שלום...... צריכה עזרה כמה שיותר מהר...

בשבועות האחרונים קצב הלב שלי הואץ אני סתם יושבת ופתאום בלי סיבה קצף הדופק שלי ניהיה מהיר, הייתי אצל רופא אך הוא אמר שהסיבה היא התרגשות איני מבינה למה הכוונה התרגשות אם אני לי ממה להתרגש, שאלתי אם יש דרך לטפל בזה והוא טען שרק על ידיד לקיחת תרופות הרגעה איני מעוניינת להכנס לכל עניין התרופות ולהתחיל את חיי בצורה של תלות, (תלות בתרופות), הייתי רוצה לדעת אם יש למישהו פתרון מה אני יכולה לעשות כדי להרע כדי שקצב הלב שלי יסתדר. בתודה נטלי!

שלום נטלי-

יש הרבה תקופת בחיים בהם אנו נחשפים לתופעה שהזכרת. יכול להיות שמה שאת מתארת הוא מה שמכונה "התקף חרדה"- יש הרבה סיבות בארצנו לקבל התקף כזה.ואז, יש רצון עז לא להיות פה או בכלל,להכנס מתחת לשמיכה ולהיעלם עד שזה יעבור. יש הרבה מה לעשות לטובת העניין: הכל מטכניקות הרגעה והרפיה- יוגיות או אחרות- דרך טיפול פסיכולוגי ידידותי וכלה, מה לעשות, בטיפול תרופתי שיכול להיות יעיל מאוד במצבים מסויימים. גם עם טיפול תרופתי אפשר לעסוק בשאר האפשרויות, וברוב המקרים זה מתמתן, נרגע, ונפסק. לתמיד, או לתקופה. הכי חשוב- לא להתעלם מזה.לטפל בזה. מצאי לך בסביבת מגורייך מקום טוב ונעים לתרגול יוגה, כאשר מה שחשוב זה לא "השיטה" אלא האדם איתו תדברי ותלמדי.לא להתמכר, לראות, לבדוק, לנסות דבר או שניים, לא להתבייש לשאול אם יש נסיון קודם במצבים כמו שלך, להחליף אם יש צורך, לא להתבייש לבקש עזרה. כולנו בני אדם (נדמה לי...). אם לא יוגה- שיטות אחרות מאותה משפחה חביבה ומרפאת(טאי צ'י, פלדנקרייז, ריקודי בטן, עיסוי זה או אחר, וכל מה שנראה מתאים לך ולרקע שלך). בקיצור, מישהוא לדבר איתו ומשהוא לעשות לטובת העניין. עד שהעומס יעבור, ונהיה חדשים. בשמחות, ולא להתבייש לחפש- גילי חרובי

ANSWER

שלום אכן, אמנויות הקשורות בטבורן לפילוסופיה ודרך החיים במזרח אסיה (המזרח הרחוק) עשויות להיות לך לעזר רב. לא משנה במה תבחרי: יוגה, מדיטציה, אמנות לחימה, פעילות אחרת. אבל יש מספר נקודות חשובות, והן: 1. חשוב להיוועץ ברופאך ולוודא שהפעילות שבחרת לא תזיק לך ותסכן את בריאותך. 2. תהני מן הפעילות. חשוב לספק לא רק את הגוף אלא גם את הנפש. 3. בחירת המורה חשובה לא פחות מבחירת סוג הפעילות. שאלי את עצמך האם את נוטה לפעילות דינמית או מעדיפה פעילות רגועה יותר (מדיטציה, יוגה, התעמלות בריאותית כלשהי), אולי פעילות עם תנועה במרחב תסייע לך יותר (טאי-צ'י, אייקידו, קראטה-דו). ודאי תשאלי: "קראטה" - זה לא בשבילי! יש סוגי קראטה שונים וחלקם עשויים להתאים לך. על תחסמי עצמך בקונספציות אלא פשוט נסי! ולבסוף הרשי לי להחזיר אותך לשלושת הסעיפים שהזכרתי קודם. אשמח לסייע. ניתן ליצור קשר ב- itzik_chn@hotmail.com
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יוגה
בחר
בחר