זה עוזר -

חברה שלי שסיימה לימודי מידענות בבית ברל (התכנית שם היא ללימודי תעודה ויש לה שם כנראה מאוד טוב בשוק) הצליחה למצוא עבודה בחברת הייטק יחסית מאוד מהר עוד לפני שבכלל סיימה את הלימודים. ד"א – אני חושבת שאחת המרצות שלה הפנתה אותה למשרה הזו וגם עזרה לה עם המלצה מאוד טובה.

לימודי מידענות

שלום לך וברוכה הבאה לפורום, לגבי עבודה בתחום, כמו בכל מקצוע אחר, יש תחרות בשוק העבודה כך שתחום זה אינו שונה מתחומים אחרים. לגבי ביקוש לעובדים, בדרך כלל בחברות/ארגונים מעסיקים רק 1-4 מידענים בארגון כך שקיימת תחרות לגבי מקומות עבודה לעבודה כשכירים בתחום המידענות. לדוגמא קיימת מחלקת מידענות בחברת "טבע" בפתח תקווה המעסיקה קבוצה מסוימת של מידענים רפואיים. את יכולה לשלוח קורות חיים למודעות הדרושים באתרי חיפוש עבודה למיניהם (ג'ובנט, ג'ובמאסטר וכדומה) או לעיין גם במודעות המפורסמות בפורום הנוכחי ובאמצעות יוזמה וסבלנות להשיג את מבוקשך. קיימת אפשרות נוספת לעבוד כעצמאי בעסק משלך אך כמובן זה תלוי בהעדפותייך האישיות: לעבוד כשכירה או לחילופין כעצמאית. למידע נוסף על לימודים ועבודה בתחום המידענות את מוזמנת לעיין במאמר שפרסמתי בפורום: http://community.walla.co.il/ts.cgi?w=/310/1573/////10&id=556096 בהצלחה! בברכה, מיכל ספוז'ניק, מידענית ומנהלת פורום "מידענות-מחפשים עבורך באינטרנט" אתר הבית העסקי

תודה רבה

אם זה עוזר -

חברה שלי שסיימה לימודי מידענות בבית ברל (התכנית שם היא ללימודי תעודה ויש לה שם כנראה מאוד טוב בשוק) הצליחה למצוא עבודה בחברת הייטק יחסית מאוד מהר עוד לפני שבכלל סיימה את הלימודים. ד"א – אני חושבת שאחת המרצות שלה הפנתה אותה למשרה הזו וגם עזרה לה עם המלצה מאוד טובה.

תודה

אני בעיקר מתעניינת בעבודה בספריות אקדמיות (אוניברסיטאות ומכללות רציניות). לשם לא ניתן להתקבל עם לימודי תעודה בלבד.

ברור. היא כבר היתה עם תואר ראשון

ולמדה את זה כלימודי המשך לתואר ראשון.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מידענות - מחפשים עבורך באינטרנט
בחר
בחר