אילוף כלב בן 3

אילוף כלב בן 3

שלום, לאחרונה קיבלתי כלב חדש מסוג לברדור מעורב בן 3. אני גרה בבית קרקע והכלב רגיל לישון בתוך הבית - על הספה!!! אני לא רוצה שהוא ימשיך לישון על הספות, אז קניתי לו עריסה רחבה ושמתי בה שמיכה עבה ונוחה. אבל הכלב לא מוכן להתקרב אליה - שלא לדבר על להתיישב או לשכב בתוכה. איך אפשר להרגיל אותו לישון בה ולא על הספות?

שלום

שלום, מציעה לך להתייעץ עם מאלף כי כנראה שזה יהיה תהליך,ואני לא אשת מקצוע. אני גם הייתי צריכה לאלף כלבה כשהיא הייתה בגיל 3 וזה לא היה קל אבל בסוף הכלבה מצאה את מקומה במיטה ולא מתקרבת לספה. האם הוא ישן על הספות רק כשאתם לא בבית?(ולכן אני מניחה שיודע שאסור לו) או שהוא "חוצפן" ועולה עליה לפניכם כשאתם בבית? כי לא בטוח שזה משהו שהוא הורגל אליו, אלא פשוט נוח לו בספה. תוודאי שהמיטה ממוקמת במקום מרכזי בבית ויש לה ריח שהוא מכיר.המיטה שלו צריכה להיות מקום מבטחים שלו שהוא שמח להיות בה. תתגמלי אותו כשהוא יושב במיטה שלו, הוא צריך להרגיש שם "בבית". במקרה הזה אילוף כלב לפקודת "למקום" תהיה הכרחית.ומצאתי אותה מאוד שימושית.

תודה על התגובה המהירה

אני אנסה להיעזר במאלף. הכלב לא חוצפן, הוא מאוד נבון ומחונך, רק מפונק... הוא עולה על הספה מדי לילה כשהולכים לישון, במשך היום הוא שוכב למרגלותינו, אלא אם אנחנו לא בבית ואז הספות פנויות... הוא לא יודע שאסור לו, כי עד עכשיו הוא ישן על הספות ודבר לא השתנה מבחינתו. אני פורשת לו מגבת מדי לילה, כדי שלא ילכלך אותן לפחות. בשני הלילות האחרונים שמתי לו על אחת הספות את השמיכה שאמורה לשמש אותו ככרית במיטה החדשה - אז הוא פשוט לא מתקרב לספה הזו יותר, ועולה רק על השנייה. הלילה אחסום לו את הספה השנייה, ונראה אם הוא יתרצה ויעלה על השמיכה... יש לה ריח רגיל של הכביסה שהוא מכיר, ככה שאני לא מבינה מה מונע ממנו לגעת בה... לגבי התגמול - לא חשבתי על זה, אני אנסה גם את זה. תודה!
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
כלבים
בחר
בחר