שלום, אתמול אימצתי כלב בן 5 שבועות, אנא עצתכם בגידולו

היי אשמח מאוד לקבל טיפים לגידול כלב, שיהיה לו טוב, שיהיה לי נח וקל לגדל אותו, איך להרגיל אותו לעשות צרכים בחוץ, מאיזה גיל? מתי לקחת אותו לוטרינר? בכלל כל דבר שיכול לעזור לי. תודה מקרב לב איילה

עזרה לאיילה

היי איילה, אז אני מקווה שאוכל קצת לעזור: בעיקרון, קחי אותו כבר לוטרינר. הוא יכול להתחיל לקבל חיסונים כבר מהשבוע או שבוע הבא. בכל אופן, אם יש לך פינקס חיסונים שלו, אז תביאי איתך לוטרינר. הכלב צריך גם כדורים נגד תולעים (או בסירופ, אני לא זוכרת). החיסון הראשון יהיה כנראה משושה או פרוו (נגד מחלות). מאוד מאוד חשוב שהכלב יקבל את כל החיסונים ובזמן, כי הוא יכול למות ממחלות בקלות וחבל (80 אחוז מהכלבים הגורים שחולים בפרוו מתים כי לא חוסנו). קחי גם הרבה עצות מהוטרינר ותכתבי לך מה שהוא אומר. אוכל: לתת אך ורק אוכל לכלבים גורים, לא תוספות למיניהן של בני אדם. הרבה מים טריים כמובן. אוכל מומלץ לגורים (ותתיעצי עם המוכרים בחנויות כי הם מבינים): יוקנובה, רויאל קנין, פרו פלאן, סיינס דיאט. בעיקרון, כמה שיותר יקר לרוב יותר טוב... כדאי לקנות בהתחלה חבילה קטנה של עד 3 ק"ג ולראות שהכלב בכלל אוהב. תבקשי גם דוגמיות. לתת אוכל שלוש פעמים ביום. הכמות שרשומה על האריזה היא כמות יומית, ככה שיש לחחלק לשלוש עבור כל ארוחה. טיולים: עד שהכלב לא מחוסן, עדיף מאוד מאוד לא להוציא אותו החוצה כי שם כל המחלות. המחלות יכולות לבוא ממגע עם כלבים אחרים (גם מחוסנים שנושאים את המחלה אבל לא חולים בה כי הם בוגרים), המחלות גם בדשא, גם במרפאה הוטרינרית. אצל הוטרינר במיוחד חשוב לקחת את הגור על הידיים ללא מגע בריצפה. אם יש לכם חצר פרטית, זה עוד סביר. אם לא, מקסימום בחצר של הבניין (ותזכרי שאני אמרתי, עדיף שלא). אם כך, ישנה בעיית צרכים. צריך להרגיל את הכלב בהדרגה לחלקי הבית, כך שלא ישתין בכל מקום. אם יש חדר קטן ממש, או שירותים קטנים, לשים אותו שם בהתחלה לכמה שעות, ובהדרגה להראות לו את הבית. כמובן שרצוי לשים עיתונים. אם הכלב באמת חכם, כעבור פעם פעמיים שהוא יעשה בבית הוא ינסה להיתאפק ככל האפשר. אין לו שום רצון לעשות בבית, אלא בחוץ כי הבית עבורו זו הסביבה שבה הוא חיי. לא לכעוס עליו ממש אם אין לכם אפשרות להוציא אותו. לא להרביץ בכלל, מקסימום להראות טון כועס ואיזו מילה רעה. יש לי עוד הרבה הרבה לכתוב, אז כתבתי בעיקר מה שנראה לי חיוני. האמת היא שאני ממש ממהרת, אז אני אמשיך אח"כ... חשוב לדאוג לו לאיזו שמיכה ללילה שישכב עליה ולא על ריצפה חשופה. צריך לוודא שהוא לא מקיא, לא משלשל וללכת לוטרינר טוב ולא איזה חאפר. יש מחירון לוטרינרים וזה לא זול בכלל, אז להתחיל להדק את החגורה... תרשמי איזה סוג הכלב, איזה גודל, ממי לקחת ונמשיך. יום טוב והרבה הרבה בהצלחה. אני עברתי את כל זה עם הכלבה שלי שהיום היא כבר יותר משנתיים וגם עבדתי אצל וטרינר אז אני מכירה את התחום. עדידי.

תודה רבה רבה. את מקסימה..... קראתי והחכמתי. שוב תוה.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
כלבים
בחר
בחר