כלבת השנה של העולם!

זוכרים את הסיפור שובר הלב של פיונה - הפודלית המעורבת העיוורת שננטשה ומצאה את עצמה מתגוררת בערמת אשפה בגיל 11 ? הסיפור הפך ויראלי בעולם כולו, במיוחד בישראל מאחר שהאנשים שהצילו את פיונה הם מייסדי עמותה לכלבים עזובים בלוס אנג'לס.

אז להסיפור היה סוף טוב: פיונה עברה מייק אובר ונותחה בעין אחת, כך שהיא רואה כיום בעין זו. כמו כן, היא אומצה ע"י זוג וחיה חיי אושר עד עצם היום הזה.

הסיפור של פיונה נגע ללב אנשים רבים עד שאיגוד צער בעלי חיים בארה"ב החליט להעניק לה את התואר "הכלבה המאומצת של השנה". ב-8 בנובמבר, תגיע פיונה לניו יורק לאירוע מיוחד, שנערך עבורה ועוד אלפי כלבים עזובים, שעדיין לא מצאו בית.

זהו הלינק של סיפורה המרגש של פיונה, בו צפו אנשים ברחבי העולם כולו:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=YJkZXh9v_i4

התלבשתי טוב??

שאל מלאך המוות

כן-כן..יפה מאוד

בס"ד 

 

 

הרב יוסף מוגרבי שליט"א - סוד האושר

 

 

בימי רביעי ,חמישי
מתקיים שיעור עם הרב שיעור עם הרב יוסף מוגרבי שליט"א
השיעור מתקיים
בעיר - חולון
רחוב - מפרץ שלמה 100
בשכונה קרית שרת

במרחק 5 דקות מימית 2000 .פארק פרס 

בין השעות 21:50 - 23:00
בבית הכנסת זכור לאברהם.
בקומה 2 הרב דורש

 

 

 

הרה"ג יוסף מוגרבי שליט"א - פרשת תולדות

 

הלכה לכבוד שבת קודש!!!

 

 

בשישה ימים ברא אלוהים את השמים ואת הארץ ואת כל צבאם, ולכאורה לא היה עוד צורך ביום נוסף, ואע"פ כן ברא ה' את היום השביעי והקדישו לשביתה ומנוחה, ומתוך כך ישנה בעולם מנוחה, ברכה וקדושה. שנאמר (בראשית ב, א-ג): "וַיְכֻלּוּ הַשָּׁמַיִם וְהָאָרֶץ וְכָל צְבָאָם. וַיְכַל אֱלוֹהִים בַּיּוֹם הַשְּׁבִיעִי מְלַאכְתּוֹ אֲשֶׁר עָשָׂה, וַיִּשְׁבֹּת בַּיּוֹם הַשְּׁבִיעִי מִכָּל מְלַאכְתּוֹ אֲשֶׁר עָשָׂה. וַיְבָרֶךְ אֱלוֹהִים אֶת יוֹם הַשְּׁבִיעִי וַיְקַדֵּשׁ אֹתוֹ כִּי בוֹ שָׁבַת מִכָּל מְלַאכְתּוֹ אֲשֶׁר בָּרָא אֱלוֹהִים לַעֲשׂוֹת".

 

הרב יוסף מוגרבי שבת קודש

 

ראש הישיבה גדל עצמו בעיר חולון, בזמן שקול התורה היה נשמע, אך כקול ענות חלושה. כמה בתי כנסיות, שבודדים מהם השכילו לייסד שם שיעורי תורה קבועים. אביו המנוח של הרב זצ"ל, שהיה סמל 'הבעל תשובה' באותה תקופה (ואשר הוכר בשנות ה-60 כזמר מפורסם "פלפל אל מצרי), לאחר שזנח הבלי עולם ותהילת שווא ושקר, פעל רבות להחדיר תורה ויראה אל תוככי העיר, בהזמינו פעם אחר פעם מגדולי ישראל שכה חיבבוהו, כדי לישא מדברותם ולהרעיף טל של תחייה על נשמות ישראל. אף בית־כנסת מרכזי ייסד בעיר, בית־כנסת "חסד ואמת", שהיה מפעל של חסד, וביותר – מפעל של אמת אליו היו מגיעים בקביעות מרנן ורבנן הגר"י צדקה זצ"ל והגר"ש שבדרון זצ"ל בתורנות אחת לחודשיים. כך גדל לו ראש הישיבה שליט"א, באווירה מחכימה של זקנים יראים, מבקשי ה' ותמימי דרך ההולכים בתורת ה' בכל ליבם, גדל על ברכיהם של הדור הקודם שרובם כבר אינם בחיים, הלכו כבר לעולם שכה חיכו לו – עולם האמת. 

 

היה זה בשנת תשנ"ד כאשר הגאון האדיר שר התורה הראש"ל רבי עובדיה יוסף שליט"א ציווהו להיכנס תחת עול הציבור ולרדת מן ההר אל העם – לשוב אל מקום מולדתו, העיר חולון כדי להפריח את השממה ולהחיות נפשות אבודות. המלאכה לא הייתה קלה. להווי ידוע, זה אינו סוד שהעיר חולון מעולם לא לבשה אופי "דתי" ולא נחשדה באדיקותה בשמירת התורה והמצוות, כך שלהקים משהו תורני בחולון היה נראה לכאורה כמשימה בלתי אפשרית. אך דבר זה לא הרתיע את רבינו, ובאמונת חכמים לוהטת הגיע פעם אחר פעם עד שייסד שיעורים לבני־נוער טועים ותוהים. 

 

כך זה החל

 

בשנת תשנ"ה, בעוד הרב מתגורר בתוככי עיר הקודש בני ברק ת"ו, חש מורנו שיש כאן הפסד גדול, באשר בחורי חמד שהשתתפו בשיעוריו משתוקקים המה להרוות צימאונם ממימי התורה הקדושה, אך אין הם מוצאים עצמם במסגרת כלשהיא. ומכיוון שכך, עלה ברעיונו של הרב לפתוח בית־מדרש לבחורים צעירים בתחילת דרכם בתורה ובמצוות. ממחשבה למעשה, נפתח בית־מדרש קטן בעיר חולון, כאשר כל מטרת הרב היא להכניסם ולהבינם בלימוד הגמרא הק' ולקדם אותם בשאר מושגי היהדות. לצורך כך הובאו שני אברכים יקרים מפז אשר לימדו קרוב לשלושים בחורי חמד שיעורי גמרא, הלכה, עין־יעקב, מוסר, פרשת שבוע ושאר אורחות חיים. מדי חודש בחדשו נערכו לבחורים סעודות סיום, סעודת מלווה־מלכה, נסיעות לקברי צדיקים ועוד.

 

לאחר התייעצות עם מרן ראש הישיבה הגאון רבי אלעזר מנחם מן שך זצ"ל ולאחר ברכת קדשו עידוד והסכמתו של כ"ק מרן עט"ר ציס"ע אדמו"ר מנדבורנה שליט"א - החליט הרב לקיים בעצמו "לך לך מארצך" ולנדוד לעיר חולון בה נתגדל, ולקבוע משכנו בתוכה. וכל זאת במטרה אמיתית להחיות עם רב, ולקרב עוד יהודים תחת כנפי השכינה, לקבץ טלאים אבודים אך העדר הגדול והעתיק, לגייס עוד חיילים נאמנים ללגיונו של מלך. 

 

בשנת תשנ"ו ביקר בשיעורו המרכזי של הרב, מרן הראש"ל גאון ישראל שר התורה רבי עובדיה יוסף שליט"א, ובראותו את הציבור הגדול שמנה מאות אנשים ובניהם נערים רבים אשר באו ונתקבצו לשמוע את דבר ה' מפי הרב, נפעם מגודל המעמד ופנה אל ראש הישיבה באמרו כי חובה עליו לפתוח ולהקים ישיבה למופת, ויפה שעה אחת קודם, כדי להציל את אותם הנערים ללמדם דעת ולאלפם בינה, ולזכותם להקים משפחות נאמנות לתפארת מסורת ישראל השורשית. הראש"ל שליט"א אף הפטיר בלשון ברורה בל תשכח לעולם: "אם כל אלה נשמעים לך, אתה עלול ליתן את הדין אם לא תפתח ישיבה בעבורם!".

 

כמצווה ועושה תר הרב אחר מקום מתאים לאכסניה של תורה, ולאחר שנמצא המקום (מבנה ששימש חנות לתריסים...) ברר הרב מבין באי שומעי לקחו כשלושה עשר בחורים, (גימטריא אהבה) שנפשם חשקה בתורה הקדושה בכל מאודם והחליטו לפתוח דף חדש בחייהם, דף מתוך גיליון החיים הללו, דף שלא יישכח לעולם...

 

חנוכת הישיבה נתקיימה בשנת תשנ"ז (ער"ה תשנ"ח) ברוב פאר והדר בכינוס שנערך בבית היוצר של אלו הבחורים - בית הכנסת "שערי רצון" – שמה נצבר עפרם, שמה נופחה בהם נשמת חיים, שמה עמדו על דעתם. ויקרא שמה של ישיבה זו בישראל "תפארת־בנים" על שם תפארתם של בחורים הללו שזנחו והשליכו מעל גבם את הבלי העולם, על מנת להיכנס ולהסתופף בחצרות ה', תחת כנפי השכינה.

 

בשנת תשס"א עקרה הישיבה עם קברניתה הוא ראש הישיבה שליט"א - והעתיקה את מושבה לשכונת קרית־שרת בחולון לבניין גדול ומפואר שתרם הנדיב היקר מר אדולפו פיצ'וטו הי"ו, (לע"נ בנו המנוח אברהם בן בלה ז"ל הי"ד) וזאת הודות לכניסת הראש"ל הגאון הגדול רבי אליהו בקשי דורון שליט"א לעובי הקורה, אשר הוא היה יוזם ה'שידוך' הזה, ה' ישלם לו שכרו מושלם. אף כאן נחנך הבניין הקדוש ברוב פאר והדר, בשמחה עצומה ובהתרגשות. מעמד מכובד בהשתתפות צדיקים וגדולי תורה שליט"א.

 

יש לציין שב"ה, במוסדותינו המעטירים הגם שנכנסים אל בין כותלי בית מדרשנו בעלי תשובה חביבים, וזוכים להימנות במהרה אל בין חובשי ספסלי בית המדרש, אין ניכר הדבר, והמקום עוטה אווירה תורנית טהורה לכל דבר, ולכן לא נקרא המקום "ישיבה לבעלי תשובה" אלא לבני תורה, שזו היא המטרה – לשכוח את העבר המר ולהתחיל דרך חדשה כתינוק שנולד, וכפי שפסק הרמב"ם ז"ל בהלכות תשובה, שלא יכירוהו אנשי מקומו מחמת שינויו לטובה, ולא רק בחיצוניותו – אלא בעיקר בפנימיותו. ואין הדברים אמורים למעט בכבודם של בעלי תשובה, אלא אדרבא לרוממם ולהראותם את המעלה שיכולין להגיע אליה, לזכות ולהיות בני תורה אמיתיים הגם שעברו מה שעברו, עד שלא יהא ניכר עליהם שלא בקדושה ובטהרה הייתה הורתם.      

 

 

 

 מה במוסדותינו

 

ומאז ועד עתה גדלה הישיבה ונתרבו בה פארותיה. כאשר זוכים אנו היום להודות ולשבח ולפאר את שמו יתברך ויתעלה, על החסדים המרובים, בצמיחת כולל אברכים מצוינים אשר זכו להבחן בהצלחה מרובה להוראה בהלכות נידה, איסור והיתר, ריבית, ועוד, וזכו לברך על המוגמר בטקס רב רושם בקבלת התעודות מגדולי הרבנים. אותם אברכים נפלאים לא טמנו ידם בצלחת, ולא הסתפקו בתעודותיהם, אל יצאו וזיכו את הרבים בשיעורי הדף היומי, הדרכת חתנים, והפצת אור התורה והטהרה ללא פרסום, ו"לא ברעש ה' '', שהרי אילנות פרי אינן משמיעים קולן – "פירותיהן הן עידיהן".

 

     

 

בהמשך נוספה הישיבה הקטנה אשר בה יחסיון בחורי חמד המוסרים את נפשם לקיים את דברי המשנה: "פת במלח תאכל וכו' ", ומשתדלים להישמר ככל האפשר מפני הזרם המתירני החפץ ליהנות משתי העולמות. סיסמתו של ראש הישיבה היא: "מי לה' אלי" ו"אם ה' הוא האלוקים לכו אחריו" - באש ובמים מבלי לפסוח על שתי הסעיפים, וזאת כתוספת וחיבור לישיבה הגדולה שנעשו שתיהן למשפחה אחת. 

 

ובחסדי ה' זכה ראש הישיבה שליט"א בהשתדלות הרבנית תליט"א להקים אף גני ילדים לתפארת בהם לומדים למעלה ממאתיים ילדים בלע"ה כן ירבו, ואלו הילדים דוגמא חיה לצורת היהודי, בהם משתבחים ראשי הפיקוח במשרד החינוך ועליהם מצביעים ואומרים: "כזה ראה וקדש". וכן הוקם בשעה טובה ומוצלחת תלמוד תורה (גדולת מרדכי) על טהרת הקודש, כפי שחונכו תינוקות של בית רבן בדורות קודמים בלא עירוב קודש בחול, ואשר בו יחסיון כ-70 ילדי אברכים אשר המטרה הנכספת היא  לחנכם בדרך ישראל סבא, בחינת שמן זית זך כתית למאור, ועל הכל מנצחת הרבנית ביד רמה ובטוב טעם ודעת.

 

מדרשיה לבנות

מפעל נוסף שהקים ראש הישיבה שליט"א, מדרשיית "בנות חייל" בנות ישראל הכשרות, בית יעקב בזכותם נגאלנו ובזכותם עתידין אנו עוד להיגאל, המודרכות בשיעורי מוסר והשקפה טהורה הלכה ואגדה, ומקיימות פעילות גיבוש עם טובות המרצות והרבניות שיח' ובהדרכתה ובפיקוחה של הרבנית הדגולה שתחי'. כל זאת, עד שזוכה הרבנית תחי' להובילן אל מתחת לחופה עם הדרכה ברורה לחיים יהודיים אמיתיים הנושמים ויונקים חיותם מאווירה של תורה ויראה.

 

ישא ברכה        

 

לפני כארבע שנים נכנסו שני אברכים יקרים אל מו"ר ראש הישיבה שליט"א ובפיהם הצעה - להוציא עלון שבועי לזיכוי הרבים מאת המוסדות. הצעתם הייתה אמנם מלווה בנימה של חשש אם יצליח העניין, אך הרב עודד ודרבן ונתן את האות לנסות את הרעיון. התכנית יצאה לדרכה והעלון הודפס בכמות של כאלף עותקים. התגובות היו נלהבות והביקוש היה גדול. כיום מופץ העלון בלמעלה מעשר אלף עותקים בס"ד, כאשר הוצאות הדפוס נופלות על שכמן של יהודים יקרים המזלים הונם מכיסם לשאת במצוה הגדולה של הפצת תורה וזיכוי הרבים. העלון מופץ בכל הארץ ומגיע גם דרך רשת ה"אימייל" למקומות שונים בעולם. דרך העלונים גדלה תודעה וההיכרות עם ראש הישיבה ממאמריו הנפלאים, ואלו הובילו לצעד נוסף של ביקוש והזמנת הרב לדרוש במקומות שונים בארץ. העלון הנ"ל חולל מהפכות גדולות ורבים הם המתחזקים מקריאתו, ויש שביתם ניצל מפירוק בעיות שלום בית בזכות טור העלון העוסק בנושא.

 

סלי שבת  

 

כדרכו של אביו ז"ל כן דרכו של ראש הישיבה שליט"א – להרבות חסד ועזרה לנצרכים. ארגון חשוב שנוסד כבר לפני שנים במוסדותינו, ארגון "סלי שבת" – שתומך ועוזר למשפחות נזקקות או מרובות ילדים, כל זאת כמובן ללא הבדל מעמדות, עדות, או מפלגתיות חלילה. כולם זוכים ליהנות מארגון נפלא זה שדואג לשלוח אריזות מלאות כל טוב לכבוד שבתות וימים טובים.

 

זיכוי הרבים

 

חלוקת דיסקים, שיעורי תורה קירוב רחוקים, ספרי קודש, בדיקת מזוזות תפילין, לימוד לבר מצווה, הכוונת כלות וחתנים – כל זאת ועוד ניתן למצוא בבית היוצר הנפלא הזה שהקים ראש הישיבה שליט"א. אשרי מי שזוכה לבוא.

 

טלפונים ליצירת קשר

 

משרדי הישיבה:
03-559-1756
פקס: 03-558-4485
 

 

מחלקת הזמנת דיסקים, ספרים ועוד:
03-559-1755

 

משרדי הגנים והמדרשייה:
03-558-0136

 

מערכת העלון ישא ברכה:
052-764-7449 שרון (לא בין השעות 9:00 - 13:00 ו- 15:00 - 18:00)

 

אימייל ליצירת קשר: 
mosdot.mekorh@gmail.com

 

 

 הרב יוסף מוגרבי שליט"א - אמונה וביטחון

 

 

הרב יוסף מוגרבי שליט"א - מעלת הקדיש

 

 

הרב יוסף מוגרבי שליט"א - דברי אמת

 

הרב יוסף מוגרבי שליט"א - אמונה וביטחון

 

הרב יוסף מוגרבי שליט"א - שלום בית 18+

 

 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
כלבים
בחר
בחר