השארת כלב בפנסיון חודש וחצי - שי אודה לעזרתך.

שי שלום, להלן הודעה שהשארתי בפורום לפני מס' שבועות, ואודה לעצמך מאחר וחברת הפורום שהגיבה לי המליצה לשמוע את עצמך: אני מגדלת כלבת דוג דה בורדו בת 4 במהלך השנתיים האחרונות לאחר שאימצתי אותה מצער בע"ח. הכלבה נקשרה אליי מאוד ומאחר שהוזנחה, ננטשה בצער בע"ח וכנראה גם עברה התעללות מצד הבעלים הקודמים שלה - מערכת היחסים בינינו מאוד חזקה מאחר ואני המטפלת היחידה שלה במשפחה. עבדתי קשה על מנת לאלף אותה למשמעת ודברים בסיסיים(הכלבה בגיל שנתיים לא הייתה מחונכת לצרכים) ולהפחית במידת האפשר את החרדה שהייתה בה. חשוב לי לציין את כל הנ"ל מאחר ואני טסה בעוד חודש לתקופה של חודש וחצי לחו"ל - אין באפשרותי להטיס אותה איתי בשלב זה. אך לאחר חודש וחצי יהיו 2 אופציות: חזרה לארץ או הטסה של הכלבה אליי. השאלה היא מה כדאי לעשות בחודש וחצי האלה? האם כדאי לדאוג לה לפנסיון אוהב וחם (ללא כלובים, אלא פנסיון עם מס' מועט של כלבים)? או שחודש וחצי זה זה זמן רב מדי לכלב ללא הבעלים שלו בסביבה זרה? האם לוותר על עוגמת הנפגש שתיגרם לכלבה ולמסור אותה? אני נמצאת בלבטים קשים מאחר והכלבה מאוד מושקעת, מטופלת ואני חוששת שהיא תחווה טראומה קשה. תודה מראש! מיכל

היי מיכל

א. מומלץ בכל מקרה להרגילה לשהות בכלוב טיסה. אם היא כבר מורגלת,מה טוב ואם לא,חשוב להרגילה כבר עכשיו לא רק לשם טיסה עתידית אפשרית. כלוב טיסה משמש כמאורה בטוחה עבור הכלב. מקום מחייה מוגן ששומר עליו מצרות- כרסום,הרס,השתלטות על פני כל הבית,עשיית צרכים וכ'ו.. ובאופן כללי שעושים זאת נכון הוא תורם מאוד לבטחון העצמי שלו ולאיזונו מבחינה נפשית. קל וחומר בעת שינוייים כמו מעבר דירה למשל. חשוב שההרגלה תיעשה בליווי והדרכה מקצועית כבר מעכשיו אצלך בבית ותוך חודש להעבירה עם כלוב הטיסה לאותו מקום משכן זמני. ב. האופציה הטובה ביותר בעיניי... למרות שאיני מכיר מספיק את המקרה,היא לשכנה בבית של חברים אולי עם כלב נוסף, כמובן אם ישנה אפשרות כזאת. באם אין,פנסיון ביתי שלא יהיו בו כלבים שעלולים להציק או לאיים עליה וכאשר בעל המקום בעל ניסיון רב בתחום וגישה נכונה, יכול גם כן להוות אופציה. מיכל ,אשמח לעזור בנושא. את מוזמנת לפנות אליי גם באופן אישי שי גרינר אילוף וטיפול התנהגותי בכלבים
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
כלבים
בחר
בחר