אילוף כלב לא לעלות על מיטה

שלום, אני וכלבתי עברנו לדירה חדשה, דאגתי לה למקום מרבץ. בו היא יושבת וישנה כבר מאתמול. היום יצאתי מהבית לזמן ממושך בפעם הראשונה וכשחזרתי הבחנתי בסימנים לפיהם היא ישנה על מיטתי. מה עושים? אין באפשרותי למנוע ממנה גישה למיטה מאחר ומקום המרבץ שלה נמצא באותו חלל. תודה מראש.

שלום מיכל

עברתם לדירה חדשה... מה היו הרגלי ההתנהגות של הכלבה בדירה הקודמת? כמה זמן הכלבה אצלך וכמה זמן היא כן עולה על המיטה? האם זו תופעה חדשה אצלה לעלות למיטה שלך או שמא מקום שינה שהכנת לה הוא חדש לה?

תשובה

הכלבה אצלי שנתיים, בדירה הקודמת היא ישנה במיטה שלה כי חדר השינה היה סגור. הייתה תקופה בעבר שהיא הייתה ישנה על המיטה אך ברגע שקנינו לה כמו גיגית כזו בתור מיטה וריפדנו אותה היא נטשה את הספה לטובת המיטה האיכותית שלה. כעת יש לה מקום שינה נוח שהיא ישנה בו כל הזמן, כרית גדולה ודאגתי להביא את הסדינים שהיא רגילה אליהם. אך כשאני יוצאת מהבית היא ישנה על המיטה או על הספה, לא ברור לי ההרגל הזה, כי כאשר אני בבית היא לא מעיזה לעלות עליהם ובנוסף היא נראית די נינוחה במיטה שלה. תודה מראש.

פטנט קטן להסרת כלב מהמיטה...

יפה שאירגנת לה מיטה נוחה ואטרקטיבית משלה, הצד השני של המטבע, הוא להפוך את המיטה שלך ללא-נוחה ולא אטרקטיבית כשאת לא בבית. לעתים לתמיד- לעתים אפשר להפסיק אחרי שהיא מתרגלת. כמה דרכים לעשות את זה: - לזרוק על המיטה פרטים בתפזורת (עתונים, כריות נוי, כביסה בלאגן של החדר) למשל אצלינו אנחנו פשוט מורידים את כריות המסעד והמשענת על גבי מושב הספה, וביג'י לא עולה. - להחזיק יריעות אלומיניום בבית בגודל המיטה וכל פעם לפני שיוצאים לשים על המיטה. על ביג'י זה לא עובד בגרוש אבל הבנתי שהרבה כלבים נרתעים מזה. - לשים על המיטה בלונים ולכסות בכיסוי מיטה, כל פעם שהכלב עולה זה זז קצת והחיכוך עושה רעש שמבהיל את הכלב ומבריח אותו.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
כלבים
בחר
בחר