איך להפטר מהטרדה מינית במקום העבודה?

אני משוחררת מזה 3 חודשים ולפני כשלושה שבועות התקבלתי לעבודה בסניף ההנהלה המרכזית של בנק גדול שבבנין עובדים כ-1000 איש ואישה. מאז היום הראשון שהתחלתי לעבוד אני לא פוסקת לקבל "הצעות" מכל מיני גברים (וגם אישה אחת). ההצעות הן מאד שקופות, ולא מותירות שום מקום לטעויות. פניתי בשאלה/תלונה לזה שקיבל אותי לעבוד (דרך אגב כל הראיון לקח בערך 10 דקות ובמקום קבלתי תשובה חיובית), והוא ענה לי בצורה שלא הותירה בי כל מקום לספק "כן, אנחנו יודעים, מה איכפת לך, את בחורה מושכת ורווקה וזה רק טבעי ומקובל שמחזרים אחרייך..." אני חייבת לציין שאני "מחוזרת" גם ע"י גברים נשואים, שאפילו לא טורחים להסתיר את הטבעת מהאצבע... שבאים מכל הקומות ומכל המחלקות בבנין. כאילו אחד מוסר לשני על "בשר טרי" שנמצא פה ופה... אני רגילה לקבל הצעות מכל מיני טיפוסים זרוקים וצ'חצ'חים על שפת הים, אבל לא תיארתי לעצמי שבמקום עבודה מכובד התופעה גם כן קיימת בצורה כל כך גלויה (אפילו בצבא זה היה פחות). מה עושים? אני בטח לא הבחורה היחידה שסובלת מזה. איך אתן מתמודדות? מה אתן אומרות? איך אתן מתיחסות שזה יפסק. אני מבקשת לקבל תשובה ועיצות אך ורק מבחורות שעוברות את אותן ההטרדות, ולא מכל מיני גברים מתחסדים ושלומלומים למיניהם שיגידו לי את דעתם. תודה מראש.

שלומלומים???

שלומלום יש רק אחד :-)

שלומלום

מייל  shlomloms@walla.com 

מנהל הפורום
10,000+

איך מתפטרים.

מוזר שכל הזבובים מגיעים אליך. בטח יש עוד בחורות יפות ומושכות בשטח. אולי את משדרת משהו פרובוקטיבי בלבוש שלך? בטן חשופה או משהו דומה? הייתי מציע לך להגיע לעבודה עם קהל בלבוש צנוע. אם התופעה נמשכת להעמיד את האנשים במקומם בצורה אסרטיבית.

מפסיקים

להעביר מסרים כפולים אולי?

תשובה לצאלה

ראשית שלומלום הוא אחד מהתומכים בפורום הזה. יום אחד אם תזדקקי לעצה או מידע מקצועיים תיווכחי לדעת שהתשובות שלנו ענייניות ומקצועיות ביותר. כנראה שהתרשמת שהוא סתם אחד המשוטטים כאן, אבל את טועה. באשר למקרה שהצגת: 1. אם את חושבת ש"הטרדות מיניות" אופייניות לשכבה סוציואקונומיות מסוימת ולפי ההערה שלך זו דווקא הנמוכה, אז את טועה. זה קיים בכל השכבות ובכל הגילאים. מה לעשות יצרים מיניים יש בכל השכבות הסוציאליות. מאז בריאת העולם הטרדות מיניות למיניהן חותכות את כל השכבות ללא יוצא מן הכלל: עשירים, עניים, אינטלקטואליים יותר ואינטלקטואליים פחות. אני מניחה ששרתת בצבא - האם בשירותך הצבאי לא נתקלת בתופעה הזו? איך התמודדת איתה שם? 2. באשר למושג הטרדות מיניות - אין לי מושג למה בדיוק את מתכוונת? האם לכך שאחד העובדים אומר לך שהחולצה שלך צמודה מדי? או שהוא מזמין אותך לארוחת ערב אצלו בדירה כי אשתו נסעה לחו"ל? 3. אחת הדרכים להתמודד עם "הטרדות מיניות" היא פשוט לסרב. 4. אני מקווה שאת יודעת להבחין בין הטרדות מיניות למחמאות של גברים לנשים. שיהיה לך בהצלחה.

תגובה ל brown tal

ראשית, אתחיל דווקא מהסוף (את כותבת) "אין לי מושג למה בדיוק את מתכוונת..." ובכן, כנראה את כל כך מכוערת ודוחה, שלא היה לך את "התענוג" המפוקפק הזה של הטרדות... אני באה דווקא מהתחום המשפטי, עורכי דין ובתי משפט. אני לא צריכה לספר לך מי הטיפוסים שמסתובבים במקומות האלה, והמצב שם הרבה יותר גרוע. בצבא, אין נשואים, והקצינים מאד מאד ניזהרים, כי כמה מהם כבר נכנסו לבתי סוהר בגלל זה. וגם אם ישנה תופעה של "הצעות מגונות" זה נעשה מצעירים מאד לא מנוסים ומתוחכמים כמו באזרחות, ועם ההירכיה הצבאית, הרסרים והמפקדים קל יותר להתמודד עם זה מאשר בבנק. כנראה טל, שלא שרתת בצבא גם כן. תנסי להיכנס פעם לחדר שופט (בהפסקה) שיושבים בו כמה "מנבחרי" העם, צ'חצ'חים והולכי בטל, שפוטים ונאשמים ותזכי קצת לניבולי הפה והליכלוך בשפת הרחוב שלהם, וכל זה על חשבונך וגופך קדימה ואחורה. טל, צאלה בקשה בפרוש פתרון או עיצה ולא ניתוח סוציו-חברתי אינטלקטו-פסיכו בגרוש של התופעה מקדמת דנא... צאלה, אני מבינה אותך, ומסכימה איתך, וחווה את ההטרדות האלה כמוך (מידי יום) כמעט, ואין לי ממש פתרון. את כנראה מאד אטרקטיבית, וזה גורל היפות. אין לי ממש פתרון, אולי תשימי פתק צבעוני קטן על שולחנך, במקום שנראה לכל מי שבא: "תודה, אני כבר תפוסה ולא מעונינת בהצעות..." או משהוא כזה. בהצלחה, סיגל.

אני משוחררת מזה 3 חודשים ולפני כשלושה שבועות התקבלתי לעבודה בסניף ההנהלה המרכזית של בנק גדול שבבנין עובדים כ-1000 איש ואישה. מאז היום הראשון שהתחלתי לעבוד אני לא פוסקת לקבל "הצעות" מכל מיני גברים (וגם אישה אחת). ההצעות הן מאד שקופות, ולא מותירות שום מקום לטעויות. פניתי בשאלה/תלונה לזה שקיבל אותי לעבוד (דרך אגב כל הראיון לקח בערך 10 דקות ובמקום קבלתי תשובה חיובית), והוא ענה לי בצורה שלא הותירה בי כל מקום לספק "כן, אנחנו יודעים, מה איכפת לך, את בחורה מושכת ורווקה וזה רק טבעי ומקובל שמחזרים אחרייך..." אני חייבת לציין שאני "מחוזרת" גם ע"י גברים נשואים, שאפילו לא טורחים להסתיר את הטבעת מהאצבע... שבאים מכל הקומות ומכל המחלקות בבנין. כאילו אחד מוסר לשני על "בשר טרי" שנמצא פה ופה... אני רגילה לקבל הצעות מכל מיני טיפוסים זרוקים וצ'חצ'חים על שפת הים, אבל לא תיארתי לעצמי שבמקום עבודה מכובד התופעה גם כן קיימת בצורה כל כך גלויה (אפילו בצבא זה היה פחות). מה עושים? אני בטח לא הבחורה היחידה שסובלת מזה. איך אתן מתמודדות? מה אתן אומרות? איך אתן מתיחסות שזה יפסק. אני מבקשת לקבל תשובה ועיצות אך ורק מבחורות שעוברות את אותן ההטרדות, ולא מכל מיני גברים מתחסדים ושלומלומים למיניהם שיגידו לי את דעתם. תודה מראש.

צאלה יקרה ,

את מתארת מצב באמת מלחיץ. לפי דעתך אם או כאשר אחד מכולם ימצא חן בעינייך ותתחילו לצאת זה ייפסק? והאם את חושבת שזה קורה הרבה כי את כנראה נחמדה, ידידותית, מסבירת פנים,כל התכונות הטובות ,ואז אצל הזכרים הגישה יותר קלה להתחלה...כאילו פחות מחסומים לפניהם? או שאת מתלבשת חשופה מדי ,הנה אחד הגברים ענה לך שבטן חשופה מתפרשת אצלו כ"הזמנה" ?

תגובה ל brown tal

ראשית, אתחיל דווקא מהסוף (את כותבת) "אין לי מושג למה בדיוק את מתכוונת..." ובכן, כנראה את כל כך מכוערת ודוחה, שלא היה לך את "התענוג" המפוקפק הזה של הטרדות... אני באה דווקא מהתחום המשפטי, עורכי דין ובתי משפט. אני לא צריכה לספר לך מי הטיפוסים שמסתובבים במקומות האלה, והמצב שם הרבה יותר גרוע. בצבא, אין נשואים, והקצינים מאד מאד ניזהרים, כי כמה מהם כבר נכנסו לבתי סוהר בגלל זה. וגם אם ישנה תופעה של "הצעות מגונות" זה נעשה מצעירים מאד לא מנוסים ומתוחכמים כמו באזרחות, ועם ההירכיה הצבאית, הרסרים והמפקדים קל יותר להתמודד עם זה מאשר בבנק. כנראה טל, שלא שרתת בצבא גם כן. תנסי להיכנס פעם לחדר שופט (בהפסקה) שיושבים בו כמה "מנבחרי" העם, צ'חצ'חים והולכי בטל, שפוטים ונאשמים ותזכי קצת לניבולי הפה והליכלוך בשפת הרחוב שלהם, וכל זה על חשבונך וגופך קדימה ואחורה. טל, צאלה בקשה בפרוש פתרון או עיצה ולא ניתוח סוציו-חברתי אינטלקטו-פסיכו בגרוש של התופעה מקדמת דנא... צאלה, אני מבינה אותך, ומסכימה איתך, וחווה את ההטרדות האלה כמוך (מידי יום) כמעט, ואין לי ממש פתרון. את כנראה מאד אטרקטיבית, וזה גורל היפות. אין לי ממש פתרון, אולי תשימי פתק צבעוני קטן על שולחנך, במקום שנראה לכל מי שבא: "תודה, אני כבר תפוסה ולא מעונינת בהצעות..." או משהוא כזה. בהצלחה, סיגל.

לסיגל

לא צריך הרבה כדי ללמוד על אישיותך. מספיק לקרוא את תשובתך ההיסטרית לצאלה. דווקא אם את באה מהעולם המשפטי [קופאית במזנון של בית המשפט או מה?), את אמורה לדעת שהטרדות מיניות היא תופעה שקיימת בכל המגזרים ללא יוצא מן הכלל. כדי להתמודד עם הטרדות מסוג זה צריכה אישה לעתים להיות מתוחכמת ולא חכמולוגית מה שאולי יותר מאפיין אותך.

ל: brown tal

הצלחתי להרגיז אותך הא? יופי, זאת הייתה הכוונה. שתפסיקי להגיב לכל הודעה, בעיקר כשאין לך מה להגיד לעצם הענין, ולהשתמש במילים "אינטליגנטיות" מפוצצות. לידיעתך, אני סטאז'רית במשרד עורכי דין, אחד הגדולים והידועים בארץ, ובשנה הבאה עורכת דין בפול תקן. אל תטרחי לענות, אני ממילא לא אקרא את הודעתך !!!

בוקר טוב סיגל ,

קראתי את ההודעות שלך וגם של טל ,ואני מסכימה עם מה שכתבת ! היא התנשאה על הפונה וגם עלייך ,כאשר את נסית וגם אני לעזור ולא ללהג סתם מגבוה. ואני חושבת שיש גם מקום למה שהיא כתבה ולסגנון שלה, כי זו מהותה של פתיחות.יואיל הפונה לקרוא להעריך ולחשוב בעצמו מה יותר מתאים לו ,מה יותר עוזר לו.

תודה ל: ס+ס (סלין + סיגל).

תודה על הפיד-בק. קראתי בעיון את הדברים. סיגל - זה רעיון נחמד (נדמה לי שראיתי פתק מצחיק כזה בסופרמרקט באגך הכרטיסים - אני אחפש...) אני מאד מקוה שעוד בנות יתנו לי רעיונות... כל דבר מוסיף. מישהוא נתן לי "עיצה" לקנות משהוא כמו טבעת נישואין ולשים על האצבע, יש גברים שזה אומר להם "מחוץ לתחום"... ויש שדווקא מנסים יותר. (אלה בטח גברים שקוראים את הפורומים ורואים את כל הנשואות הטריות המתוסכלות מחוסר יחסי מין.(הא הא). אפילו עם זה יוריד בחמישים אחוז - זה כבר משהוא... בי-בי. צ.

איך מתפטרים.

מוזר שכל הזבובים מגיעים אליך. בטח יש עוד בחורות יפות ומושכות בשטח. אולי את משדרת משהו פרובוקטיבי בלבוש שלך? בטן חשופה או משהו דומה? הייתי מציע לך להגיע לעבודה עם קהל בלבוש צנוע. אם התופעה נמשכת להעמיד את האנשים במקומם בצורה אסרטיבית.

תודה לגברים שענו...

לא "כל" הזבובים מגיעים אלי. חלקם הולכים גם לפרחים אחרים בבנין... לא רק שאיני לובשת פתוח, או בטן-בטן, אני מגיעה לעבודה אפילו לא בג'ינס הדוק שמאד מחמיא או טי-שירט. אני לובשת מכנסיים שחורות רחבות, ובדרך כלל חולצה לבנה מכופתרת אפילו את השערות אני אוספת לא לפזור גולש אלא זנב סוס.\\ אני יודעת שאני הולכת לעבודה לא למועדון לילה. תודה על התגובה. גם מזה למדתי משהוא...

בוקר טוב סיגל ,

קראתי את ההודעות שלך וגם של טל ,ואני מסכימה עם מה שכתבת ! היא התנשאה על הפונה וגם עלייך ,כאשר את נסית וגם אני לעזור ולא ללהג סתם מגבוה. ואני חושבת שיש גם מקום למה שהיא כתבה ולסגנון שלה, כי זו מהותה של פתיחות.יואיל הפונה לקרוא להעריך ולחשוב בעצמו מה יותר מתאים לו ,מה יותר עוזר לו.

אני מבינה סיגל שעברת ממשפטים לסקס. יפה לך. אין ספק שזה עסק מכניס יותר

אממ...

משטרה!! חוצפהה!!

איך להפטר מטורדנים

הי צאלוש אני מכירה את התופעה ממקור ראשון. בהתחלה הייתי די ידידותית ושמחה לקבל את ה... אבל תיזהרי מזה, אל תגררי, תגידי פשוט ובקול רם: סליחה אני מאד עסוקה עכשיו אל תפריע לי... אם הוא ממשיך תשאלי לשמו (אצלנו הולכים עם כלביות) ותדווחי על זה למנהל שלו (תזהירי אותו שאם לא יפסיק עכשיו ולעולמים תודיעי לממונים) נכון שזה מעצבן לחזור על התהליך הזה 10 פעמים ביום, אבל לאורך זמן זה יעזור. את גם יכולה להיות חזירים ודוחה ולתת לו מתחת לחגורה ולהגיד לו: אני לא מעונינת בך, אתה לא הטיפוס שלי... יש גברים שזה פוגע בהם, הם הרי בטוחים שהם המאצ'ו של העולם, אבל יותר לא יטרידו אותך. תנסי ותצליחי... ספרי תוצאות. סיגאלוש.
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
סקסולוגיה
בחר
בחר