מישהו (יותר נכון מישהי) יכול להגיד לי איך אפשר לגלח את הגוף לטווח זמן של לפחות שבוע ?

ניסיתי לגלח את הבטן עם המשחות האלו שמורידים אחרי זה עם סכין מפלסטיק וזה מחזיק רק לשלושה ימים. עם מה ניתן לגלח שיחזיק לפחות שבוע וחצי ? והאם זה נכון כי אחרי זה השיער צומח יותר ארוך?! תודה רבה

החיבה שלך לגילוח

אתה עסוק יתר על המידה בגילוח - שיער אינו לכלוך והסרתו עושה הרבה פעמים בעיות מטרידות לא פחות משיעור. רופא עור יוכל לתת תשובה ספציפית יותר.

גם אני שימפנזה קטן ורציתי לומר לך....

שלומלום לך, תשמע גם אני לצערי די שימפנזה מבחינת שיעור גוף (בראש אני מקריח) ומה שרציתי לומר לך זה שמי שתאהב אותך תקבל אותך גם ככה ומי שלא תקבל אותך עם ה"שרידים הקופיים" שתלך לחפש לה מישהו אחר. בכלל העיסוק הרב בגוף הוא הרבה פעמים לרועץ. האדם איננו הגוף שלו. הגוף שלי הוא קניין שלי כמו האוטו שלי, אמנם אינני יכול להחליף את גופי (למרות שהייתי רוצה) ועדיין הוא ומוגבליותיו לא גורעים כהוא זה מהאדם שאני. שלומלום.

שלומלום

מייל  shlomloms@walla.com 

מנהל הפורום
10,000+

החיבה שלך לגילוח

אתה עסוק יתר על המידה בגילוח - שיער אינו לכלוך והסרתו עושה הרבה פעמים בעיות מטרידות לא פחות משיעור. רופא עור יוכל לתת תשובה ספציפית יותר.

א. אני דו מיני והבעיה שלי עם בנים כי בפנים אני ילד....וב.לא עניתם לי על השאלה

א. אני דו מיני והבעיה שלי היא עם הבנים כי בפנים על נערי ולכן זה נראה נורא בחור עם גוף גברי-שעיר ופנים חלקות ונעריות. ב. אנא ענו לי על השאלה עצמה תודה רבה

היופי נמצא בעיני המתבונן

כל אחד מאיתנו נברא כפרט מיוחד ויחד במינו. אבל, טבע האדם (או לפחות פרטים רבים ממנו) אינו מרוצה ממה שיש לו. וכך, הבהירים רוצים להיות כהים והשחומים בהירים וכו'. אומנם האופנה העכשוית מעדיפה את המראה הנשי החלק, אבל נשים רבות (וכנ"ל גברים) מעדיפים גברים שעירים. אינני מכירה אותך, אבל השילוב של פנים נעריות עם גוף שעיר נשמע דווקא מעורר. ודאי לא "נורא" כהגדרתך. יהיה זה הרבה יותר נכון ללמוד לקבל את עצמך. כאשר תשלים אם הצורה החיצונית שלך, תגלה כמה רבים נמשכים אליך. ובכלל, מה הקשר לרצונך להיות חלק לעובדה שאתה דו מיני? האם כל ההומואים מחפשים רק חלקים?

מישהו (יותר נכון מישהי) יכול להגיד לי איך אפשר לגלח את הגוף לטווח זמן של לפחות שבוע ?

ניסיתי לגלח את הבטן עם המשחות האלו שמורידים אחרי זה עם סכין מפלסטיק וזה מחזיק רק לשלושה ימים. עם מה ניתן לגלח שיחזיק לפחות שבוע וחצי ? והאם זה נכון כי אחרי זה השיער צומח יותר ארוך?! תודה רבה

תשובה פרקטית: שעווה - ניסית ??? - פעם קראתי...

באיזה עיתון כתבה על השחיינים. שם נאמר שהם מסירים את שיער גופם באמצעות שעווה, כך שזה 'מחזיק מעמד' כחודש ימים, פחות או יותר.... קצת כואב, אבל שווה לנסות.... (ועם הזמן - הכאב מתעמעם...). תחשוב על זה. אני אשמח לשמוע ממך חוו"ד רום.

שחיינים - לא שייך אבל...

רום שלום, בכובע של רופא ספורט יצא לי להתלוות פעמים רבות למשלחות של שחיינים נכים לתחרויות בינלאומיות. הורדת השיער נעשית רק ערב התחרות ורק לצורך התחרות ע"י גילוח (עם הרבה קצף גילוח, סכין טוב, עזרה הדדית וסבלנות). המטרה הפחתת החיכוך במים בתחרות עצמה בלבד. ההסרה נעשית ערב התחרות כי להרגשת הגוף המגולח יתרון שקשה לי להסבירו, אך רוב השחיינים יתארו שזה מוסיף עוד מימד של הגברת המהירות. היום כל זה פחות רלבנטי, שכן רובם משתמשים בחליפות שחייה העשויות מחומרים חדישים אנטי-חיכוכיים, כפי שראינו באולימפיאדה... להוריד שיער עם שעווה מהחזה נראה לי כואב באופן בלתי רגיל :) סתם בשביל ידע כללי...

הי, דר' רפי חרותי...

תודה על התייחסותך. אכן, אין ספק, שהורדת שיער באמצעות גילוח - אינה כואבת כלל, אך יעילותה (למי שמעוניין להיפטר מהשיער) - מוגבלת ביותר, ובתוך מס' ימים מועט - השיער גדל שנית, לעיתים, בצורה 'קוצנית' - לטעמי - לא אסטתי, ולא נעים. למיטב זכרוני, בכתבה הנ"ל - דובר עם איתן אורבך, ועם אורן סמג'ה (ג'ודו) ושניהם ציינו מריטת שיער בשעווה. זה זכור לי היטב, עקב התרשמותי מעובדה זו. ועוד דבר - לנשים, בכל העולם, אין סף כאב גבוה משל הגברים, ובכל זאת - הן אינן מהססות למרוט שערות (שפם, מפשעה, רגליים, ידיים, בטן, גב.... ומה לא ?) באמצעות שעווה, כך שלא נראה לי שצריך איזה כוח סבל בלתי רגיל למריטה זו. זה אכן לא נעים - אך גם לא נורא, ומספר דקות לאחר המריטה - נותרת תחושת אי-נעימות קלה, שהיא, לדעתי, כאין וכאפס, לעומת תחושת אי הנעימות של מי שסובל משעירותו, וגם היא נעלמת כליל לאחר כשעה. אני משאירה לשואל להחליט במה לבחור: "כאב ויעילות" מול "העדר כאב אך גם העדר יעילות" רק העליתי אפשרות נוספת, שנמצאת בשימוש - גם אצל גברים.

רום, מה שכתבת איננו רלוונטי.

שלומלום לכולם, אז ככה. אינני יודע לגביי אורן סמאדגה אך איתן אורבך מגלח לפני תחרות ולא מוריד בשעווה. לגביי כאב בהורדת שיער אין לי נסיון בזה אך יש הבדל בין גברים לנשים לא בסף הכאב אלא בשיער אותו רוצים להסיר, גם בצפיפות וגם בעובי כך שיהיו רמות כאבים שונות לחלוטין. אם אני משווה את השיער שנילה מסירה מהרגליים לשיער שאני הייתי הייתי צריך להסיר מהרגליים היה הבדל רציני ביותר ברמת הכאב. כך שמה שכתבת רום איננו רלוונטי. לגביי נוחות מול הרגשה. כבר עניתי מקודם את התשובה שהיא האמיתית בעיניי. הכל מתחיל מהיחס של האדם לעצמו ומי שלא מקבל את עצמו כפי שהוא יאלץ לסבול הרבה, שעווה ניתוחים פלסטים וכולי וכולי. שלומלום.

שלומלום

מנהל הפורום
10,000+

הי רום ק.

היי רום, ציינתי את שידוע לי מניסיוני בליווי שחיינים. הסברתי שאצלם לא משנה אם זה מחזיק הרבה זמן, שכן הסרת השיער מתבצעת ממש סמוך (ערב לפני) התחרות ולצורך התחרות עצמה בלבד. אחרי זה - שיצמח! כאמור לאפקט הגילוח עצמו חשיבות (מעבר לכך שהגוף חלק). למה אורן סמדג'ה - ג'ודו לשעבר - צריך לגלח, לא ברור לי. לעצם העיניין אם גילוח או שעווה יותר טובים ומאילו בחינות... איש הישר בעיניו יעשה. אני כמו שלומלום משאיר השיער ומתגאה במה שהטבע בירכני :) שאלו יהיו הצרות שלנו! שבוע טוב גם לך.

רום, מה שכתבת איננו רלוונטי.

שלומלום לכולם, אז ככה. אינני יודע לגביי אורן סמאדגה אך איתן אורבך מגלח לפני תחרות ולא מוריד בשעווה. לגביי כאב בהורדת שיער אין לי נסיון בזה אך יש הבדל בין גברים לנשים לא בסף הכאב אלא בשיער אותו רוצים להסיר, גם בצפיפות וגם בעובי כך שיהיו רמות כאבים שונות לחלוטין. אם אני משווה את השיער שנילה מסירה מהרגליים לשיער שאני הייתי הייתי צריך להסיר מהרגליים היה הבדל רציני ביותר ברמת הכאב. כך שמה שכתבת רום איננו רלוונטי. לגביי נוחות מול הרגשה. כבר עניתי מקודם את התשובה שהיא האמיתית בעיניי. הכל מתחיל מהיחס של האדם לעצמו ומי שלא מקבל את עצמו כפי שהוא יאלץ לסבול הרבה, שעווה ניתוחים פלסטים וכולי וכולי. שלומלום.

ייתכן שהדבר אינו רלבנטי לגבייך. וזכותך להתייחס אליהם בדרך זו. השואל- גיל חיל יאיר - יחליט האם דבריי רלבנטיים לגביו ויעשה בהם כרצונו.

שוב, כתבה זו, שפורסמה, התייחסה לספורטאים (בין היתר, גם איתן אורבך, ואין לי מושג על סמך מה מתבססת אימרתך) - אכן, חלקם מסירים את שיער גופם באמצעות גילוח לפני התחרות, למניעת חיכוך מיותר עם המים. בכתבה שאליה אני התייחסתי, צויין, מפורשות, ובאופן שאינו משתמע לשני פנים כי הספורטאים הנ"ל מסירים שערות גופם בשעווה. וכן, יש גברים שאינם אוהבים את עצמם במראה השעיר. מדוע הם צריכים ללמוד "לקבל את עצמם" כפי שהם אינם אוהבים ??? האם אין זו זכותו של גבר/אישה להחליט כיצד ייראו ?!? (ובכלל זה - שעירים או חלקים ?! מסופרים או ארוכי שיער ?!?) האם העובדה שנילה מסירה את שערות רגליה מוכיחה כי אינה מקבלת את עצמה כפי שהיא ?!? איני רואה את הדברים כמוך. נ.ב. שיתפתי את בן-זוגי בדיאלוג בהתפתח פה, וכמי שהיה בנבחרת שחיה בקיבוצו - הוא טוען כי אכן "הגיבורים" שבין השחיינים בנבחרת האזורית הסירו שערות גופם בשעווה. ואחרים - אכן גילחו שערות גופם ערב לפני משחה/תחרות וכד'. כמו שאמר דר' חרותי - שאלה יהיו צרותנו. ומבחינתי - איש הישר בעיניו יעשה. ולך השואל - גיל חיל יאיר - מריטת שערות בשעווה תחזיק מעמד ממושך יותר מאשר גילוח. אכן, זה כואב יותר, אך - אם אינך מרגיש נוח עם שעירותך - לטעמי, כדאי שתנסה. בירור קצרצר שערכתי עבורך עם הקוסמטיקאית בישובי העלה שהצורך במריטה חוזרת הוא בערך לאחר כ-3 שבועות עד חודש. ובמשך הזמן וההתמדה - הטווח הזה הולך ומתארך. (היא טוענת שיש גברים שלאחר כשנתיים התמדה - נאלצים למרוט שערות גופם לאחר כ-6 שבועות עד חודשיים....). עוד דבר שהבנתי - מכוון שלעיתים שיער הגוף הגברי מעט יותר מסובך ומקורזל - נוהגים (בפעם הראשונה בלבד) - לגלחו, ורק אז, לאחר שגדל מעט - למורטו בשעווה. כמו-כן, לטענתה יש כיום אפשרויות של אפילציה (מחט חשמלית) או טיפולי לייזר להסרת שיער. לטענתה, אלו טיפולים הכי יעילים, רק מאוד-מאוד יקרים. עד כאן בעניין הפרקטי. באופן אישי, אני מבינה את אי-נוחותך עם שעירותך, ולא מוצאת באי-נוחות זאת כל פגם. (ההיפך - אני חושבת שאתה ראוי להערכה על המודעות העצמית הגבוהה שאתה מגלה). כשם שאני אינני מרגישה נוח בשעירותי, וטורחת להסיר את שערות גופי - אני בהחלט מסוגלת להבין שיש גברים ששעירותם מפריעה להם, ואני מבינה את הצורך שלהם בהסרת השיער (דבר שהופך היום ליותר ויותר מקובל - גם בקרב גברים....רצינו שיוויון - לא ????). אני מקווה שהפתרונות שליקטתי עבורך - יהיו לך לעזר. כל טוב, רום.

הי, גיל חיל יאיר

ערכתי עבורך סיקור קצרצר עם קוסמטיקאית. תעניין בשירשור למטה, ומקווה שתשובתי תהיה לך לעזר. רום.

ייתכן שהדבר אינו רלבנטי לגבייך. וזכותך להתייחס אליהם בדרך זו. השואל- גיל חיל יאיר - יחליט האם דבריי רלבנטיים לגביו ויעשה בהם כרצונו.

שוב, כתבה זו, שפורסמה, התייחסה לספורטאים (בין היתר, גם איתן אורבך, ואין לי מושג על סמך מה מתבססת אימרתך) - אכן, חלקם מסירים את שיער גופם באמצעות גילוח לפני התחרות, למניעת חיכוך מיותר עם המים. בכתבה שאליה אני התייחסתי, צויין, מפורשות, ובאופן שאינו משתמע לשני פנים כי הספורטאים הנ"ל מסירים שערות גופם בשעווה. וכן, יש גברים שאינם אוהבים את עצמם במראה השעיר. מדוע הם צריכים ללמוד "לקבל את עצמם" כפי שהם אינם אוהבים ??? האם אין זו זכותו של גבר/אישה להחליט כיצד ייראו ?!? (ובכלל זה - שעירים או חלקים ?! מסופרים או ארוכי שיער ?!?) האם העובדה שנילה מסירה את שערות רגליה מוכיחה כי אינה מקבלת את עצמה כפי שהיא ?!? איני רואה את הדברים כמוך. נ.ב. שיתפתי את בן-זוגי בדיאלוג בהתפתח פה, וכמי שהיה בנבחרת שחיה בקיבוצו - הוא טוען כי אכן "הגיבורים" שבין השחיינים בנבחרת האזורית הסירו שערות גופם בשעווה. ואחרים - אכן גילחו שערות גופם ערב לפני משחה/תחרות וכד'. כמו שאמר דר' חרותי - שאלה יהיו צרותנו. ומבחינתי - איש הישר בעיניו יעשה. ולך השואל - גיל חיל יאיר - מריטת שערות בשעווה תחזיק מעמד ממושך יותר מאשר גילוח. אכן, זה כואב יותר, אך - אם אינך מרגיש נוח עם שעירותך - לטעמי, כדאי שתנסה. בירור קצרצר שערכתי עבורך עם הקוסמטיקאית בישובי העלה שהצורך במריטה חוזרת הוא בערך לאחר כ-3 שבועות עד חודש. ובמשך הזמן וההתמדה - הטווח הזה הולך ומתארך. (היא טוענת שיש גברים שלאחר כשנתיים התמדה - נאלצים למרוט שערות גופם לאחר כ-6 שבועות עד חודשיים....). עוד דבר שהבנתי - מכוון שלעיתים שיער הגוף הגברי מעט יותר מסובך ומקורזל - נוהגים (בפעם הראשונה בלבד) - לגלחו, ורק אז, לאחר שגדל מעט - למורטו בשעווה. כמו-כן, לטענתה יש כיום אפשרויות של אפילציה (מחט חשמלית) או טיפולי לייזר להסרת שיער. לטענתה, אלו טיפולים הכי יעילים, רק מאוד-מאוד יקרים. עד כאן בעניין הפרקטי. באופן אישי, אני מבינה את אי-נוחותך עם שעירותך, ולא מוצאת באי-נוחות זאת כל פגם. (ההיפך - אני חושבת שאתה ראוי להערכה על המודעות העצמית הגבוהה שאתה מגלה). כשם שאני אינני מרגישה נוח בשעירותי, וטורחת להסיר את שערות גופי - אני בהחלט מסוגלת להבין שיש גברים ששעירותם מפריעה להם, ואני מבינה את הצורך שלהם בהסרת השיער (דבר שהופך היום ליותר ויותר מקובל - גם בקרב גברים....רצינו שיוויון - לא ????). אני מקווה שהפתרונות שליקטתי עבורך - יהיו לך לעזר. כל טוב, רום.

יוווו כמה שאת ריגשי

שלומלום לך, כתבתי שמה שאמרת לגביי סף בכאב של נשים וגברים לא רלוונטי כי אי אפשר להשוות בין השיער המוסר אצל גברים לזה שמוסר על ידי נשים כך שרמות הכאב יהיו שונות גם כשסף הכאב זהה. קראי שוב את תגובתי והרגעי נא. לגביי עצם העניין את אכן צודקת וכל אחד יעשה כאשר לבו חפץ. שלומלום.

שלומלום

מנהל הפורום
10,000+

שלומלום.

לרגע לא איבדתי את שלוות רוחי, במכתבי הקודם אליך, אבל - בכל מקרה, תודה על ההצעה לשבת ולהירגע - אכן, זה לעולם לא מזיק. ואאמץ הצעה זאת בחום. מבטיחה לך. תשובתי אליך היתה עיניינית ונחרצת, כמו מרבית תשובותיי כאן. הצעתי לך, כתורם מכובד לפורום זה, שתלמד לכבד תשובותיהם של אחרים, ללא התנשאות, ויהירות, האופיינים לך, לא אחת. מה שלא רלבנטי אליך - אינך חייב להגיב לו. כפי ששמת לב, תשובתי היתה מיועדת מלכתחילה לשואל, עפ"י ידיעותיי. ולא אליך. השואל, כמו יתר השואלים כאן בפורום מוזמן לברור מבין דבריי את המתאים והנכון לו, וכך גם מבין דבריך. דבריי שנאמרים כאן, ובכל מקום אחר, מבוססים, ואיני זקוקה לאישורים ותיקונים להם. אז - כשם שאני איני מגיבה לכל אימרת פה שלך, ומכבדת את דעתך, באשר היא, (גם אם איני מסכימה לדבריך) - אצפה ממך להתנהגות דומה. תרום מידיעותייך, אך תימנע מלהוות שומר הסף של הפורום - המחליט מה רלבנטי ומה לא, מי כבר שאל פה פעם בעבר ומי לא, מי מזדהה במס' שמות ומי לא, מי מתחזה ומי אמיתי, מי בעל "ריגשי" ומי לא...... תרסן קצת התנהגויות אלו. הן לא נעימות - לא לי, וקראתי שגם לא לאחרים. שיהיה לך יום נעים. רום.

תגידי, עברית את מבינה?

רום, אני מציע לך לקרוא בשלישית את תגובתי המקורית אלייך. "הלא רלוונטי" נכתב לגביי ההשוואה שעשית בין גברים לנשים בכאב שהם יחושו בהסרת השיער. והרי הציטוט מדברייך: "ועוד דבר - לנשים, בכל העולם, אין סף כאב גבוה משל הגברים, ובכל זאת - הן אינן מהססות למרוט שערות (שפם, מפשעה, רגליים, ידיים, בטן, גב.... ומה לא ?)" מה שכתבת שם טעות ביסודו כי למרות שסף הכאב זהה בין נשים וגברים הנידון לא זהה, כי שיער הגבר ושיער האישה שונה ולכן רמות הכאב יהיו שונות. ובכלל בתור מי שמתיימרת להבין במדעים הייתי מצפה ממך כשאת עושה השוואה בין שני דברים להתיחס לכל המשתנים הרלוונטיים ולא רק לחלקם. לגביי העניין עצמו כבר כתבתי לך שאכן את צודקת וכל אחד יעשה כראות עינייו. ומשהו אישי אלייך, יש אמרה שאומרת "נאה דורש ונאה מקיים" לצערי את אינך עומדת באמירה זו. בתור מי שמתלהמת כל הזמן "אני אכתוב מה שאני רוצה וכולי וכולי", ובתור מי ששלחה כבר בעבר את אחת מהמשתתפות הכי נהדרות כאן (וכוונתי ל"אחת" המדהימה) לספת הפסיכיאטר, הייתי מציע לך לקרוא את הצעותייך אליי וליישם אותם בעצמך!. אפרופו התנשאות ויהירות, אני מצטט משפט שלך: "דבריי שנאמרים כאן, ובכל מקום אחר, מבוססים, ואיני זקוקה לאישורים ותיקונים להם". איכס!! את ממש סופרוומאן, לעולם אינך טועה, אהה?. רק מה לעשות שכבר היו כאן כמה וכמה מקרים שכתבת שטויות ואו דברים לא מדויקים, לדוגמא הדיון הארוך על הלכדות בנרתיק ובהמשכו הדיון על מהי הוכחה מדעית ואני מזכיר לך גם את העניין של השימוש בסמים ושל טענתך שבעצם רופאים הורגים את הפציינטים (הדיון לגביי שביתת הרופאים). לסיכום, אני אומר לך שוב. זה שאת חכמה בהחלט יכול לגרום לאנשים להעריך אותך אבל זה לא יגרום להם לאהוב אותך. וזה שאת לאחר התלהמותך ממשיכה כאילו כלום לא קרה לא מוסיף לך קרדיט. עד היום אנשים שנפגעו ממך באופן אישי לא שמעו ממך שאת מצטערת על כך, לא "אחת" ולא אחרים.ולהזכירך כשהיה מפגש של הפורום חלק ניכר מהמשתתפים הקבועים העדיפו שאת לא תהיי נוכחת בו. כך שעדיף לך לקיים את האמירה "נאה דורש ונאה מקיים". שלומלום

שלומלום

מנהל הפורום
10,000+
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
סקסולוגיה
בחר
בחר