משיכה מינית לעומת התאמה מינית

זה כבר זמן רב שאני רוצה לכתוב מאמר על עניין המשיכה המינית. למי אנחנו נמשכים? האם יש לנו שליטה על המשיכה המינית שלנו? כיצד המשיכה המינית שלנו נוצרת? אז מצאתי זמן פנוי ונראה מה יצא. אני מזמין אתכם לקרוא בפתיחות כי חלק מהדברים שאכתוב אינם שגרתיים. בפתיחות אני מתכוון ליכולת להכיל דעה או טזה שהיא שונה ממה שחשבנו לכתחילה או שונה מהרגלנו או דעתנו. 

רוב בני האדם מתייחסים למשיכה מינית כאל משהו שקורה להם ואין להם שליטה עליו ובכך הם שמים את עצמם בעמדה של קורבן כלפי אותה משיכה מינית. אז בואו נפרק קצת את עניין המשיכה המינית העלומה הזו ונראה מה באמת יש שם. 

למשל, האם קרה לכם (או שמעתם על מקרה) שבו נכנסתם למיטה עם מישהו שהייתה לכם משיכה מינית גבוה אליו ובפועל הסקס היה גרוע? אני מניח שכן. ואולי קרה לכם גם (או ששמעתם על מקרה) שנכנסתם למיטה עם מישהו שלא הייתה לכם משיכה מינית כלפיו ונהנתם מהסקס מאוד? אני מניח שגם לשאלה זו התשובה היא כן. כלומר, האם המשיכה המינית שלנו יודעת לנבא מה תהיה איכות הנאתנו המינית? התשובה היא "לא". אז מה קורה כאן בכלל???? 

ועוד שאלה, נניח ותכנסו למיטה עם מישהו שאינכם מכירים ממקודם, אתם עם כיסוי עיניים ולא רואים דבר וזו ההתנסות הראשונה שלכם יחד. במצב כזה בו אין היסטוריה לקשר מה יקבע את איכות הנאתכם המינית?? במקרה כזה רק למה שקורה בפועל תהיה השפעה. כלומר האם המגע של האדם ומעשיו נעימים לכם, האם הוא קשוב לתגובות שלכם, האם הוא מעניק לכם את הדברים שאתם אוהבים בסקס וכו'. האם יכול להיות שבמקרה כזה תהנו מאוד ממיניות עם אדם שבמידה והייתם רואים אותו לא הייתם נמשכים אליו כלל ואולי הייתם בגלל זה מוותרים על הקשר עימו? התשובה היא שזה בהחלט יכול לקרות. 

עוד עניין. משיכה מינית נוצרת מדברים שונים בתרבויות שונות, למשל יש מקומות על פניי כדור הארץ ששדיים של אישה הם ממש לא משהו מגרה ואילו עורף של אישה הינו מגרה מאוד. יש תרבויות שנשים שמנות היו נחשבות למושכות מינית ואילו נשים רזות נחשבו לדוחות. ויש עוד דוגמאות כאלה למכביר. 

לא רק זה אלא שכולנו (במיוחד בחברה המערבית) שטופיי מוח על ידיי תרבות האופנה/פרסום/קוסמטיקה שמכתיבה לנו מהו אידיאל היופי "הנכון" להימשך אליו. דוגמא: עד לפניי שנים לא רבות לא הייתה כמעט מציאות של אישה שמגלחת את שיער ערוותה, אפילו בסרטיי פורנו הנשים היו עם שיער ערווה טבעי וזה היה נחשב למושך ומגרה. ואילו היום...... נשים וגברים חונכו לחשוב על ידי שטיפת מוח של תעשיית הפורנו והקוסמטיקה ששיער ערווה זה דוחה ואילו איבר מין שנראה כמו של ילדה בגן הוא מגרה. אותו הדבר נכון גם אצל גברים, בעבר גבר שעיר היה נחשב למושך ואילו היום בעקבות תעשיית הלייזר כדאי לו לגבר שיהיה חלק אחרת הוא לא יחשב כמושך מינית. 

כלומר המשיכה המינית שלנו היא רשימת פרמטרים פיזיים שהושתלה בראשנו וכשאנו רואים מולנו אדם שמתאים לאותה רשימה תופיע אצלנו משיכה מינית כלפיו. זו תגובה אוטומטית לגמריי ואנשיי תעשיית הפרסום/אופנה/קוסמטיקה יודעים זאת היטב ומנצלים את זה לצרכיהם. 

עוד משהו חשבתם פעם האם משיכה מינית זה משהו שאנחנו יכולים ליצור בעצמנו? מה קורה למשל כשאנחנו מאוננים, למי בדיוק אנחנו נמשכים? לא סתם אומרים שאיבר המין הגדול בעולם נמצא בין האוזניים ולא בין הרגליים..... 

ובפרקטיקה של החיים, נניח והכרתם מישהו שאין לכם משיכה מינית אליו וכן נכנסתם איתו למיטה וחוויתם הנאה מינית משובחת. מה אז, לוותר על הקשר? להמשיך בקשר ללא משיכה? האם ניתן ללמוד להימשך למישהו? אז באופן אישי יש לי יתרון ביכולת לבחון את הסוגיה הנ"ל היות שאלוהים ברא אותי עם גוף שאיננו תואם לרשימה שהושתלה לאוכלוסיה בראש. אני נמוך, שמנמן, עם נכות אורטופדית, צולע, שעיר, מקריח.....

חוויה שעוד טרם זכיתי לה היא שמישהי תיגש אליי ותאמר לי משפט כמו: "אתה נראה כל כך טוב שאני מתה להיכנס איתך למיטה". הרבה פעמים המצב היה הפוך ולחלק מהנשים שהייתי איתן היה קושי כלשהו להיכנס איתי למיטה בהתחלה. 

וכאן אני עושה הפרדה בין משיכה מינית לבין התאמה מינית. משיכה מינית זה מה האדם חש לפניי הסקס, התאמה מינית זה מה קורה בפועל בסקס. האם נהניתם או לא. והחשוב בעיניי היא ההתאמה המינית כי במצב שיש התאמה מינית היכולת של הזוג לחיות יחד שנים רבות עם מיניות משובחת היא גבוה גם אם המשיכה לא הייתה שם בהתחלה. מה גם שכשיש התאמה מינית אז גם אם לא הייתה משיכה בהתחלה אם רוצים ניתן ליצור גם אותה. 

מעבר לזה במחקרים על מיניות נשית שערכה רוזמרי בסון (חוקרת מין מפורסמת ומטפלת) היא מראה שיש פרמטרים רבים על פיהם אישה נכנסת למיטה עם גבר ושאינן קשורים כלל למשיכה מינית. מה גם שלאורך החיים המשותפים המשיכה המינית איננה נשארת כפי שהיא הייתה. ברוב המקרים היא נמוגה ועדיין גם אצל זוגות שמשיכתם המינית נמוגה אם יש בינהם התאמה מינית יכולים להיות להם חיי מין מהנים מאוד ולאורך שנים.

כך שבעיניי שמים הרבה יותר מדיי משקל על עניין המשיכה המינית ובטח שבטח אם לפי זה מחליטים על גורל של קשר.

אשמח לתגובתכם למאמר ובמיוחד לשאלה: האם קרה לכם שנמשכתם מינית למישהו/י אבל הסקס היה גרוע?

שלומלום

שלומלום


מייל  shlomloms@walla.com 


 

מנהל הפורום
10,000+

בהחלט כן ! כאחד שחייו המיניים היו ועדיין סוערים (לא עם בת זוג אחת קבועה...), יכול לומר בוודאות שלא פעם נכנסתי למיטה עם בחורה/אישה שנראית סוף הדרך, אבל בפועל התאכזבתי מאוד והקשר הזה לא נשאר לזמן ארוך מידיי (לא חתכתי אותו מיד- תמיד נתתי הזדמנות לשינוי שלא בהכרח הגיע...).

לעומת זאת ובדיוק כפי שתיארת, יצא לי להיכנס למיטה גם עם כאלה שבמבט ראשון לא הייתי חושב להיכנס איתן למיטה אבל הסקס היה כזה שגרם לי לרצות עוד ועוד. אחטא אם אומר שרק עם ה"מכוערות" היה לי סקס טוב, כי היו גם כאלה שנחשבות יפות אבל גם ידעו "לעשות את העבודה" במיטה או בכל דרך אפשרית אחרת.

אז נכון, מידת ההתאמה המינית היא זאת שקובעת איך וכמה תרגיש טוב במיטה ולאו דווקא המשיכה המינית שלפעמים גורמת לך להתאכזב קשות. גם כיום אחרי קרוב ל-33 שנות נישואים אני עדיין מחפש את הסקס הפרוע חסר המעצורים ש"יעשה לי את זה".

לצערי , בבית נוצרה שחיקה גדולה ששם המשיכה המינית כמעט ולא קיימת ולכן אני תמיד מוצא אותה מחוץ לבית ולמזלי בד"כ עם כאלה שצעירות אפילו מבני הבכור שמתקרב לגיל 32...

אני חייב וידוי נוסף... ולדעתי "לא גיליתי את אמריקה", כי זה קיים אצל רוב בני המין הזכרי...;  כבר בשנות הנישואים הראשונות שלי, המשיכה לסקס "יותר טוב" היתה קיימת עוד בטרם החלה השחיקה הגדולה במשיכה המינית לאישתי ואם ילדיי, ואין קשר בכלל אם אתה אוהב את אישתך או לא, והצורך להנות מסקס יותר ויותר הוא זה שדחף אותי החוצה ובעצם לאיפה לא...!!!

שמעון.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
סקסולוגיה
בחר
בחר