כלב שני במשפחה - עזרה

שלום,

זה אולי יהיה טיפה ארוך אבל אודה על קריאתכם והמלצותכם.
אתמול אימצנו כלב שני, ברשותנו כלב קטן יחסית, קוטון דה טולייר (בן שנה וחצי) ואתמול אימצנו רועה גרמני (בן שנה), שניהם זכרים, שניהם לא מסורסים אבל בקרוב נסרס את הרועה הגרמני, הפגשנו אותם מחוץ לבית והלכנו איתם לטיול, לא היה משהו חריג, הם דיי הסתדרו וגם אחרי שהכנסנו אותם הביתה הם היו בשלב ההכרות והיה בסדר גמור, לאחר שהזמן עבר משהו כמו שעתיים שלוש, הגדול החדש התחיל להרגיש כבר בבית, כל התקרבות שלי או של בן משפחה אחר לקטן לוותה מבחינתו בהסתערות וקינאה, הוא לא מוכן שאני או מישהו אחר בבית (אשתי, הבן) נתקרב לקטן, הקטן התחיל להרגיש מפוחד ומאויים במידה מסויימת ולא היה כבדרך כלל, למרות שניסינו מאוד לשלב בין השניים, מצד אחד לתת לקטן את האהבה שהוא תמיד קיבל ולחדש את ההרגשה החמה של בית חדש שלא היה לו.
ברמת העקרון הרועה הגרמני אמור להיות בחצר (גדולה ותחומה) ואילו הקטן בבית ולכן יש לי מס' שאלות מכוון שאנחנו רוצים מלכתחילה לעשות את הדברים כמה שיותר נכון :
1. האם מצב כזה לא אמור לפגוע במישהו מהם (במיוחד בגדול) שכאילו הקטן מקבל יחס מועדף והוא בבית.
2. מה עושים כאשר אנחנו מנסים להיות עם הקטן והגדול פשוט לא כל כך מאפשר את זה.
3. איך לחנך את הגדול שהחצר הולכת להיות הבית שלו (מבחינת שלא יהרוס צמחיה וכו') ? האם רצוי שיהיה קשור\משוחרר ?
4. מבחינת טיולים, האם רצוי שכל אחד יקבל טיול בנפרד ? ביחד ?
5. האם במצב שהגדול שם עליו רגליים ומציק לו (לא תוקף, לפחות לא כרגע), האם לאפשר להם להתמודד או להתערב ומה בדיוק לעשות ?
אשמח לקבל תשובות, הערות והארות בכלל על כל המצב.
תודה רבה.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
כלבים