הכלבה שלי הזדקנה (בערךבת 14) ולאחרונה החלה עושה את צרכיה בבית, לפני שאנחנו מספיקים

להוציא אותה בבוקר. למישהו יש רעיון מה עושים?

דעה

שלום לך, בעקבות עבודה שלי אצל וטרינר ראיתי כלבים רבים כמו שלך, מבוגרים שלא שולטים בצרכים. זה עצוב. ראיתי כלבים בני 20, כמעט בגילי, שחיים על כדורים ואין להם שום איכות חיים. הם בכלל לא זזים. צריך להבין שהכלבים שלא שולטים בזה מתביישים במה שקורה, כמו אצל בני אדם. הם רוצים מאוד לצאת החוצה בזמן, ולא תמיד מסוגלים. אני הייתי בודקת מחדש את איכות החיים של הכלבה. תשאל את עצמך מה טוב לה בחיים, ומה היה לה ואין לה יותר, ואיך המצב רוח שלה עכשיו - מה השתנה בשנים האחרונות עם הזיקנה. התהליך הוא ארוך, וקשה. אחרי שעושים חושבים אם יותר טוב לה בחיים או רע - מחליטים הלאה. כדאי לחשוב עליה. היא זו שעוברת ממש את כל זה, ובשבילי כלב הוא כמו בן אדם. במדינת ישראל יש לכלבים זכות להמתת חסד, מה שאין אדם לאנשים. צריך לעשות עימה את הטוב עבורה - לתת לה את הטוב ביותר שאפשר, כמו אוכל מיוחד, כמו תרופות, כמו טיפול מסור מאוד - אם זה יעזור, ואפשר להתחיל לחשוב על פרידה. אם אין ברירה. לדעתי, אפשר לנסות תרופות, אין מה להפסיד. שווה להתייעץ עם הוטרינר ולערוך בדיקה מקיפה ולראות מה קורה. אפשר לגלות דברים רבים שלא רואים שמראים את הדברים אחרת. העיקר, לא למהר בהחלטה ולתת לה את הטוב ביותר שמגיע לה. אנחנו כאן, כל הפורום, כל הזמן... עדידי.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
כלבים
בחר
בחר