נשימה נכונה

נשימה נכונה

שלום! קניתי את הספר 'יוגה/גודפרי דבראוקס' ובו מוסברים תרגילים שונים מהאשטנגה יוגה, אך דבר אחד לא מוסבר בו טוב וזה הנשימה. כמה נשימות יש לבצע בין תרגיל לתרגיל? איך לבצע את הנשימות? וכו'... אני אודה לכם מאוד אם תענו לי... תודה! ויום מרגיע ומהנה! :)

תשובה בסיסית

שלום ZOPHON- אני ממש לא מציע ללמוד יוגה בכלל, ושיטה כלשהיא בפרט- מספרים. ובמיוחד לא מה שקשור לנשימה או פרניאמה. גודפרי דברו (שם ממוצא צרפתי DEVEROUX, דבראוקס לפי המתרגם השוטה)- איננו המורה המומלץ לאשטנגה ויניאסה יוגה, הוא אינו מלמד את זה כיום, ולמרות שהאינפורמציה הנמסרת בספר בעיקרה נכונה, הרי שאני ממליץ לך ללמוד את זה ממורה בשר ודם.זה יחסוך תסכולים, טעויות, חוסר הבנה ופגיעות גופניות. ספר זה נכתב לפני כ-10-13 שנה, ואינו נחשב טוב. יש טובים ממנו. עיין/י בפורום אחורה, בדפים, תמצא/י אינפורמציה בנושא.אם לא- אשמח לענות שוב. ספרים הם בעיקר טובים לתמיכה, הצלבת אינפורמציה, ביסוס תובנות, וכן הלאה. אבל ספר אינו יכול לענות לשאלה, וגם לא לראות את השינוי הנדרש לפי האדם האינדיבידואלי. אם את/ה בסביבת ת"א את/ה תמיד מוזמן אלינו להתנסות בעצמך. בידידות- גילי חרובי, אשטנגה יוגה - המרכז הישראלי, 03-6839293.

משהו על 'נשימה נכונה'

חשוב להבין (כך אני הבנתי מהמורה לשעבר שלי) שיש נשימה נכונה לכל מצב. אין נשימה נכונה אבסולוטית. אני תמיד אומרת לתלמידים שלי שאם הם רצים לאוטובוס שלא יתעכבו על נשימת יוגי מלאה/אוג'אי ןכיוב'... ולענין היוגה, חשוב (שוב הגדרה של מורי ex )"מורה חי". גוט שאבס ארייאלה

תודה!

אני מסכים אתכם לגמרי! אני גם ניסיתי ללמוד מווידאו אבל זה עדיין לא זה ויש לי הרבה שאלות. אני אחפש לי מורה, אם אתם מכירים מישהו טוב בירושלים אז אני אשמח! :) תודה ויום יפה לכם!

אוג'אי בדרך לאוטובוס- עם מולה/אודיאנה באנדה- מומלץ אפילו לאריק שרון

בתנאי שיודעים מה לעשות, והתרגול הוא כפי שצריך: מוטמע היטב, עם קישוריות לחיים מחוץ לסטודיו. ואיך אומרים באנגלית? "אני רציני כמת- I AM DEAD SERIOUS"!! האמת, דעתי היא ,שאם אי אפשר להשתמש בתרגול היוגה לכל פן של החים הרגילים (ואפשר, ועוד איך) אז לא עשינו הרבה, או לחילופין- פיספסנו את המשמעות. ויש קבלות.... ברכות- גילי חרובי.

לא בכל אסכולה עושים מולה בנדהא כל בזמן....

תודה!

אני מסכים אתכם לגמרי! אני גם ניסיתי ללמוד מווידאו אבל זה עדיין לא זה ויש לי הרבה שאלות. אני אחפש לי מורה, אם אתם מכירים מישהו טוב בירושלים אז אני אשמח! :) תודה ויום יפה לכם!

אורית סן גופטה! מרכז נוה שאנן

אורית סן גופטה! מרכז נוה שאנן

לא בכל אסכולה עושים מולה בנדהא כל בזמן....

מה שנכון.

אבל למה לא? הבה נמיר את יוגתנו מייד! שבוע, גילי חרובי

הנה הזדמנות...

הסבר פרט נמק והדגם... באמת, אשמח להבין קצת יותר. תודה ארייאלה
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יוגה
בחר
בחר