אני מתכוון,

"ככה אמרו לי" או "ככה זה בדרך כלל" זו תשובה נפוצה מדי אצל מורים כאלה ואחרים, שלא יודעים תשובה יותר טובה. נשאלת השאלה, האם הם צריכים לחפש תשובה יותר טובה או לא, או שמספיקה הסמכות של זה שאמר להם את האינפו. חזרנו למשבצת 1: הגישה הדתית תהיה בדרך כלל "ככה זה", הגישה הלא דתית (זוכר את ההבחנות???) תהיה בדרך כלל נסיון, כנה או לא, להסביר. ענין של השקפה.יש גם גישה אתיאיסטית, וזה שוב שונה. נכון שלא יותר ברור עכשיו?? ומי המורה שלך? אנחנו עושים סדנא בסוף החודש. משהוא קטן, 3 שעות ביום שישי בעשר. אז שיווה יחכה. הוא רגיל. יוגא,יותר,יוגא פחות, קטן עליו. יאללה ביי גילי חרובי

ניקוץ קטן לאריאלה....

טטרהדרון, כפרה, לא הדרום. חשבתי מבאר שבע ודרומה הולך טוב יותר הפדמאסנה.. בשמחות גילי חרובי

אכן, נפלאות שגיאות המהירות ברשת. באר שבע???

בובדאי!

טטרה הדרום- דרום, עאלק. ב"ש, אילת, מצפה רמון, עין גדי, ראש-השטן, נואייבה.....אחחחח....למה מה קרה? שבוע, גילי חרובי.

אין אין עליך...

אני מתכוון,

"ככה אמרו לי" או "ככה זה בדרך כלל" זו תשובה נפוצה מדי אצל מורים כאלה ואחרים, שלא יודעים תשובה יותר טובה. נשאלת השאלה, האם הם צריכים לחפש תשובה יותר טובה או לא, או שמספיקה הסמכות של זה שאמר להם את האינפו. חזרנו למשבצת 1: הגישה הדתית תהיה בדרך כלל "ככה זה", הגישה הלא דתית (זוכר את ההבחנות???) תהיה בדרך כלל נסיון, כנה או לא, להסביר. ענין של השקפה.יש גם גישה אתיאיסטית, וזה שוב שונה. נכון שלא יותר ברור עכשיו?? ומי המורה שלך? אנחנו עושים סדנא בסוף החודש. משהוא קטן, 3 שעות ביום שישי בעשר. אז שיווה יחכה. הוא רגיל. יוגא,יותר,יוגא פחות, קטן עליו. יאללה ביי גילי חרובי

באמת אבי. מי המורה שלך ?...

סתתתם שמעתי שהוא(שיבוג'י) מגיע בקרוב להרבה זמן. סחתיין. ומה עם גורוג'י (סרי ברהמה גופל בהדורי), לא יבוא לארץ הקודש.

תגובה.

שלום לך. עקרונית אפשר לעשות תרגילי ריכוז גם בשכיבה, יוגה נידרה למשל. אבל בשכיבה עמוד השדרה לא ישר, את יכולה להכניס יד באזור המותנית ולראות שהקיעור שם גדול יותר מאשר בזמן ישיבה. בקשר לנשימה, נשימה היא ההיבט הגלוי של הפרנה בגוף. והפרנה אינה מיוצרת ע"י זרימת הדם, הפרנה היא הכוח המניע, הכוח העומד מאחורי והמפעיל הכל, באם זה מחזור הדם, נשימה, מחשבות, הכל. ובענין הרגלים, מה שגורם להרדמות או חוסר תחושה, זה לא האטה בזרימת הדם אלא גירוי עצבי, את יכולה לדקור אצבע שאין בה תחושה ולראות שעדין יפרוץ דם. ובענין "השתחררות" הפרנה, "מקור" האנרגיה, אם אפשר בכלל להצביע על כזה, אינו ברגליים... ואם כבר, מטרת היוגי היא "להגביל" ולכוון את זרימת הפרנה והתודעה לעמוד השדרה, ואם לדייק, מבסיס עמוד השדרה אל המוח. ליל מנוחה ושבוע טוב. אבי.

ההודעה חייבת לכלול נושא

מאחר ו"הפרנה היא הכוח העומד מאחורי והמפעיל הכל" היא גם מזרימה את הדם בין יתר הנוזלים והמוצקים והגזים שהיא אחראית לזרימתם, לא? אני מנסה להגיד שנראה לי מאוד שכמו שהשרירים רגועים בישיבת לוטוס (נכונה) כך גם שאר החומרים בגוף נינוחים ויושבים על מקומם בשלום ובינהם גם המוח. השאלה היא איך כל הרוגע הזה משפיע על המחשבות שלנו, איפה נמצא החיבור או איפה נעלם החיבור הזה. לולינית בקרקס תוכל לשבת כך בקלות, אם היא לא תהיה מודעת אולי היא לא תגיע לריכוז כזה. ברור לי שהדם עדיין זורם ברגליים וגם לא התכוונתי שמקור האנרגיה הוא ברגליים פשוט ניסיתי להבין איך זה שדוקא בישיבה הזאת ,בה הרגליים קשורות, ישנן תוצאות כאלה. בקשר ליוגה נידרה, זהו, לפי הבנתי המצומצמת, יותר מצב של שינה מאשר עירות נוכחת ומרוכזת. אני מודה לך , אבי, מאוד על התשובות שאתה נותן לי, אני מנסה להבין כמה נקודות ביוגה וזה המקום היחיד שאני מקבלת בו תשובות עיניניות.

באמת אבי. מי המורה שלך ?...

סתתתם שמעתי שהוא(שיבוג'י) מגיע בקרוב להרבה זמן. סחתיין. ומה עם גורוג'י (סרי ברהמה גופל בהדורי), לא יבוא לארץ הקודש.

יבוא או לא יבוא,? זאת השאלה...

היי אריאלה. כן, שיבוג'י אמור להגיע עם אישתו. בקשר לגורוג'י, הוא "מאיים" כבר כמה זמן שיבוא...מי יודע אולי יפתיע.

ההודעה חייבת לכלול נושא

מאחר ו"הפרנה היא הכוח העומד מאחורי והמפעיל הכל" היא גם מזרימה את הדם בין יתר הנוזלים והמוצקים והגזים שהיא אחראית לזרימתם, לא? אני מנסה להגיד שנראה לי מאוד שכמו שהשרירים רגועים בישיבת לוטוס (נכונה) כך גם שאר החומרים בגוף נינוחים ויושבים על מקומם בשלום ובינהם גם המוח. השאלה היא איך כל הרוגע הזה משפיע על המחשבות שלנו, איפה נמצא החיבור או איפה נעלם החיבור הזה. לולינית בקרקס תוכל לשבת כך בקלות, אם היא לא תהיה מודעת אולי היא לא תגיע לריכוז כזה. ברור לי שהדם עדיין זורם ברגליים וגם לא התכוונתי שמקור האנרגיה הוא ברגליים פשוט ניסיתי להבין איך זה שדוקא בישיבה הזאת ,בה הרגליים קשורות, ישנן תוצאות כאלה. בקשר ליוגה נידרה, זהו, לפי הבנתי המצומצמת, יותר מצב של שינה מאשר עירות נוכחת ומרוכזת. אני מודה לך , אבי, מאוד על התשובות שאתה נותן לי, אני מנסה להבין כמה נקודות ביוגה וזה המקום היחיד שאני מקבלת בו תשובות עיניניות.

יוגה נידרה ובהנדות.

שלום לך. בקשר לסיכול רגליים, הענין הוא ביצירת חסימה (בהנדה)המונעת מהאנרגיה לזרום בכיוון מסויים, וזה דווקא מאד הגיוני. אמרנו כבר שהיוגים אוהבים את האנרגיה שלהם זורמת מכיוון האגן ומעלה... בקשר ליוגה נידרה, למרות שמשמעות המילה נידרה היא שינה, הכוונה אינה לשינה רגילה, אלא למה שאוהבים לקרוא היום "דימיון מודרך", מצב הכרתי שלוו אמנם אך מכוון (פנימה) וממוקד יותר. מבחינת שלושת רמות המודעות: "ג'אגרט", "סוואפן", ו"שו'שו'פטי", שינה - "סוואפן" נחשבת "קרובה" יותר למצב אליו שואפים היוגים. המשיכי לחקור ולהקשות. יום נפלא. אבי.

הקשר בין פאדמהאסנה לריכוז

כולם מסכימים שיש קשר הדוק בין ישיבה בתנוחה הזו לבין ריכוז גבוה במיוחד אבל אין הוכחות לכך, תוכלו לעזור לי להבין את הסיבות הגופניות לעינין הזה? האם עובדת היות עמוד השדרה ישר משפיעה על מערכת העצבים? אולי זה משהו אחר? תודה רבה!

מה יש ל-זן להגיד

שלום רב וסליחה על הכניסה המאוחרת לדיון. חלק נכבד מיומו של נזיר או מתרגל זן עובר ב "זא-זן". שהיא באופן מילולי: ישיבה. תלמידי זן בדרך כלל נדרשים לשבת בישיבת לטוס (פדמהאסנה) במשך זמן ארוך מאוד (אפילו כמה שעות). המאסטרים של הזן מסבירים שכאשר אדם יושב בתנוחת לוטוס הוא לא צריך לנסות להגיע לתודעת בודהה... הוא כבר נמצא בתודעת בודהה ! לפי איך שאני מבין את זה- העולם בנוי כולו מאותו חומר, מאותן צורות ומאותה אנרגיה. כך גם האדם. לכן כאשר אנו בעזרת גופינו יוצרים צורה מסוימת אנו משנים את כל הוויתינו. יתכן שבתחילה קשה לחוש בזאת אבל בכל זאת: תנסי לחשוב על משהו שמכעיס/מעציב אותך מאד. שבי בפדמהאסנה ונסי לעורר את אותו רגש... נסי גם בישיבות אחרות... לסיכום: ישיבה בפדמהאסנה משפיעה ישירות על התודעה מעצם תנוחת הגוף הספציפית שנלמדה ע"י המאסטרים הגדולים. אם אפשר שווה להשקיע בתנוחה הזאת ולאט לאט לשבת בה יותר. בהצלחה רבה אביטל
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יוגה
בחר
בחר