אני מבצע תרגילים בשטאנגה יוגה ולמחרת היום אין לי כוח ללכת לעבודה, האם יש קשר?

בוודאי שיש קשר. פשוט הגזמת במאמץ בזמן התרגול.

וזה הכל. טעות נפוצה בין מתרגלי "אשטנגה ויניאסה יוגה" היא הגזמה במאמץ בזמן התרגול. זה נובע מחוסר ידע של מי שמלמד את אותם מתרגלים, או מחוסר הבנה של המתרגלים עצמם. או - שגילית את הסוד הגדול: הרבה יותר כיף לתרגל יוגה מאשר ללכת לעבודה! רק צריך איזה תומך נדיב. ובקיצור: בתרגול נכון- לא צריך להתאמץ "עד הסוף" כל הזמן. וצריך הרבה סבלנות. "אשטנגה ויניאסה יוגה" היא לא רק התעמלות אינטנסיבית להחריד- היא גם שיטה לתרגול יוגה. זה לא אותו דבר. שים לב, חכם מימון, לנשימת ה-"אוג'אי" בזמן התרגול ולחלוקת כוח נכונה. ואם לימדו אותך על הדבר שנקרא "מולה- באנדה"- אז גם לזה צריך לשים לב. אם לא לימדו אותך את הדברים הללו- אזי מוריך מעלו בתפקידם... וחבל. ותזכור תמיד- מחר יש יום חדש... ואגב, "שטאנגה" היא מילה של מוסכניקים ל"זרוע מחברת " , בדרך כלל במכוניות.זה הולך יחד עם ה-"אלמנט" וה"פלאגים" ושאר דברים שעולים הרבה כסף. אשטאנגה היא מילה המורכבת משתי מילים- "אשטאו" שפירושה שמונה, ו-"אנגה" שפירושה איברים או שלבים. "שמונת השלבים" המתייחסים לתיאורית היוגה של פטאנג'לי. לילה טוב, גילי חרובי.

אוקי הבנתי אבל...

אז כך, לגבי נשימת אוג'אי, אני כל הזמן נושם כך בזמן התרגול, אבל דיברתי עם מר הר ציון והוא אומר שאין קשר בין נשימת אוג'אי ובין הרצון ללכת לעבודה, הוא נושם אוג'אי כל הזמן ואין לו שום בעיה ללכת למחרת לעבודה (טוב כמובן שיש לו) אני מובטל. אני חייב לציין שהדבר שמקשה עלי הוא תירגול של המאיור אסנה,(הטווס) שאני מבצע פעם ביום לפחות ובימים טובים פעמיים, טוב וודאי שביום שבת אני לא מבצע שום תרגיל וזאת על מנת שאוכל ללכת ללשכת העבודה ביום ראשון בבוקר. האם אתה חושב שאני צריך להוריד במינון? והאם לטווך רחוק זה לא יפגע ביכולת הפיזית והנפשית שלי. בברכה, חכם מימון מירושלים השלמה והמאוחדת.

החבר מימון-

מתשובתך, נראה לי שיכול להיות שאתה מתרגל שיטת יוגה שאולי אינה השיטה אליה אני מתכוון. אם התכוונת לדויד הר ציון- ובכן, עד כמה שידוע לי הוא מלמד שיטת יוגה אחרת מזו שנקראת "אשטנגה ויניאסה יוגה". כדאי לומר כאן מייד שהמונח "אשטנגה יוגה" מתייחסת קודם כל לטקסט של פטאנג'לי, ורק אח"כ לשיטת תרגול זו או אחרת. בכל מקרה, אם אין לך כוח לזוז אחרי התרגול- או שתרגלת יותר מדי, או שתרגלת אסאנות מסובכות מדי, או שתרגלת מה שלא מתאים לך. בכל מקרה, המורה שלך צריך לדעת לעזור לך. אם לא- אולי תחשבו על זה. דבר אחד בטוח: החפזון מהשטן- הסבלנות מאלוהים. אולי תתרגל פחות "תרגילים" ויותר פעמים בשבוע? אתה יודע, חצי שעה במקום שעה, אבל פעמיים בשבוע במקום פעם אחת? צריך להתרגל לכל דבר. קודם משנים את השיטה לפי הבנאדם, אח"כ הבנאדם משתנה לפי השיטה. משהו כזה. ועל כוס ערק תוצרת ביית-(טוב מאוד נגד חיידקים) - נתנחם. ("חכם מימון", הגשש החיוור, אשתקד בזמנו). שבוע שבוע, גילי חרובי
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יוגה
בחר
בחר