גב תפוס אחרי תרגול

גב תפוס אחרי תרגול

שלום. אני לומדת ומתרגלת יוגה בערך חודש. לומדת בקורס פעם בשבוע ומתרגלת מדי יום. ביומיים האחרונים כשתרגלתי, נתפס לי הגב תוך כדי תרגול. ייתכן מתנועה לא נכונה או תרגול מהיר מדי. השאלה שלי היא: מה אפשר לעשות במקרה כזה? איזה תרגילים מומלץ לעשות כדי לשחרר את הגב?

גב תפוס - תשובה

אני מכיר את התופעה, גם לאחר שאני מתרגל כבר 8 שנים. חוץ מלשחרר את הגב כדאי שתבדקי גם מה את עושה שגרם לזה. לצערי, הרבה אנשים שמתרגלים יוגה, עושים תרגילים שמעבר ליכולת של הגוף שלהם וזה גורם לכאבים. צריך לעשות את זה באופן הדרגתי. כדי לשחרר כדאי לנסות פיתול, קוברה עדין, ותרגיל הגמל. כמו כן מומלץ לעשות אמבטיה חמה לפני המתיחות ו\או מסז'. אם תרצי ייעוץ נוסף את מוזמנת לפנות אליי לאימייל אמיר

תודה על התשובה

מה גורם לזה, אני חושבת שאני יודעת, נראה לי שאני פשוט ממהרת עם התרגילים. היום למשל זה קרה כשעשיתי את הברכה אל השמש. כנראה שבאיזשהו שלב בתרגיל "כופפתי" את הגב בצורה קעורה, כלומר לא הצלחתי ליישר אותו ואז זה קרה. כמובן שאחרי התרגול אני אלמד מהנסיון, סך הכל זה קרה רק ביומיים האחרונים שתרגלתי ובדרך כלל זה לא קורה. מה שרציתי לדעת הוא מה בכל זאת לעשות אם זה כבר קורה. בכל אופן תודה. :)

אם כבר נתפס...

שלום נטע. אם כבר נתפסת, אפשר לעשות כמה דברים. אם ממש ממש תפוס, לקחת כמה ימים חופש, ולתת לגוף זמן החלמה. באופן כללי היוגים אומרים שבזמן מחלה (גם פציעות נכנסות בקטגוריה הזו) רצוי לקחת פסק זמן, ולתת לגוף לצבור כוחות ולהתמודד עם המצב. אם המצב מאפשר תנועה, אפשר לעבוד בעדינות על האזור. משהו מצויין ועדין הוא ה"חתול", קימור וקיעור עדינים של הגב. אפשר מזה להמשיך בהליכה על שש, זה מתאים גם למצבים בהם הגב תפוס ברמה שקשה ללכת... אבל...כאן נכנס המורה, חשוב לזכור שתפקידו של המורה לא מסתיים בשיעור...רצוי להתייעץ איתו\איתה, ויותר מזה מורים אפילו מאד מבסוטים שתלמידים מבקשים עזרה ויעוץ... בהצלחה, ותרגול בטוח ונעים. אבי.

וגם...

חשוב לבדוק מתי הוא נתפס, האם היתה שהייה ממושכת מדי בתנוחה? והאם היתה הרפיה מתאימה מיד אחרי? חשוב לבדוק בזמן אמת כדי לא לחזור על ההתפסות. א.

תודה לך

כאמור, אני חושבת שהוא נתפס אז בתרגיל הברכה אל השמש, כנראה לא הקפדתי להשאיר את הגב ישר באיזשהו שלב בתרגיל. כמובן שהנסיון מלמד לא לחזור על כך בפעם הבאה. :)
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יוגה
בחר
בחר