4 שאלות לדוקטור

שלום, האם ייתכן כי בגיל צעיר, נניח שנות ה-20, יכולות להופיע פתאום בעיות זיקפה על רקע גופני נטו ולא על רקע נפשי? כלומר שפתאום תצוץ שם איזו בעיה? מהי ואיך בודקים? שאלה אחרת: אני חושב שיש לי בעיה בחישה של מגע באיבר המין. נוסף על כמה צלקות שיש לי שם (חלקן דווקא על אותה נקודה שהייתה פעם הנקודה הכי רגישה וחמה, עכשיו כבר אין נקודה כזו) המקום לא כל כך רגיש. אולי זו גם הסיבה שאני לא ממש מתגרה כשעושים לי מין אורלי או נוגעים באיברי. האם זה קשור לאוננות מרובה? האם ישנו איזה מכשיר שמאבחן את זה ואם כן היכן וכיצד ניתן לפתור את הבעיה? שאלה אחרונה: ישנו פער משמעותי בין גודל איבר מיני לגודל הפתח של חברתי. כדי לפתור את הבעיה אני פשוט נצמד לחלק העליון של הפתח כאשר אני רוצה לגמור ונסוג לעבר השני כאשר לא. כך אומנם ניתן לשמור על זקפה ארוכה למדי ולשלוט בגמירה אבל ישנו חיסרון בכך, שכן כאשר אני גומר אני למעשה מגרה רק את הכיפה של איברי כשחלקו התחתון (והלא פחות רגיש) לא מגורה כלל ואני נשאר עם תחושה (פיזית) של החמצה חלקית. נוסף על כך זה כואב לחברתי כשאני נצמד לחלק העליון ואני חיב לסגת לכיוון המרכז ואז חש פחות. ניסינו לכווץ את הפתח בכל מיני דרכים כמו שהיא שמה רגליים על כתפי או בפיסוק קטן יותר אבל זה לא ממש עוזר. ישנו פתרון? ואחרונה אחרונה: חברתי מתקשה לקיים מין ברציפות, נניח בפער של שעה בין פעמים ויותר מפעמיים ביום זה פשוט כואב לה למרות שאנו משתמשים בנוזלי סיכה. לא שאני מתלונן יותר מדי אבל האם ישנו פתרון? אודה על תשובות נפרדות ומפורטות לכל אחת מן השאלות. תודה רבה

שאלות רבות עם מכנה משותף אחד

אתה לא מבסוט ממה שיש! או שיש לך תחושה גדולה של פספוס. אני לא יודע מאיפה זה בא- יתכן ממערכת היחסים המתסכלת ויתכן שממקורות פנימיים. אני סבור שרצוי שתיפגש עם איש מקצוע לבירור העיניין. ולתשובות לשאלותיך: 1. הסיכוי לבעיות אורגניות בתפקוד המיני לפני גיל 45 קטן ביותר ובעיקר נובע ממחלות כמו סכרת, יתר לחץ דם, נטילת תרופות, חבלות גופניות , מחלות מערכת העצבים ועוד. ניתן לבדוק בעיות אורגניות על ידי בדיקות עזר שונות- המותאמות לבעייה כמו תבחין זקפה לילית, דופלקס, הדגמה רנטגנית ועוד. אתן לך בתור דוגמא בחור שראיתי הבוקר עם חבלה לאחר תאונת אופנוע, שהחלו בעיות קשות בזקפה. בבירור מצאנו שיש לו פגיעה טראומטית במקלעת העצבים שמעצבבת את איבר המין ומצבו השתפר עם טיפול. במקרה אחר נמצא אצל בחור עם חבלה דומה- בעיה בכלי הדם שאמורים להיסגר ולמנוע בריחת דם בעת זיקפה, שם הופנה הבחור לטיפול כיררגי. 2. בעיות תחושה באיבר המין קשורות לחבלוץ, לכוייות, לבעיות גב וכו'. יש פקרות לבדיקת תחושה באיבר המין, זה מבוצע קלינית על ידי הרופא הבודק, ובמקרה שנצאת בעייה מפנים לבדיקה מדוייקת של עצבי החישה, במעבדה מיוחדת. לא ברור משאלתך ממה הצטלקת- כדאי להיוועץ ברופא מומחה. 3. אם זוגתך תלמד לכווץ את שרירי האגן הטבעתיים התחושה שלך תגבר. יכול להיות שאתה יותר נהנה מגרוי ידני או אוראלי וזה בסדר גמור ולא מעיד על בעייה. 4. בעיות הכאב של זוגתך מצביעות על בעיה הנובעת מכיווץ יתר של שרירי הנרתיק, מה שמכונה דיספראוניה. יתכן שהיא חשה בלחץ שלך ונלחצת גם ויתכן שזה ראשוני ורק מוגבר מהלחץ שלך. בשורה התחתונה- לכו לטיפול מיני זוגי. מקווה שעמדתי במשימה שנתת לי. לפקודתך.

תודה תגובה ושאלה

ראשית, תודה רבה על תשובותיך המקיפות. אני דווקא מאוד מבסוט ממה שיש לי אבל אם ניתן לשפר למה לא? כמה הבהרות לגבי מצבי. הצלקות באיברי נובעות מאוננות לא זהירה ולא מקצועית בנעורי והצלקת היא בדיוק בנקודה שבה מתחבר הצד הקידמי (הרחוק מן הגוף) עם גוף האיבר. הסיבה שיש שם צלקות היא שם שפשפתי הכי הרבה וזה כנראה כי זו הייתה הנקודה הטובה ביותר. עכשיו היא הטובה ביותר ז"ל. נוסף על כך יש לי גם בעיית פריצת דיסק בגב. אולי השתיים מתחברות או משפיעות בנפרד, מי יודע. מה נראה לך? איפה מבצעים את אותן בדיקות שציינת, אצל איזה רופא בקופה אני מבקש הפנייה? לגבי מה שאמרת על בעייתה של חברתי אני אומר לה ונראה מה אפשר לעשות בעניין. תודה רבה.

רגע, המשך שאלות

לגבי מערכת היחסים שלנו, דווקא הכל בסדר ונהדר. אולי קצת קפצת פה למסקנות. אבל תודה על ההתעניינות. מה שרציתי לשאול הוא כזה. פעם אמרה פה ריקי נדמה לי, שאיבר יכול להתרגל ללחץ או למגע מסויים. אצלי האוננות היא די חזקה בלחץ שלה. אז אולי זו הסיבה שאני גומר רק בחדירה או רק כשאני מאונן לעצמי. באורלי או כשמאוננים לי אני לא מתקרב אפילו ללגמור. עכשיו עוד שאלה אחרת לגמרי. אולי זה ככה אצל כולם ואולי לא. קורה לי הרבה, גם במין וגם באוננות, שמידת הגירוי גדלה עוד ועוד ואז כשאני כבר עומד לגמור בשיא השיאים ישנה איזו עצירה והזרע נפלט בלי להביא את רמת ההנאה לשיא. כאילו היא נעצרת בגלל הפליטה עצמה. זה רק אצלי או כללי? מה דעתך?

בדיקות אלקטרופיזיולוגיות

שני הבעיות שציינת - צלקת ופריצת דיסק - עשויות לגרום לפגיעה עצבית תחושתית. עם זאת - על סמך ניסיוני מתחום השיקום הנוירולוגי - כלל לא סביר שפריצת הדיסק רלבנטית במקרה זה. בד"כ יהיו תופעות נוספות במקביל, שיפריעו לך קצת יותר מאובדן תחושה באיזור קטנטן (חשוב ככל שיהיה...), ובד"כ אובדן התחושה לא יהיה כל כך ממוקד, כפי שתיארת. צלקת נשמע יותר הגיוני, שכן אז יש פגיעה בקצות העצב התחושתי. באשר לבדיקות - הבדיקות הבודקות את תפקוד מערכת העצבים, נקראות בדיקות אלקטרופיזיולוגיות וכוללות שלל בדיקות לקביעת מוליכות העצב, מהירות ההולכה, על שלל מרכיבי מערכת העצבים (היקפית ומרכזית). הבדיקות מתבצעות לבצע במרפאות EMG - במסגרת מרפאה נוירולוגית או שיקומית - על סמך הפנייה (שניתן לקבל ממרפאה העוסקת בתפקוד מיני ועם טופס 17. הבדיקה לא זולה). מנסיוני - הבדיקה הספיציפית לאיבר המין אינה נעימה במיוחד (וזאת בלשון המעטה), לא תמיד אמינה (מעט מרפאות מתמחות בסוג הבדיקה הספיציפי הזה), ומשמעותה אקדמית בעיקר (כלומר, גם אם נמצא שעצב התחושה ניזוק, אין בידי הרפואה כיום כלים לשפר זאת). מועדים לשמחה!

רגע, המשך שאלות

לגבי מערכת היחסים שלנו, דווקא הכל בסדר ונהדר. אולי קצת קפצת פה למסקנות. אבל תודה על ההתעניינות. מה שרציתי לשאול הוא כזה. פעם אמרה פה ריקי נדמה לי, שאיבר יכול להתרגל ללחץ או למגע מסויים. אצלי האוננות היא די חזקה בלחץ שלה. אז אולי זו הסיבה שאני גומר רק בחדירה או רק כשאני מאונן לעצמי. באורלי או כשמאוננים לי אני לא מתקרב אפילו ללגמור. עכשיו עוד שאלה אחרת לגמרי. אולי זה ככה אצל כולם ואולי לא. קורה לי הרבה, גם במין וגם באוננות, שמידת הגירוי גדלה עוד ועוד ואז כשאני כבר עומד לגמור בשיא השיאים ישנה איזו עצירה והזרע נפלט בלי להביא את רמת ההנאה לשיא. כאילו היא נעצרת בגלל הפליטה עצמה. זה רק אצלי או כללי? מה דעתך?

המשך לתשובות...

בתשובה הקודמת התכוונתי לשתי בעיות ולא לשני. סליחה... ובאשר לשאלתך האחרונה - ודאי שמידת ההנאה ממין עשוייה להשתנות מפעם לפעם ואין אקט אחד דומה למישנהו כמו דברים אחרים בחיים. שיהיה יותר מעניין... ציינת שמידת ההנאה הכללית שלך היא גבוהה מאוד זה הכי חשוב ושישאר כך!
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
סקסולוגיה
בחר
בחר