דחוף ביותר!!!! אומנות לחימה בשם "קמפו"

אם למישהו יש מידע בנושא אומנות הלחימה בשם "קמפו"-אני מחפש בנרות כל פיסת מידע על אומנות זו ואשמח אם מישהו יענה לי ל: menachem_yud@walla.co.il או לתא ה:e-mail yosi_levi@hotmail.com

אולי הכוונה ל"אמפקו" ?

"קרדיו קמפו"

יש בחור ישראלי שטוען שפיתח שיטת אימון אירובית בשם "קרדיו קמפו"- אולי זה מה שאתה מחפש. אינפורמציה יש בוודאי במועדוני גושר דוגמת "הולמס פלייס" שעד כמה שזכור לי אירחו את הנ"ל לסדנאות וכאלה. לא זכור לי שזו אמנות לחימה-אבל אולי זה מה שאתה מחפש. בשמחות, גילי חרובי

קמפו

שלום קמפו הינו מונח סיני במקור (Ch'uan Fa) - "דרך האגרוף" ("Way of the fist") או "שיטת האגרוף" ("Fist method"). זוהי אמנות לחימה סינית עתיקה ללא כלי נשק אשר רווחה בסין בזמן שושלות יוהן(1271-1368), מינג(1368-1644),ו-צ'ינג(1644-1912). מאוחר יותר נוסף השימוש בכלי נשק למאנות זו. הקמפו הגיע לאוקינואוה במאה ה-17 (בעיקר ממחוז "Fukien", סין) והשפעתו ניכרת באמנויות הלחימה האוקינאויות (כגון קראטה).באוקינואוה מוכר יותר השם "קנפו". הערות: 1. כיוון שבסינית וביפנית נכתבים המונחים בסימנים ולא באותיות פונטיות ובדר"כ לכל סימן יש מספר פירושים וכן מספר דרכים לקריאה (למשל: "קמפו", "קנפו") חשוב להתיחס לכוונה ולמשמעות. 2. אין שיטת קמפו אחת או שיטת קמפו מקורית. זהו שם כולל המכיל בתוכו אמנויות שונות כגון קראטה, סוגי קונג-פו, שורינג'י-קמפו ועוד שיטות רבות אחרות. 3. התשובה לשאלתך מורכבת וניסיתי להיות נקודתי. החומר הינו רב ואם אדע לאיזו מסגרת אתה צריך את המידע אוכל לדייק יותר. האם אצה מעוניין יותר בפילוסופיה, הסטוריה, הגנה עצמית שימושית או ידע כללי. 4. המלצה - יש נטיה לכל סגנון לאמץ סיפורים ואגדות המחזקים את אמינות השיטה, לכן הייתי מציעה להתרכז במקורות אמינים (שלא קל למצוא) וכן לעשות הפרדה בין אגדות ומיסטיקה לבין השימוש בשיטה כהגנה עצמית כיום. לבסוף - תבורך על התענינותך ואל תהסס ליצור קשר. איציק "סנסאי". itzik_chn@hotmail.com
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יוגה
בחר
בחר