אשטנגה

אשטנגה

שלום, התיעצתי בעבר בפורום זה בנוגע לבעיות ברכיים ויוגה, אך לצערי העצות אותן ישמתי (לא לכופף ברכיים,לא לעבור את סף הכאב, לדחוף בד מגולגל מתחת לברך, לעבוד ממרכז הגוף,וכו'...)אינן "עובדות"- להיפך- הכאב חד יותר. (הכאב מופיע בעיקר לאחר התירגול - לאורך כל היום) אני סובל משחיקת סחוס בברך או chondromalacia of patellaea. לאחרונה שמעתי ממספר מורים ליוגה כי שיטת האשטנגה בה אני מתאמן הינה מסוכנת וטראומטית לגוף שאינו מיומן דיו באסאנות השונות (אני מתאמן כשנה לסירוגין) ניסיתי שיטות אחרות אך אני מוצא את עצמי משתעמם ולא מספיק חם - וגמיש עקב כך. בקיצור אני לא רוצה להפסיק להתאמן אך אני חושב שלא תהיה לי ברירה בקרוב, יש למישהו עצה ? ניב.

יוגה כאבים וצרות אחרות.

ניב שלום. בין שלל התשובות שקיבלת, מישהו המליץ לך לתרגל יוגה בגישה אחרת. אני אישית יכול לומר לך שאפילו את האסנות אפשר לתרגל מנטלית...(בטח מישהו כבר יתרגז אלי..)נכון שזה לא אומר שזה תרוץ להתחיל לתרגל בראש, אבל היוגה היא בעדנו לא נגדנו. אם הברכיים לא מאפשרות לך להמשיך לתרגל, טפל בהם, הנח להם להבריא, וחזור לשגרה אשטנגית. בהצלחה. אבי, המרכז ליוגה אוהדת.

אשטנגה

תודה אבי ממה שכתבת אני מבין שאתה מתכוון ללעשות הפסקה בשגרה של היוגה, מבחינתי יהיה אפקטיבי יותר להמשיך בשיגרה אך לשנות בה משהו - לא כ'כ ברור לי מה עדיין. למה אתה מתכוון בלשנות גישה ולעשות את האסאנות בראש ? (אני לא רואה איך אפשר לתרגל יוגה ללא האספקט הפיזי שלה) ניב

תעבור לבריגהו..:)

ניסת לתרגל גם שיטות אחרות מלבד אשטאנגה?

זה בדיוק הזמן לאשטנגה...

ניב שלום. מה שהתכוונתי הוא הורדת הילוך מתרגול תרגילים פיזיים הגורמים אי נוחות, ומפריעים להחלמתה של הברך. הכוונה בשינוי הגישה הוא, לעבוד ולשים לב להייבטים ה"פנימיים" של האסנה. את הענין שהאסנה אינה רק תנוחה פיזית אתה כבר יודע. אז עכשו קיבלת הזדמנות להכיר את היבטיה הפנימיים. אם אתה "מוכרח" לבצע את האסנה פיזית, עשה זאת הצורה כזו שלא תגרום לך סבל ואי נוחות, וכוון את תשומת הלב להיבט הפנימי שלה, שאליו תוכל לקבל אינפורמציה מהמורה שלך (אם אינך יודע). ואם אתה בכלל לא יכול לעבוד פיזית, עבור אקסלוסיבית לחוליות האחרות של האשטנגה, "סנטושה" יכולה להיות התחלה טובה... אני מקווה שעזרתי. יום טוב. בהצלחה, ותרגול נעים. אבי.

תעבור לבריגהו..:)

ניסת לתרגל גם שיטות אחרות מלבד אשטאנגה?

בריגהו ?

וואלאס25, ספר/י לי קצת על השיטה. תודה, ניב

בריגהו יוגה.

ניב בוקר טוב. במדור המאמרים תוכל למצוא חומר בענין. המאמר הראשון "הכנת הכלי לפי מסורת הבריגהו יוגה", מדבר על כמה תרגילים אופייניים. והמאמר "בריגהו יוגה" מסביר בקצרה את השיטה, ולאותו מאמר מצורף תרגום של פרק מספר: למען הדיוק: "כתוב בכוכבים" מתוך "מסע בהודו המסתורית" (שיצא בעברית בקרוב) של ד"ר פול ברונטון. הפרק מתאר מפגש בין פול ברונטון לבין "סודאיי באבו" (סודאיר ראנג'אן בהדורי) האיש שליקט את המידע הנעלם הודות השיטה והחזיר אותה לתודעה, ואביו של עוצר השיטה הנוכחי. הפרק מענין כי הוא נוגע בכמה נקודות חשובות, בינהן כאלו שגררו תגובות כאלו ואחרות בפורום... אז שיהיה לך מענין בשבת. סוף שבוע נעים. אבי.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יוגה
בחר
בחר