היי חברה שאלה דיי חשובה!!

היי חברים. רציתי לדעת מתי הם הימי הבטוחים ? אני יודע שחלק מכם יגידו לי שאין דבר כזה ולא סומכים על הימים הבטוחים.. אני יודע את זה אני סתם רוצה לשאול מתוך סקרנות.. האם אלו הם הימים בשבוע שלפני המחזור? אני לא ממש יודע אם מישהו יכול להסביר אני אשמח

שאלה בעייתית...

אני חייבת לומר לפני ,שאין דבר כזה ימים בטוחים!!! קיום יחסים ללא אמצעי מניעה יכול להוביל להריון !! למחלות אין יום בטוח .. כך שמהבחינה הזו אתה לא מכוסה. ועכשיו לשאלתך. בחודש קיים ביוץ אחד. (נמשך עד 48 שעות ברוב המיקרים ללא המיקרים שיוצאים דופן) בזמן הביוץ ניתן להרות. ללא ביוץ אין הריון. מכאן שאם המחזור סדיר (סדיר משמע ווסת באותם התאריכים בשלושת החודשים האחרונים מנימום ..ויש שיאמרו לך שסדיר=28-32 יום מהמחזור הקודם) . הביוץ מתרחש כ-14 12-יום מיום קבלת הוסת. ובמילים פשוטות לצורך המחשה- נניח שמועד הוסת היה ב-4 לחודש . נמשך (הדימום) שבוע . הסתיים ב-11 לחודש. הביוץ יתרחש 5 ימים לאחר מכן. מכאן ניתן להסיק (ולא מומלץ להסתמך) שהימים הבטוחים הם- בתוך שבוע שלפני קבלת הוסת. שבוע שאחרי קבלת הוסת. שאלה לי אליך.. לא יותר פשוט להשתמש באצמעי מניעה?

היי סמדר כנסיי דחווף!!

קודם כל באמת תשובה מאוד מספקת, הבנתי הכל עד שהגעתי לקטע שבו כתבת "בתוך שבוע שלפני קבלת הוסת. שבוע שאחרי קבלת הוסת." מזה אומר ?? שבמידה והמחזור סדיר אז הימים הבטוחים הם השבוע שלפני הוסת? או השבוע שאחרי הוסת?. ולשאלתך..אני משתמש גם באמצעי מניעה(קונדום) אבל רוצה להיות הכי בטוח שבעולם!

לא טעיתי... גם וגם..

גם השבוע לפני קבלת הווסת...(דימום) וגם השבוע מרגע סיום הוסת (דימום) . ובמילים אחרות סה"כ שבועיים . אבל שוב, ."אין דבר כזה ימים בטוחים".!!! קח בחשבון שזרע ממשיך "לחיות" גם שלושה ימים מרגע פליטתו .. (יש שיאמרו יומיים) שמור על עצמך לא רק מהריון לא רצוי.. יש ים מחלות... בהצלחה מותק. .

היי חברים. רציתי לדעת מתי הם הימי הבטוחים ? אני יודע שחלק מכם יגידו לי שאין דבר כזה ולא סומכים על הימים הבטוחים.. אני יודע את זה אני סתם רוצה לשאול מתוך סקרנות.. האם אלו הם הימים בשבוע שלפני המחזור? אני לא ממש יודע אם מישהו יכול להסביר אני אשמח

תשובה לסקרן

אז ככה זה ההסבר : אשה מקבלת וסת ולאחר 12 יום בערך (יש כאלה 10ימים ויש כאלה 16 )אך זה הממוצע היא מבייצת ז"א הביצית יוצאת לה לדרכה כדי לפגוש את הזרע כל אשה מייצרת ביצית אחת וזהו כך שמהרגע שהאשה בייצה היא כבר לא יכולה להיכנס להריון ואלו הם הימים הבטוחים. זה שונה מאשה לאשה ולכן אי אפשר לומר בדיוק. אך אם זו אשה שאתה קרוב אליה והמחזור שלה מסודר אפשר בקלות לחשב את יום הביוץ(יש גם ערכה כזאת) וכך אפשר לדעת מתי הימים הבטוחים.בהצלחה

לא טעיתי... גם וגם..

גם השבוע לפני קבלת הווסת...(דימום) וגם השבוע מרגע סיום הוסת (דימום) . ובמילים אחרות סה"כ שבועיים . אבל שוב, ."אין דבר כזה ימים בטוחים".!!! קח בחשבון שזרע ממשיך "לחיות" גם שלושה ימים מרגע פליטתו .. (יש שיאמרו יומיים) שמור על עצמך לא רק מהריון לא רצוי.. יש ים מחלות... בהצלחה מותק. .

תודה סמדר! רק משהו להמחשה...

זאת אומרת שאם בחורה קיבלה מחזור ב5 לחודש ומסיימת אותו ב11 לחודש. אז מה 11 עד ה18 פחות או יותר זה הימים הבטוחים? הבנתינכון?

הבנת ממש לא נכון (לא אשמתך, כי זה לא הוסבר מספיר טוב)

לרוב, מחזור אינו 6 ימים, אלא 3 ימים, ואת ה"ימים הבטוחים" מתחילים לספור מהיום הראשון של המחזור. כלומר, אם הוא התחיל ב 5 לחודש, אז הימים ה"פחות מסוכנים לכניסה להריון" הם עד ה 12 לחודש. ואם המחזור נגמר רק ב 11, ואין לכם ממש חשק לשלב מחזור ומין, אז יש לכם רק יום "בטוח" אחד (ה12 לחודש); וגם אז, היום הזה (היום האחרון של השבוע הראשון) הוא היום הכי פחות בטוח מבין הימים של תחילת המחזור. הימים של לפני קבלת המחזור הם יחסית די בטוחים .... בתנאי שהמחזור אכן מגיע בזמן (גם אם המחזור קבוע, הוא יכול לפעמים להתעקב בכמה ימים). בקיצור, אין ממש ימים בטוחים, יש ימים "פחות מסוכנים" זה הכל.

איש יקר ,

מהיום שיש לאישה את הוסת , ספור 12-14 יום ואז תן בראש בלי קונדום ... סמוך עלי ! תענוג רציני !

לרוב, מחזור אינו 6 ימים, אלא 3 ימים, ואת ה"ימים הבטוחים" מתחילים לספור מהיום הראשון של המחזור. כלומר, אם הוא התחיל ב 5 לחודש, אז הימים ה"פחות מסוכנים לכניסה להריון" הם עד ה 12 לחודש. ואם המחזור נגמר רק ב 11, ואין לכם ממש חשק לשלב מחזור ומין, אז יש לכם רק יום "בטוח" אחד (ה12 לחודש); וגם אז, היום הזה (היום האחרון של השבוע הראשון) הוא היום הכי פחות בטוח מבין הימים של תחילת המחזור. הימים של לפני קבלת המחזור הם יחסית די בטוחים .... בתנאי שהמחזור אכן מגיע בזמן (גם אם המחזור קבוע, הוא יכול לפעמים להתעקב בכמה ימים). בקיצור, אין ממש ימים בטוחים, יש ימים "פחות מסוכנים" זה הכל.

אייל ,אני חולקת על דעתך...

סליחה . אבל משך הווסת (דימום) הוא בממוצע 5 ימים ולא 3 כפי ,שכתבת. (זה נתון שמשתנה בין אחת לאחת יש 4 ימים, 5 ימים, 6 ימים ואפ' 8 במיקרים מסויימים) . לגבי הימים הבטוחים - ציינתי והדגשתי ש"אין ימים כאלו"!!! ועדיף לא להסתמך עלהם . עפ"י דבריך ניתן להרות בכל יום מלבד יום אחד.. שגוי בהחלט. ניתן להרות אך ורק כשמתרחש ביוץ , ביוץ מתרחש 14 ימים מרגע קבלת הוסת.. 5 ימי הדימום פלוס 7 ימים נוספים וביום השביעי מתרחש הביוץ ונמשך עד יומיים ..(בין 24 ל 48 שעות) . הוספתי , שמכיוון שהזרע שורד עד 3 ימים ..קיום יחסים ללא הגנה שלושה ימים לפני מועד הביוץ עשויים אף הם להוביל להריון . מכאן שייתר הימים "בטוחים" /"פחות מסוכנים" כהגדרתך. אבל..איך תמיד אתה אומר?? נמתין לשלומלום והוא יביע את דעתו המיקצועית בנושא ויכריע... אשמח אם תדפדף קצת בספרות רפואית /אינטרנט ותיווכח שצדקתי.

תודה סמדר! רק משהו להמחשה...

זאת אומרת שאם בחורה קיבלה מחזור ב5 לחודש ומסיימת אותו ב11 לחודש. אז מה 11 עד ה18 פחות או יותר זה הימים הבטוחים? הבנתינכון?

היי סקרן...

מכיוון שאייל הביע דיעה שונה מזו שאני כתבתי. איני רוצה להטעותך ..(לעניות דעתי דבריי נכונים ב99 אחוז...) . ולשאלתך: אם היא קיבלה ב-5 לחודש וסיימה ב-11 .. מה-11 עד 18 אלו הימים הפחות מסוכנים... קח בחשבון שזרע יכול לשרוד שלושה ימים .. מכאן ש 17, 18 פחות בטוחים .(הביוץ יתרחש ב19 /20 עפ"י הנתונים הללו.. ) וימים נוספים הם הימים שאחרי הביוץ... כלומר מ-22 עד הווסת הבאה. אבל כמו שהוספתי בתגובתי לאייל... בוא נמתין לשלומלום... הוא יביע את דעתו המיקצועית וניווכח ..מי מאיתנו שגה... תוכל לבנתיים להכנס לאתר של הכללית... יש מחשבונים והסברים .. תוכל גם להתקשר למוקד של הכללית ולשאול (באנונימיות) ולשוב לכאן עם תשובה שתאמת או תשלול את דבריי.

אייל!!! צדקתי, צדקתי!!! כנס!!

התקשרתי עכשיו למוקד של הכללית התייעצתי עם אחות /רופאה בנושא... וזאת הייתה תשובתה .. קבל ציטוט: "הכוונה בביטוי "הימים הבטוחים" הם הימים שאחרי המחזור כ-7 ימים מרגע סיום הדימום . ו7 ימים לפני המחזור.הבא כלומר הדימום הבא. אינני ממליצה להסתמך על ימים אלו מכוון שהביוץ יכול להקדים או לאחר. בנוסף,(תלוי בסדירות הווסת שלך) ובנוסף הזרע חי בגוף האישה עד 5 ימיים. במידה וקיימת יחסי מין 5 ימים לפני ביוץ, יש אם אפשרות להריון. אינך מוגנת בימים הבטוחים. אני ממליצה על אמצעי מניעה קבוע ואמין

אייל ,אני חולקת על דעתך...

סליחה . אבל משך הווסת (דימום) הוא בממוצע 5 ימים ולא 3 כפי ,שכתבת. (זה נתון שמשתנה בין אחת לאחת יש 4 ימים, 5 ימים, 6 ימים ואפ' 8 במיקרים מסויימים) . לגבי הימים הבטוחים - ציינתי והדגשתי ש"אין ימים כאלו"!!! ועדיף לא להסתמך עלהם . עפ"י דבריך ניתן להרות בכל יום מלבד יום אחד.. שגוי בהחלט. ניתן להרות אך ורק כשמתרחש ביוץ , ביוץ מתרחש 14 ימים מרגע קבלת הוסת.. 5 ימי הדימום פלוס 7 ימים נוספים וביום השביעי מתרחש הביוץ ונמשך עד יומיים ..(בין 24 ל 48 שעות) . הוספתי , שמכיוון שהזרע שורד עד 3 ימים ..קיום יחסים ללא הגנה שלושה ימים לפני מועד הביוץ עשויים אף הם להוביל להריון . מכאן שייתר הימים "בטוחים" /"פחות מסוכנים" כהגדרתך. אבל..איך תמיד אתה אומר?? נמתין לשלומלום והוא יביע את דעתו המיקצועית בנושא ויכריע... אשמח אם תדפדף קצת בספרות רפואית /אינטרנט ותיווכח שצדקתי.

שלוםלום התוכל להביע את דעתך בנושא?

כולם מחכים רק לתגובתך ..

סליחה, אבל את סותרת את דבריך, בדבריך ....

את אומרת, דימום = 5 ימים, ביוץ = ביום ה14 מתחילת הדימום, זרע שוד = 3 ימים כלומר היום הראשון שהוא כבר אינו בטוח הוא: היום ה 11 מתחילת הדימום. יום אחרון לדימון הוא החמישי, כלומר יש 6 ימים בדלב שהם "בטוחים", ואם הולכים לפי "זרע שורד 5 ימים", אז יש רק 4 ימים בטוחים אחרי סוף הדימום, ואם הדימום הוא 6 ימים, אז נשארו רק 3 ימים. שזה ממש לא שבוע.

הכי בטוח

לך עלח בטוח למה לנחש ימים בטוחים גלולות או קנדום או דיאפרגמה .
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
סקסולוגיה
בחר
בחר