לאיזה טיפול?

אני מניח שבמשך החיים נתקלים בבעיות מהסוג הזה, ולפעמים החלטות יותר משמעותיות. אז כל אחד יילך לטיפול? על שום מה? אפשר להתייעץ עם חברים,עם ידידות עם משפחה.עשיתי את זה. זה לא שאני בודד במערכה.אבל אני לא יודע מה להחליט. הסברתי את עמדתי. מה ההבדל אם אני אשב מול פסיכולוג? ובכלל,לא ברחנו קצת מהנושא? בעוד 5 שנים אני אתלבט אם עליי לשנות מקצוע או לא..אז אני אלך לטיפול בשביל זה? הרי בקצב הזה כל שאלה שמתעוררת אצל בנאדם (אפילו החלטות קשות) תהייה ישר "הפנייה לטיפול"? מה עושה ראש הממשלה? הוא גם צריך להחליט לבד ואפילו הוא אמר שהוא לא ישן בלילות בגלל המצב המסובך הזה שקיים במזרח התיכון. אז גם אותו היינו שולחים לטיפול? יש לו אנשים שמייעצים לו.ראש אמ"ן,השב"כ,אנשים שעובדים איתו. ואם נקביל את זה אליי אז מדובר על חברים שלי.שאיתם אני מתייעץ. אבל למה טיפול?

לטיפול פסיכולוגי

כי אולי לא כ-ל אחד צריך להתיעץ עם איש מיקצוע אבל בחור שמפנה שאלה ל0001 פורומים ולא מוצא תשובה שמניחה את דעתו (ולא בפעם הראשונה, ולא עם שאלה אחת) מן הראוי שיעשה מאמץ קצת יותר יסודי כדי לברר מה בדיוק גורם לו להתלבט במה שעכשיו אתה מנסה להקטין מחשיבותו לגביך. בהזדמנויות אחרות, בפורום הזה ובאחרים נתת אינפורמציה קצת יותר מדאיגה מאשר התלבטות תמימה בנוגע למעבר דירה. בהצלחה.

תודה לך בלה.

אתה כנראה מאוד תמים, ילד

אם אתה חושב שההורים שלך לא רוצים קצת פרטיות. מה גם שלפחות בשלב הזה של חייך, הם בוודאי נהנים מחיי מין סוערים יותר משלך. יתכן שחלק מהבעיות שלך נעוצות בעובדה שאין לך מסוגלות לאמפאתיה ולהסקת מסקנות מתבקשות על החיים האלה. גש לטיפול, כפי שהציעו לך פה לא אחת.

כמה הערות לבלה

1. אנחנו שולחים מישהו לטיפול כאשר הוא מציג בעיה. אין בעיה - אין טיפול. לעיתים מישהו צריך ייעוץ ואז במסגרת הייעוץ מתעוררות בעיות שמחייבות המשך טיפול. 2. יחסי הורים ילדים עלולים להיות מורכבים מאוד. לא תמיד ההורים משתוקקים שהילדים יעופו מהקן וישאירו אותם להנות מהשקט. לעיתים עזיבת הילד מלווה בקשיים. למשל, אישה שכל חייה טיפלה בילדים עלולה לחשוש מהחלל שיציאת הילדים מהבית תשאיר. לעיתים ההורים חוששים מהקשרים הזוגיים של הילד/ה ולכן הם מעדיפים (במודע או שלא במודע) שהילד ישאר בשליטתם. תופעה זו מוכרת יותר במקרים של בנות, אבל קיימת גם לגבי בנים. ובכלל יש הורים שאינם מצליחים לשחרר את השליטה שלהם בילדים. ויש גם מקרים בהם לילד יש "תפקיד" במערכת המשפחתית. למשל, הילד שמונע אלימות בין בני הזוג. או הילד שמונע יחסי מין ("הילדים שומעים"). ועוד ועוד. לכן, כמו שאמרתי בהודעה קודמת, גם להורים יש אינטרסים אישיים, סמויים או גלויים, ולא כל מה שנראה יפה על השטח, אכן נכון במציאות. שתי ההערות אינן קשורות למקרה הנדון, אלא מדגימות את מורכבות המערך הפסיכולוגי. הרבה ספרים נכתבו על יחסי הורים ילדים וכולנו, בסופו של דבר, "מצליחים" גם לטעות בקשרים שלנו עםפ ההורים או הילדים שלנו.

הי ריקי

את צודקת במאה אחוז... ולקחתי בחשבון את המורכבות הזו וגם חשבתי שבמקרה של הורים שרוצים את הילד שלהם בבית בתור הגנה מפני האינטימיות של עצמם, קצת קשה לשלוח את ההורים לטיפול. ומכיוון שגם אצל הילד זה משרת אינטרסים שהם לטעמי, מפריעים לו להתפתח, טיפול פסיכולוגי יכול לשחרר ילדים כאלה מחיבוק הדוב של הוריהם. חג שמח!!!!

אתה כנראה מאוד תמים, ילד

אם אתה חושב שההורים שלך לא רוצים קצת פרטיות. מה גם שלפחות בשלב הזה של חייך, הם בוודאי נהנים מחיי מין סוערים יותר משלך. יתכן שחלק מהבעיות שלך נעוצות בעובדה שאין לך מסוגלות לאמפאתיה ולהסקת מסקנות מתבקשות על החיים האלה. גש לטיפול, כפי שהציעו לך פה לא אחת.

אני לא יודעת עד כמה התגובה תיהיה רלוונטית עכשיו

תקשיב אני בת 18 ומרגישה חנוקה מתה לעבור לבית משלי ולא משנה איזה חור זה יהיה זה החור שלי!!! אין לך חברה? תמצא שותפה!!!או שותף בגיל 27 אם אין משפחה משלך עדיין לפחות חייפ עצמאיים זה יופי שיש לך איפה להיות אבל בה הרגע שבו המקום הזה הופך לבית בו תמיד תוכל לקבל תמיכה ולחזור כשיבוא לך כך את עצמך בידיים וצא לחפש את מה שעדין לא מצאת החיים מחוץ לבית ההורים
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
סקסולוגיה
בחר
בחר