כיצד ניתן לפרש את מה שאני רואה כאשר אני עושה מדיטציה? שמישהו יעזור!!!!

לא מזמן התחלתי לעשות מדיטציות אך אני לא מצליחה לפרש את מה שאני רואה.... אני מאמינה שהדברים אשר אני רואה יש להם משמעות לגבי החיים שלי אך אני פשוט לא מודעת לזאת ולכן אני חושבת שאולי יש מישהו שיכול להסביר לי את מה שאני מרגישה ורואה.... הדברים שאני מרגישה לא נותנים לי מנוח ואני מאוד מאוד מאוד רוצה לדעת מה הם מנסים להגיד לי על חיי.... יש מישהו שיכול אולי לעזור ולהסביר???? תודה מראש....!

סמלים ופרשנויות.

סוף שבוע טוב. כמו שאמרת, יש להם משמעות לגביך. יש כאן כמה נקודות להתייחסות. אחת, לפני הפרשנויות היא הדרך להתיחסות ל:חזיונות, סמלים ומסרים מרבדים שונים של ההכרה. במשך השנים ומכל הכיוונים התפתחו שני כיוונים עיקריים, אחת אמרה: להתעלם מהם לחלוטין כי הם רק מסיחים את הדעת, והיו כאלה שהלכו עוד יותר רחוק ואמרו שהכל נובע מ"גזים בקיבה" ואין בזה שמץ של אמת. לעומתם יש את אלו המקדישים לזה תשומת לב יתרה שגורמת לאיבוד המטרה הראשונית - הכרה והגשמה עצמית. הדרך הבטוחה להתיחסות לאינפורמציה היא: להיות ענייני וממוקד ולנסות להתייחס למידע במידה שתעזור לי לכוון את עצמי. עכשיו בקשר לפרושים. כמו בכל דבר הקשור למבנה הנפשי האישי עדיף לנסות לברר לבד ובמיוחד כשהמסרים מגיעים במצב מדיטטיבי. איך אפשר לקבל כיוון ? נסי לצייר ! אחרי שהתעוררת מישיבה, נסי לצייר בצבעים בצורה הכי אינטואטיבית וחופשית שאת יכולה. תראי שהציורים מקבלים כיוון ואופי מסויים, ובמשך הזמן גם שתמשיכי לצייר וגם שתסתכלי בהם יעלו רעיונות וכיוונים למחשבה. דבר נוסף שאת יכולה לעשות הוא כמו שאומרים: למודט על זה. עלה דימוי, אל תשברי את הראש, פשוט נסי לשבת למדיטציה עליו. אבל שוב - לאינפורמציה יש חשיבות אבל לא עד כדי כך שזו תעסיק אותך ותסיט את תשומת הלב מהמטרה האמיתית (זו שבשמה את עושה מדיטציה.) אם בכל זאת תרצי כיוון לדברים שאת רואה, את יכולה ליצור איתי קשר דרך תיבת הדואר. סוף שבוע נפלא. אבי.

לאבי בוירסקי

קודם כל תודה רבה על התגובה שלך.... הייתי רוצה בכל זאת ליצור איתך קשר וללמוד יותר על הנושא ומה שעומד מאחוריו... האם אוכל לקבל את האימייל שלך על מנת שאוכל ליצור איתך קשר? שוב תודה רבה מראש וסוף שבוע טוב...

לא מזמן התחלתי לעשות מדיטציות אך אני לא מצליחה לפרש את מה שאני רואה.... אני מאמינה שהדברים אשר אני רואה יש להם משמעות לגבי החיים שלי אך אני פשוט לא מודעת לזאת ולכן אני חושבת שאולי יש מישהו שיכול להסביר לי את מה שאני מרגישה ורואה.... הדברים שאני מרגישה לא נותנים לי מנוח ואני מאוד מאוד מאוד רוצה לדעת מה הם מנסים להגיד לי על חיי.... יש מישהו שיכול אולי לעזור ולהסביר???? תודה מראש....!

תשובה לגבי מה את רואה

inush יקרה זה ממש לא חשוב! אל תנסי לפרש את מה שאת רואה או חשה. במדיטציות כל מה שחשוב הוא שישבת. והחשוב יותר זה לא להעביר ביקורת ולא לתת ציונים למה שקרה. בידידות עזרא

סמלים ופרשנויות.

סוף שבוע טוב. כמו שאמרת, יש להם משמעות לגביך. יש כאן כמה נקודות להתייחסות. אחת, לפני הפרשנויות היא הדרך להתיחסות ל:חזיונות, סמלים ומסרים מרבדים שונים של ההכרה. במשך השנים ומכל הכיוונים התפתחו שני כיוונים עיקריים, אחת אמרה: להתעלם מהם לחלוטין כי הם רק מסיחים את הדעת, והיו כאלה שהלכו עוד יותר רחוק ואמרו שהכל נובע מ"גזים בקיבה" ואין בזה שמץ של אמת. לעומתם יש את אלו המקדישים לזה תשומת לב יתרה שגורמת לאיבוד המטרה הראשונית - הכרה והגשמה עצמית. הדרך הבטוחה להתיחסות לאינפורמציה היא: להיות ענייני וממוקד ולנסות להתייחס למידע במידה שתעזור לי לכוון את עצמי. עכשיו בקשר לפרושים. כמו בכל דבר הקשור למבנה הנפשי האישי עדיף לנסות לברר לבד ובמיוחד כשהמסרים מגיעים במצב מדיטטיבי. איך אפשר לקבל כיוון ? נסי לצייר ! אחרי שהתעוררת מישיבה, נסי לצייר בצבעים בצורה הכי אינטואטיבית וחופשית שאת יכולה. תראי שהציורים מקבלים כיוון ואופי מסויים, ובמשך הזמן גם שתמשיכי לצייר וגם שתסתכלי בהם יעלו רעיונות וכיוונים למחשבה. דבר נוסף שאת יכולה לעשות הוא כמו שאומרים: למודט על זה. עלה דימוי, אל תשברי את הראש, פשוט נסי לשבת למדיטציה עליו. אבל שוב - לאינפורמציה יש חשיבות אבל לא עד כדי כך שזו תעסיק אותך ותסיט את תשומת הלב מהמטרה האמיתית (זו שבשמה את עושה מדיטציה.) אם בכל זאת תרצי כיוון לדברים שאת רואה, את יכולה ליצור איתי קשר דרך תיבת הדואר. סוף שבוע נפלא. אבי.

שחכתי לציין משהו....

אבי, כתובת האימייל שלי היא: i_n_u_s_h@walla.co.il אשמח מאוד אם תיצור איתי קשר!!! שבוע טוב.........

תשובה לגבי מה את רואה

inush יקרה זה ממש לא חשוב! אל תנסי לפרש את מה שאת רואה או חשה. במדיטציות כל מה שחשוב הוא שישבת. והחשוב יותר זה לא להעביר ביקורת ולא לתת ציונים למה שקרה. בידידות עזרא

עזרא מילגרום...

קודם כל תודה רבה על זה שהגבת כי הנושא הזה חשוב לי מאוד לאחרונה.... קשה לי לא לתת משמעות ולא לנסות לפרש את הדברים כי אני מאמינה שזהו לא סתם פרי הדמיון שלי וגם אם כן אז בהחלט יש לו קשר לחיי האמייתיים, אולי בקשר של מטאפורה או כדומה.... האם אתה בעצמך עוסק במדיטציות? אם כן אולי תוכל לספר לי מנסיונך האישי משהו שישנה את דעתי בעניין? שבוע טוב....

לאבי בוירסקי

קודם כל תודה רבה על התגובה שלך.... הייתי רוצה בכל זאת ליצור איתך קשר וללמוד יותר על הנושא ומה שעומד מאחוריו... האם אוכל לקבל את האימייל שלך על מנת שאוכל ליצור איתך קשר? שוב תודה רבה מראש וסוף שבוע טוב...

אם מקליקים על השם מופיעה גם כתובת הדואר.

אשמח לעזור במה שאוכל. שבת שלום. אבי.

תשובה לגבי מה את רואה

"זה ממש לא חשוב", גם זו דרך, אך חד צדדית.

כמו שאמרתי, ישנו גם הצד הזה, אבל חשוב מה המניע להתייחסות הגורפת "זה לא חשוב", וחשוב גם להיות מודעים למה זה יכול לגרום. לא בריא להתעלם מהדברים שעולים בהכרה בדיוק באותה מידה ש-להתיחס אליהם יותר מידי לא בריא גם כן... הסמלים והחזיונות הן שפתו של התת מודע, והאינפורמציה המגיע בהחלט רלוונטית, להתעלם ממנה יהיה זהה לנסיעה בכביש והתעלמות מתמרורים. המניע ל"זה ממש לא חשוב" הוא בדרך כלל הרצון להגן על התלמיד מפני בלבול והסחת הדעת אבל אם תבדוק במסורת הבודהיסטית תמצא שלחזיונות המדיטטיבים יש מקום של כבוד... לסיכום: השקפה חד צדדית אינה בריאה לנפש המחפשת עומק וחופש. שבת שלום. אבי.

בדרך כלל אין למראות הללו משמעות

השאלה היא איזו טכניקה את עושה

עזרא מילגרום...

קודם כל תודה רבה על זה שהגבת כי הנושא הזה חשוב לי מאוד לאחרונה.... קשה לי לא לתת משמעות ולא לנסות לפרש את הדברים כי אני מאמינה שזהו לא סתם פרי הדמיון שלי וגם אם כן אז בהחלט יש לו קשר לחיי האמייתיים, אולי בקשר של מטאפורה או כדומה.... האם אתה בעצמך עוסק במדיטציות? אם כן אולי תוכל לספר לי מנסיונך האישי משהו שישנה את דעתי בעניין? שבוע טוב....

עזרה

היי INUSH. ברשותך - מה את בדיוק "עושה" כדי להגיע למצבים שכאלה ? האם את מודרכת ע"י מורה או ספר או שיטה ? האם את מתרגלת לבד? והכי חשוב: מה המניע שלך לעשות מדיטציה ? כאשר אנו משנים מצב הכרה ונכנסים פנימה יותר ויותר ישנה חשיבות רבה הולכת וגדלה לזרמים בהכרה שלנו (ווריטיס). כאשר אדם עובר למצבי תודעה עמוקים, בדרך כלל הוא נושא עמו את הזרמים ההכרתיים שהיו במחשבתו בתרם נכנס למדיטציה. כלומר יש חשיבות למה את עושה מדיטציה ואיך את עושה מדיטציה. חשוב מאד שתקבלי הדרכה והשגחה מאיש שאת סומכת עליו כבעל נסיון. זה יכביר לך את הביטחון במה שאת עושה וכך תוכלי לכון את עצמך יותר נכון. מדיטציה היא חלק מתהליך של גילוי עצמי - האם לא כדאי לקבל הכוונה בדרכים חדשות ?

תגובה לאביטל

האמת היא שאני נעזרת בידיד שלי שמסביר לי... גם הוא מתעסק בזה והוא כבר יותר מנוסה בזה והרבה יותר התעמק בזה ממני ואני סומכת עליו במאה אחוז אבל אם את יכולה לתת לי שמות של ספרים או מאמרים וכדומה בנושא אשמח לנסות ולקרוא.... inush

צריך יותר אינפורמציה

כש-10 אנשים אומרים "מדיטציה" הם בדרך כלל מתכוונים ל-10 דברים שונים. לגמרי שונים. לפי המקורות של הראג' יוג אנו יודעים שמדיטציה (הקרויה שם דהיאנה) היא מצב תודעתי מיוחד ולא שכיח, שבו ההכרה ממוקדת באופן אבסולוטי ולאורך זמן על מושא כלשהו. זה אומר שכדי לעשות "מדיטציה" במובן היוגי שלה אנחנו צריכים שליטה מוחלטת בהכרה - כלומר לא לחשוב, לא לחוש, לא לשמוע ולא לראות דבר מלבד מה שאנו בוחרים ! בשביל להגיע לשם דרושות כמה שנים טובות של תרגול. אם זה מה שאת מחפשת, כתבי זאת בפירוש. היום יש המון שיטות או דרכים או טכניקות שקוראות לעצמן "מדיטציה" - רובן עוסקות בדימיון או בדימויים שונים. גם הן אפקטיביות מאד ולכל שיטה כזאת מטרה משלה. אני חושב שחשוב לך להתמקד ב- מה את רוצה להשיג דרך המדיטציה. האם זה שלווה, האם בריאות, האם הבנה עצמית וכו וכו וכו

וואו...! אביטל תודה....

אביטל, תודה רבה לך.... רק עכשיו אני מבינה שכנראה אני לא יודעת אפילו רבע מכל מה שקשור למדיטציה... האם אוכל ליצור איתך קשר דרך האימייל על מנת שתסביר לי יותר על הנושא? כי אני רואה שאתה מבין בזה ואני מאוד רוצה ללמוד ולהתעמק בזה.... סוף שבוע טוב, inush
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יוגה
בחר
בחר