יוגה וחדר כושר

יוגה וחדר כושר

היי כולם, רציתי לשאול אם יש לדעתכם בעיה עקרונית בשילוב בין יוגה לחדר כושר, אם עושים אותם בימים שונים - כל אחד מהם פעמיים בשבוע. העניין הוא שהתאמנתי בחדר כושר הרבה שנים. לא מזמן התחלתי לעשות יוגה ומצאתי את עצמי זונח את חדר הכושר. השאלה היא אם מבחינה פיזית יש נזק בשילוב ביניהם, או שאולי סתם מיותר לעשות את שניהם?

יוגה וחדר כושר

אין בעיה עקרונית לשלב אימוני חדר כושר ותרגול יוגה גם אם מתאמנים באותו היום. לא ציינת איזה אימונים אתה עושה בחדר כושר, אני מניחה שהתכוונת לשימוש במכשירים. מבחינה פיזית אין נזק בשילוב בינהם, אך כמו בכל פעילות גופנית ברגע שישנה הקשבה לגוף ולא עובדים מתוך שימוש בכח מסיבי הסיכוי לגרום לנזק הוא אפסי. לגבי זה שאתה זונח את חדר הכושר והאם מיותר לעשות את שניהם אני אשתף אותך בחוויה שלי.. גם אני הכרתי את היוגה בחדר כושר ובאותה תקופה עשיתי אימון של ריצה ומכשירים ולאחר מכן יוגה (בפעמים הראשונות היוגה היתה עבורי תרגול מתיחות לאחר אימון אירובי) לאט לאט ככל שהתמדתי ולבסוף התאהבתי ביוגה זנחתי לחלוטין ולא היה לי עניין באימונים שבחדר הכושר. במבט לאחור היום אחרי 9 שנים של תרגול והוראת יוגה אני יכולה לומר שבשבילי היוגה מספיקה לגמרי הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית מנטלית. לסיכום יכול להיות שהתהליך של "זניחת" חדר הכושר הוא טבעי אבל כך או כך אין בעיה או התנגשות בין חדר כושר ויוגה רק לשים לב שאתה מקשיב לגוף, לא עובד מתוך כוח שומר על גבול הטעם הטוב, הנחיה זו תופסת גם ליוגה גם לאימון בחדר כושר ולחיים בכלל:)
מנהל הפורום
20+

לא אמור להיות בעיה.

יש הרבה חדרי כושר שמציעים חוגי יוגה, כך שניתן ממש לשלב את הכל ביחד באותו מקום.

אני אישית ממליצה את השיעורי יוגה תל אביב במכון כושר ג'ימי.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יוגה
בחר
בחר