שאלה

שאלה

שלום,

התחלתי לתרגל יוגה לא מזמן בעזרת מורה פרטית שבאה אלי הבייתה. הגענו למצב שיש לי תרגול יומי טוב של בערך 20-25 דקות.

השאלה שלי - באותו תקציב של המורה הפרטית שבאה אלי פעם בחודש להדרכה ושיפורים, אני יכול להתאמן בקבוצה (היא גם מלמדת בקבוצות) פעם בשבוע. הרבה אומרים שאימון שלא בקבוצה קבועה הוא לא אימון "כמו שצריך"...

מה דעתכם?

עדיף להשאר במתכונת האישית הנוכחית, או להצטרף לקבוצה?

תודה!

שלום,

לדעתי אין דבר כזה "כמו שצריך" ביוגה, העיקר לעשות ולתרגל. לטעמי פחות חשוב אם הקבוצה קבועה, יותר חשוב שזה יהיה עם אותו מורה, על מנת לא ליצור בלבול מיותר.

יש יתרונות וחסרונות בתרגול בקבוצה ובתרגול פרטני, לפי דעתי שניהם חשובים ונותנים רובד שונה לתגול. את היתרונות של התרגול אחד על אחד אתה כבר מכיר, היתרון בתרגול בקבוצה הוא שאנחנו לומדים קצת לצאת מעצמנו, כלומר פחות להתרכז במה שאנחנו רוצים, איך אני בתנוחה, נכון או לא נכון, ולא כל תשומת הלב מופנית כלפינו כל הזמן, אלא מסתנכרנים עם האחרים ויוצאים קצת מהמרחב האישי, פרסונלי אל עבר מרחב כללי יותר.

כיום יש כל הרבה מקומות לתרגל בהם יוגה וכל כך הרבה מורים טובים, אני בטוחה שאתה יכול למצוא מקום שבו השיעורים הם בקבוצות קטנות וכך עדיין תמשיך לקבל הדרכה מקצועית מהמורה. 

ההמלצה הכי טובה שלי היא שתתנסה ותחליט על סמך החוויה האישית שלך.

אתה מוזמן לשתף אותנו איך היה :)

בברכה,

שני דוכן

מנהלת פורום יוגה - באתר וואלה

מורה בכירה ליוגה ומטפלת ברפואת האיורוודה

מנהל הפורום
20+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יוגה