שאלה לרופאים בנוגע לקיום יחסים בזמן מחזור

האם נכון שקיום יחסי מין בזמן מחזור מגביר את הסיכוי (לטווח ארוך וקצר) ללקות בזיהומים, דלקות ואף סרטן צאוור הרחם (עקב היות הנרתיק למעשה פצע מדמם), או שזה הכל "סיפורי סבתות"?

אכן סיפורי סבתות...

למיטב ידיעתי אין כל בעיה או סכנה בקיום יחסי מין בזמן מחזור מלבד הסיכוי להתלכלך... זאת סה"כ רירית הרחם שהתקלפה ונפלטת החוצה.

אכן סיפורי סבתות...

למיטב ידיעתי אין כל בעיה או סכנה בקיום יחסי מין בזמן מחזור מלבד הסיכוי להתלכלך... זאת סה"כ רירית הרחם שהתקלפה ונפלטת החוצה.

האם וסת מלוכלכת?

מדובר בניסיון למצוא יתרונות רפואיים באמונה דתית. באישה בריאה אין בדם הוסת שום דבר מלוכלך או מזיק- ניתן לגעת בו, להריחו ואף לבלעו . האמונה שמדובר במשהו מזיק ומלוכלך מקורו באמונות פגאניות. היהדות גוזרת התרחקות ומצאה את דם הוסת כסמן, לא כמשהו מזיק בפני עצמו- מדוב רבמסורות קבליות הקושרות בין דפ לנפש. דם הוסת הינו דם של שטיפה של רירית הרחם שעוברת התמוססות. הדם הזה הינו מעט שונה מדם רגיל במיעוט גורמי הקרישה שבו, ביכולתו להתחמצן במהירות (ואז להדיף ריח חזק...) ועוד. הרחם המדממת אינה פצועה אלא להיפך- מחודשת. אם מדוב רביחסים ביו גבר בריא לאישה בריאה אין נזק גופני כלשהו. כלומר הרתיעה קשורה לאמונה או לטעם אישי. מדובר בהפרשת גוף שאינה שונה בהרבה מרוק שבפה (היא אף יותר נקייה) ובל זאת "נשיקה צרפתית" מקובלת וליקוק דם וסת לא- עיניין של יחסי ציבור...

שאלה לרופאים בנוגע לקיום יחסים בזמן מחזור

האם נכון שקיום יחסי מין בזמן מחזור מגביר את הסיכוי (לטווח ארוך וקצר) ללקות בזיהומים, דלקות ואף סרטן צאוור הרחם (עקב היות הנרתיק למעשה פצע מדמם), או שזה הכל "סיפורי סבתות"?

ד"ר בן-ציון, אשמח אם תתייחס לשאלתי, תודה!

האם וסת מלוכלכת?

מדובר בניסיון למצוא יתרונות רפואיים באמונה דתית. באישה בריאה אין בדם הוסת שום דבר מלוכלך או מזיק- ניתן לגעת בו, להריחו ואף לבלעו . האמונה שמדובר במשהו מזיק ומלוכלך מקורו באמונות פגאניות. היהדות גוזרת התרחקות ומצאה את דם הוסת כסמן, לא כמשהו מזיק בפני עצמו- מדוב רבמסורות קבליות הקושרות בין דפ לנפש. דם הוסת הינו דם של שטיפה של רירית הרחם שעוברת התמוססות. הדם הזה הינו מעט שונה מדם רגיל במיעוט גורמי הקרישה שבו, ביכולתו להתחמצן במהירות (ואז להדיף ריח חזק...) ועוד. הרחם המדממת אינה פצועה אלא להיפך- מחודשת. אם מדוב רביחסים ביו גבר בריא לאישה בריאה אין נזק גופני כלשהו. כלומר הרתיעה קשורה לאמונה או לטעם אישי. מדובר בהפרשת גוף שאינה שונה בהרבה מרוק שבפה (היא אף יותר נקייה) ובל זאת "נשיקה צרפתית" מקובלת וליקוק דם וסת לא- עיניין של יחסי ציבור...

אני שואלת מכיוון ששמעתי גינקולוגית מדברת על זה בטלויזיה, היא אמרה...

שאי אפשר להתעלם מכך שהתגלה קשר בין מי ששמרו על ריחוק בזמן מחזור (מבחינת אי קיום יחסים) לבין ירידה בתחלואה במחלות כמו סרטן צוואר הרחם. אינני דתיה, אין השפעה לגורם הדתי. אני נשואה כך שאין חשש לבן זוג לא קבוע. אבל אני תוהה אם אין שום דבר בחשש הזה מסרטן צוואר הרחם.

היא אמרה ואני הגבתי שמדובר בהטעיית הציבור

יש קשר ישיר בין כמות יחסי מין לסיכוי לסרטן בצוואר הרחם. כלומר הסיכוי של נזירות הוא הקטן ביותר. שומרי נידה מקימים כנראה בסוף החשבון פחות יחסים (מרעיבו שבע וכו') ולכן הסיכוי יורד. זה הנימוק ולא סיפורי הפצע השותת.

הערה לגביי העניין ושאלה לד"ר בן-ציון

שלומלום לכולם, גם אני שמעתי את התיאוריה המדברת על קשר בין יחסי מין בזמן הנידה לשעור גבוה יותר של מחלות באזור הנרתיק. אני חייב לומר ששמעתי זאת מאנשים בעלי שיעור קומה גם מבחינה רפואית. היות שמעולם לא ראיתי את המחקר במו עייני אינני רוצה לדבר בפסקנות אשתדל למצוא חומר בנידון ולפרסם. לגביי מה שכתב ד"ר בן-ציון על קשר בין כמות יחסי המין למחלות, זו הפעם הראשונה שאני שומע על כך. האמת שנשמע לי מוזר אך מה לעשות אינני רופא ואין לי נתונים אחרים. האם אני וזוגתי אמורים לדאוג ממחלות כי אנחנו מרבים לעשות אהבה??? שלומלום

שלומלום

מייל  shlomloms@walla.com 

מנהל הפורום
10,000+

לא התכוונתי למלוכלך במובן המופשט....

אלא לכתמים על הכורסא, צורך להחליך סדינים וכו'... בכל אופן גם אני כמו שלומלום מופתע מאד מהקשר בין תדירות יחסי המין והסיכוי ללקות בסרטן צוואר הרחם (האם הבנתי נכון???) . אשמח אם מישהו יצרף הפניה למאמר המדובר. מדאיג...

לא לדאוג מקיום יחסי מין

היות ואתם בני הזוג היחידים אחד של השני- הסיכוי לסרטן צוואר הרחם נמוך- ככל שיש יותר פרטנרים ויש יותר חשיפה לזרע מגברים שונים - הסיכוי לסרטן צוואר הרחם עולה. יש לזכור שמדובר בסטטיסטיקה ולא באמת חותכת שקושרת אדם וזוג למחלה.

תודה על התשובה אבל לגביי העניין של זרע מגברים שונים.....

אהלן ד"ר בן-ציון, תודה על התשובה, נרגעתי. לגביי העניין שאישה שבנרתיקה מסתובבים זרעים מכמה גברים שונים עלולה סטטיסטית לחלות יותר בסרטן צוואר הרחם, גם זה חדש לי ולא ברור לי למה זה כך. אשמח לקבל יותר פרטים, תודה. שלומלום.

שלומלום

מייל  shlomloms@walla.com 

מנהל הפורום
10,000+

מדוע נוצר סרטן?

זו שאלה גדולה ויש לזה המון הסברים. ישנם למעשה מעל 100 מחלות גדולות כל אחת עם כמה תתי סוגים וכולן נקראות סרטן; לגבי סרטן צוואר הרחם יש קשר לוירוס ההרפס ווירוס הפפילומה, אבל יתכן גם תגובה דלקתית-אלרגית לזרע תתכן. היות ואתה נשמע מופתע אני מצרף סיכום של מאמר סקירה שמצאתי למענך בג'ורנל האירופי למיעת סרטו: Eur J Cancer Prev 2000 Feb;9(1):5-14 Related Articles, LinkOut, Books Risk factors for pre-cancerous lesions of the cervix. Murthy NS, Mathew A. Division of Biostatistics, Institute of Cytology and Preventive Oncology (ICMR), Bahadur Shah Zafar Marg, New Delhi, India. Studies on risk factors for pre-cancerous lesions of the uterine cervix have shown strong association with sexual practice. Women with multiple sexual partners and intercourse at early age are at high risk. A role of male partners in further enhancing the risk has been identified. All these support the hypothesis relating to a sexually transmissible aetiological agent. An extensive review of the literature on the risk factors for pre-cancerous lesions of cervix has been carried out. The risk factors were grouped into genital, sexual, chemical, dietary and life factors. Human papilloma virus (HPV) is the major infectious aetiological agent associated with the development of pre-cancerous lesions of cervix. Other co-factors such as multiple sexual partners of the male as well as the female and early age of first intercourse are also involved at the critical aetiological step of progression from low-grade to high-grade lesions. The role of other infectious agents in terms of supportive or interactive effects is not clear. No independent effect for herpes simplex virus 2 on risk is observed. Other risk factors include cigarette smoking, oral contraceptive usage, certain nutritional deficiencies and poor personal hygiene. However, it is not clear whether these factors operate independently from HPV. There is no consistency in the independent effect of these factors on the development of low- to high-grade lesions of cervix. There is a similarity in the patterns of risk between pre-cancerous lesions of the cervix and cervical cancer. Monogamy, late commencement of sexual activity, personal hygiene and use of barrier contraceptive methods help towards primary prevention. In the long-term, primary prevention of cervical neoplasia through HPV immunization of population may be a possibility.

קראתי את התקציר שצירפת, ורציתי לשאול לגביו

אני בת 31, ויש לי HPV. הטיפול שקיבלתי עבורו, זה למרוח יוד 3 שבועות. כל זה היה לפני חצי שנה. הגניקולוג אמר רק להיות במעקב ולתת לתנגודת הטבעית להתגבר על זה. בתקציר שצירפת כתוב ש- nutritional deficiencies and poor personal hygiene הם גורמי סיכון. אילו דברים חשוב שיהיו בתזונה כדי למנוע את חסרים שעלולים לעודד את הסרטן? איך לשמור על ההגיינה המיטיבית? כמו כן כתוב שכדאי להשתמש ב- barrier contraceptive methods, למה הכוונה? בתודה שיר

barrier contraceptive methods

כאמור אני לא רופא - רק אגיד שזה קונדום.

גם קונדום וגם דיאפרגמה

נחשבים ל"חסמים" להידבקות. כ"כ מדובר על שמירה על הגינה= החלפה מרובה של תחתונים, טמפונים בעת מחזור ושטיפה נכונה (בסבון שאינו משנה PH של האזור.
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
סקסולוגיה
בחר
בחר