למה הכלב שלי כזה מוזר?

כמה פעמים יצא לכם לראות את הכלב שלכם עושה משהו שבעיניכם הוא מוזר עד מאד וכמה שניסיתם, לא הצלחתם להבין למה, בשם אלוהים, הוא עושה זאת? הנה ארבע שאלות נפוצות וארבע תשובות פשוטות שיסבירו לכם אחת ולתמיד מדוע הכלב שלכם רק נראה לכם לא נורמלי, כשלמעשה הוא הכי נורמלי שרק אפשר.

ש. במעגל נחוגה – אתם יושבים בסלון בערב וצופים בטלוויזיה לפני השינה. כלבכם מצטרף אליכם ונראה עייף למדי. אתם מורים לו לשכב ולנוח, ואז זה מתחיל. סיבובים שוב ושוב סביב המקום בו הכלב עומד להתיישב. לפעמים גם גירוד של השמיכה או הסדין. ורק אחרי כמה סיבובים סביב עצמו, הכלב מחליט להתיישב ולנוח. למה?

ת. פעולה זו נעוצה בגנים האבולוציוניים של הכלב מהימים בו לא היה לו מזרון רך או מיטה  נעימה לשכב בה בלילה. כשהזאבים והכלבים הראשונים רצו לשכב על העשבים, על האדמה בשדה, הם הסתובבו במעגלים סביב אותה נקודה כדי לשטח את העשבים כדי שיהיה להם נוח יותר לשכב. כך הם גם ניקו את השטח מכל מיני אבנים ומכשולים המפריעים לנוחותם. ולעיתים, הסיבובים והגירודים עזרו להפוך את האדמה ולחשוף אדמה קרירה יותר.

ש. מכשכש בכלב – מדוע הכלב מכשכש בזנב? ומדוע שמחה מתבטאת בכשכוש זנב?

ת. כשכוש בזנב הוא צורה של תקשורת בין כלבים. הם מראים כך את מצב רוחם ואף יותר. תלוי בקשתיות של הזנב, אפשר לדעת האם הם שמחים, עצובים, כועסים, במצב צייד ועוד. כלבים הם חיות להקה וכך הם נהגו להתקשר אחד עם השני בעבר.

ש. הכי דוחה בעולם – למה הכלב שלכם אוכל את הצואה של עצמו? איך זה יכול להיות דבר טוב? אתם חושבים בייאוש, אז גם לכך יש סיבה טובה.

ת. אכילת צואה של עצמו היא פעולה שנעוצה אף היא בזמנים עברו, כאשר כלבים נהגו לחיות בטבע, בעיקר במערות. מחשש שטורפים יריחו את הצואה וידעו היכן הם, במיוחד כשמדובר בגור, נהגו הכלבים לאכול את הצואה של עצמם כדי להיפטר מהריח.

ש. רק מאחור – כשכלבים נפגשים, הם לא מרחרחים אפים או מנשקים אחד השני. הם מריחים את האחוריים אחד של השני. למה?

ת. ליד פי הטבעת של הכלב יש שתי בלוטות, שנקראות בלוטות אנליות ואלו מפיצות ריח מיוחד המזוהה רק עם הכלב. הריח מעביר לכלב המרחרח את כל המידע שהוא צריך לדעת על חברו החדש: מין, בריאות, תזונה ואפילו מצב רוח. זכרו שחוש הריח של הכלב רגיש פי 100,000 יותר מאשר חוש הריח האנושי, כך שעבורם ריח האחוריים משתווה לפרופיל בדייטינג בוק.

 

 

 

 

452150-18.jpg
1069978-18.jpg

ואיי לא לא ידעתי חח אהבתי את "רק מאחור" למרות שידעתי טיפה מזה  ..בכול מקרה תודה על המידע emo_95.png

תודה על המידע!!  אין חבר יותר חבר של אדם  מהכלב !!לו הם היו מנהיגים את העולם, המצב הייה ניראת הרבה יותר טוב !

 

 

אהבתי מאוד את ההסברים! בדיוק לא מזמן גם אני ניסיתי לענות על השאלות האלה. תודה רבה, השכלתי :)

קשקוש בזנב אצל כלבים מהווה שפת גוף שמבטאת שמחה או לחץ. אכילת צואה לרוב מגיעה משתי סיבות.

1. עודף או חוסר של אוכל
2. התנהגותי מול הבעלים....אחד הפתרונות לזה זה לתת לגור אננס או כדורים שנקראים ביטר. בכל מקרה רצוי לעשות זאת בהדרכת מאלף ולא לבד.

היי, אני לא שמעתי מאודי על הסבר של עודף/חוסר מזון כסיבה לאכילת צואה. כמו כן, לא מכירה את הכדורים האלו בשם ביטר ולתת אננס לכלב? בכל מקרה, איני ממליצה מעולם על כדורים או תרופות ללא עצת וטרינר מקצועי כך שתמיד כדיא להיזהר כשממליצים על תרופות.

תודה על המידע. הוא חשוב.

אם לא שמעת על עודף חוסר וכ'ו כדאי לבדוק :)

רשמתי שמומלץ להעזר במאלפים ואם להעזר בוטרינר אז להעזר בוטרינר התנהגותי ולא וטרינר רגיל.
הרעיון של האננס זה שהצואה מפרישה חומצה שגורמת לכלב לא לרצות לאכול את הצואה.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
כלבים
בחר
בחר