שאלתי בנושא אי ודאות מינית

רציתי לדעת האם יכול להיות מצב שלאחר טיפול פסיכולוגי בשל טראומה מינית בילדות המוקדמת וכל שנות הבגרות כמעט ולא היה צורך נפשי ופיזי במגע מיני, ולאחר הטיפול החלה פעילות מינית מאד אינטנסיבית ובהחלט מהנה אך גם החלה אי ודאות בזהות המינית, כלומר ישנו רצון למגע אם בן זוג מאותו המיןבנוסף לרצון להמשיך עם בן זוג מהמין השני, האם ישנם מקרים שכאלו והאם שוב רק טיפול פסיכולוגי יכול לטפל בבעיה מסוג שכזה? האם ישנם מאמרים בעברית בנושא זה? אודה על תשובה

קורה גם קורה

לרוב, התעללות מינית, באשר היא, מערערת את המשמעות שיש למין ומיניות בחיינו. לאחר טיפול נפשי בו אנחנו משתחררים או כביכול משתחררים מהטראומה אבל עדין נשאר משהו, מעבר... לרוב, התעללות מינית מתבצעת בנו על ידי אנשים מהמין ההפוך (בנות בבנים ובנים בבנות, אף על פי שזה לא תמיד כך) מה שקורה הרבה פעמים זה (ואני אקח דוגמא סתמית לצורך העניין) שבת חוותה התעללות מינית מצד זכר כלשהוא ואחרי שלמדה להשתחרר מהפחדים והטראומות היומיומיים, היא בעצם מגלה נחמה רבה במין שלה, בחום הנשי, בחוסר האיום (כמו שלעיתים אולי חשה מול גברים) יש משהו מאוד מנחם בחוויות מיניות נטולות איומים ופחדים במין עם בני אותו המין לאחר חווית התעללות מינית, אך לדעתי וזו רק דעתי האישית, הענין פתיר (ולמה בכלל לחפש פיתרון, אין דבר פסול, בעיני ביחסים הומוסקסואלים) אבל בכל אופן, לאחר שמבינים מה המקור (החדש) למשיכה הזו אפשר אולי דרך זה להבין דברים רבים אחרים. אני מקווה שהייתי ברורה כי איך-שהוא עכשיו נראה לי שיש כאן קצת בלאגן. מקווה שהארתי קצת על הבעיה או ה"בעיה", ילדת הירח.

תודה על התשובה, יש בהחלט הרבה הגיון

בדברים שאמרת, הבלבול הרב הוא בשל הגיל שהדבר פורץ ומגיע לביטוי. אשמח לקרא מאמרים בנושא אם משהו מכיר ויודע להפנות אותי אליהם. כל טוב , אטיטי

מידע בנושא

לצערי איני יכולה להפנות אותך למקורות מקצועיים בנושא מאחר ותשובתי אליך היתה מניסיוני האישי, אני מניחה שיש חומר בנושא בעמותות שונות לנפגעי תקיפה מינית ואת גם יכולה להעלות את הסוגיה בפורום הנ"ל כאן בוואלה (פורום לנפגעי/ות תקיפה מינית) בהצלחה. ילדת ירח.

שאלתי בנושא אי ודאות מינית

רציתי לדעת האם יכול להיות מצב שלאחר טיפול פסיכולוגי בשל טראומה מינית בילדות המוקדמת וכל שנות הבגרות כמעט ולא היה צורך נפשי ופיזי במגע מיני, ולאחר הטיפול החלה פעילות מינית מאד אינטנסיבית ובהחלט מהנה אך גם החלה אי ודאות בזהות המינית, כלומר ישנו רצון למגע אם בן זוג מאותו המיןבנוסף לרצון להמשיך עם בן זוג מהמין השני, האם ישנם מקרים שכאלו והאם שוב רק טיפול פסיכולוגי יכול לטפל בבעיה מסוג שכזה? האם ישנם מאמרים בעברית בנושא זה? אודה על תשובה

יש אנשים שנמשכים לבני שני המינים. העיקר שכולם נהנים. היום, הומוסקסואליזם לא נחשב לבעיה פסיכולוגית.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
סקסולוגיה
בחר
בחר