מטרת היוגה - ה"סידהה והגיאני" הסיפור לשבת.

פראבולינגה" מייסד מסורת ה"לינגיאט" היה מסייר לאורכה ולרוחבה של הארץ במטרה לרומם ולעודד את אלו השואפים לרוחניות. באחד ממסעותיו פגש את "גורקאנט" היוגי המפורסם. היוגי קיבל את פראבולינגה בכבוד, אך שמר על טיפה גאווה ומודעות לכוחו ושליטתו על היסודות. הוא התייחס לאורחו כשווה פחות או יותר..., הביע את שימחתו לפגישה, ושאל מיהו. פראבולינגה השיב שרק זה שהשמיד את האגו, שורשים וענפים, וכתוצאה "הכיר" את עצמו, רק הוא יכול לדעת מיהו...ותעה בינו לבין עצמו מה יוכל לומר ל"חסר זהות", אדם הנצמד לגופו המתכלה. גורקאנט, שהיה מזהה את עצמו עם גופו, ענה: רק האדם הזה שהשיג חיי נצח של הגוף, בחסדו של שיווה, וע"י צריכת עשבי מרפא, רק הוא לעולם לא ימות. ולכן, זה שלא השיג ניצחיות כזו, ימות. פראבולינגה ציין שידע מורכב מידיעה והכרת העצמי ולא מהפיכת הגוף לנצחי, והמשיך בהרחבה שהגוף אינו יכול להיות ה"עצמי" האמיתי. אך כמו תמיד במצבים דומים, גורקאנט נשאר דבק בעמדתו...הוא הציב אתגר בפני פראבולינגה, לנסות לחתוך את גופו בחרב ...תוך כדי שהוא מניח בידו חרב חדה ומעוקלת. כשהחרב פגעה בגופו של גורקאנט, לא רק שלא גרמה לא נזק, אלא נסדקה בעצמה... פראבולינגה העמיד פני מופתע, והציע לגורקאנט לנסות לחתוך אותו... גוקראנט סירב בהתחלה בטענה שפראבולינגה עלול להיהרג, אך פראבולינגה הפציר בו עד שהסכים. גורקאנט לקחת את החרב וניסה לחתוך את הגוף שעמד רגוע ונינוח, ולהפתעתו הרבה, החרב עברה דרך הגוף מבלי להשפיע עליו בשום צורה, כאילו עברה דרך חלל ריק... רק אז גורקאנט ה"סידהה" היה מוכן להכיר ב"עליונותו" של פראבולינגה ה"גי'אני". כך צוננה גאוותו והוא ביקש מפראבולינגה ללמד אותו את ה"אמת", וכך הדריך אותו פראבולינגה ב"ברהמה ווידיה" ופרש לפניו את תמציתה: גורקאנט, אל תבלבל בין גופך לבין עצמך. חפש את השוכן בפנים (השוכן במערה) ואחת ולתמיד תיפתר מהמחלה של לידה ומוות. המערה היא ליבך בלבד, ולכן השוכן בה נקרא "אלוהים" ו"אני הוא זה"...."האם ברהמה אסמי". מסיפורי רמנה מהרישי. שבת שלום וסוף שבוע נעים וקריר. אבי.

ונשאלת השאלה: אם זה כל כך פשוט,

ולראמאנה מהארשי יש כל כך הרבה סיפורים,איך זה שלא כולם עדיין הבינו? שבוע מוצלח, גילי חרובי

אני חושב שאנחנו דווקא מאד מבינים, רק מה קשה ליישם...

כמו ברוב הדברים בחיים, המרחק בין "הבנה" ל"הגשמה" קצת רחוק. כולנו מוכנים להסכים כאן ועכשיו על אידאליים נשגבים, אך בקריאה אל הדגל, אנחנו בדיוק צריכים לשרותים... יום נפלא. אבי.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יוגה
בחר
בחר