חינוך צרכים!!! חייבת עצות מה לעשות!!!

יש לי כלבה בת 4 חודשים. היא אצלי כבר חודשיים, והיתה בבית 3 שבועות עד שיכלה לצאת החוצה (כי לא היתה מחוסנת). התחלתי לחנך אותה לצרכים כבר לפני חודש וקצת, והיא עדין עושה בבית. כל פעם שהיא בטעות עושה בבית, אני מראה לה שאני כועסת, ומוציאה אוצה מיד החוצה, ושהיא עושה בחוץ אז אני מראה לה שאני שמחה ושהיא כלבה טובה. לאחרונה היא התחילה ללמוד, אבל ק כשאני ערה. ברגע שאני הולכת לישון, היא משתינה באמצע הלילה במרפסת. היא כנראה לא מצליחה להתאפק... אני גם רוצה לציין שאני וחבר שלי מוציאים אותה בסביבות ה 4 או 5 פעמים ביום.... והפעם האחרונה זה ממש לפני שאני הולכת לישון. וד דבר, כשהיא מתרגשת, ורואה אנשים ום רוכנים אליה ומלטפים אותה, היא משתינה. הפסקתי לרגש אותה כשאני חוזרת הביתה, אחרי כמה דקות מוציאה אותה, חשבתי שזה יעבור לה במשך הזמן, אבל כשהיא רואה אנשים, זה בורח לה.... מה לעשות??? נמאס לי לנקות אחריה.... אני שוטפת את המרפסת כל בוקר בגלל ז... לא חשבתי שזה ייקח לי חודשיים ומעלה לחנך כלבה!!

סבלנות

סופי, לחנך גור אדם לצרכים לוקח 3-5 שנים.. תראי, היא עוד תינוקת. מה שאומר שהיא גם עוד לא ממש הבינה שבבית לא עושים, וגם אם היתה מבינה - היא לא יכולה להתאפק כל כך הרבה. צריך לתחום לה פינה לצרכים עם עיתונים, וללמד אותה ששם עושים (כשהיא מתחילה להשתין להגיד פויה ולקחת אותה לעיתונים, וכשעושה על העיתונים לשבח אותה). לוקח זמן, היא מבינה שעושה רק שם, ואז לאט לאט לצמצם את השטח הזה. כמובן שלהוריד אותה בתכיפות גבוהה, ולשבח כשעושה צרכים מחוץ לבית. עם הזמן היא תתחיל לבקש לצאת, ולאט לאט גם תפסיק לגמרי לעשות בבית. אני לא רוצה לגרום לך להתייאש, אבל עם נולי שלי לקח קצת יותר משנה עד שלגמרי נפל לה האסימון שלא עושים בבית. היא הפסיקה לגמרי רק בגיל שנה וחודשיים!!! אז זה בהחלט גיל קצת מאוחר, ולרוב עד גיל שנה הם כבר לגמרי מחונכים, אבל אין מה לעשות. זה חלק מהמחיר של לגדל כלב, להחזיק דלי עם סמרטוט וכשחוזרים הביתה לנקות.. לא להתייאש! ליטל

ליטל,

עודדת אותי מאוד בנוגע לצרכים שלה, פשוט לפי מה שראיתי בפורומים, זה לא אמור לקחת כל כך הרבה זמן ונלחצתי, אבל עכשיו כשאני רואה שאני לא היחידה, זה קצת פחות מלחיץ אותי. אבל היא משתינה מהתרגשות כשהיא רואה אנשים.... מה לדעתך אני אמורה לעשות עם זה? גם לכלבה שלך זה קרה?

חינוך צרכים!!! חייבת עצות מה לעשות!!!

יש לי כלבה בת 4 חודשים. היא אצלי כבר חודשיים, והיתה בבית 3 שבועות עד שיכלה לצאת החוצה (כי לא היתה מחוסנת). התחלתי לחנך אותה לצרכים כבר לפני חודש וקצת, והיא עדין עושה בבית. כל פעם שהיא בטעות עושה בבית, אני מראה לה שאני כועסת, ומוציאה אוצה מיד החוצה, ושהיא עושה בחוץ אז אני מראה לה שאני שמחה ושהיא כלבה טובה. לאחרונה היא התחילה ללמוד, אבל ק כשאני ערה. ברגע שאני הולכת לישון, היא משתינה באמצע הלילה במרפסת. היא כנראה לא מצליחה להתאפק... אני גם רוצה לציין שאני וחבר שלי מוציאים אותה בסביבות ה 4 או 5 פעמים ביום.... והפעם האחרונה זה ממש לפני שאני הולכת לישון. וד דבר, כשהיא מתרגשת, ורואה אנשים ום רוכנים אליה ומלטפים אותה, היא משתינה. הפסקתי לרגש אותה כשאני חוזרת הביתה, אחרי כמה דקות מוציאה אותה, חשבתי שזה יעבור לה במשך הזמן, אבל כשהיא רואה אנשים, זה בורח לה.... מה לעשות??? נמאס לי לנקות אחריה.... אני שוטפת את המרפסת כל בוקר בגלל ז... לא חשבתי שזה ייקח לי חודשיים ומעלה לחנך כלבה!!

סופי יקרה- תגובה נוספת

סופי אני ממש מבינה לליבך על כל המאמצים, אבל ואבל גדול, זה יגמר ... הכלב שלי בן 3 שנים והלכה לי שנה שלמה לחנך אותו לעשות בחוץ, ואני חד הורית וקשה יותר כי רק אני צריכה להוציא אותו ולנקות את כל הג'יפה לבד, והוא היה עושה בכל מקום שרק ניתן לעשות, אוכל ספות, נעליים כל מה שבא ליד.. היום הוא מקסים וזה לא מהיום כן? את תקבלי על גמולך לכלבה אני מבטיחה לך. היום אני עם הריון שני ומאושרת עם הכלב ולא מוותרת עליו הוא בן שלישי בבית ומקסים ונותן לגדול שלי בטחון ברמות שאי אפשר להסביר. ולי... בהיותי לבד, זה יותר טוב מבן זוג... סליחה על האפלייה בנים... אין לך מושג כמה שהיא תתן לך ותאהב ואצלם זה ללא תנאים. אני ממש מחזקת אותך וקחי את זה יותר בקלות, זה ניראה כמו סוף העולם וכבר אי אפשר להכניס אנשים ואורחים לבית אני מכירה את זה גם בגלל הריח ומה שמצפה שם לראות, אבל זה נגמר מקסימום אחרי שנה, לרוב אחרי שנה כולם כבר מחונכים ומקסימים ואז באמת אפשר לאכול אותם מרוב אהבה. אין תחליף לכלב, זה משהו שלא ניתן להסביר במילים. המון בהצלחה ועדכני שייצא לך. מירי

ליטל,

עודדת אותי מאוד בנוגע לצרכים שלה, פשוט לפי מה שראיתי בפורומים, זה לא אמור לקחת כל כך הרבה זמן ונלחצתי, אבל עכשיו כשאני רואה שאני לא היחידה, זה קצת פחות מלחיץ אותי. אבל היא משתינה מהתרגשות כשהיא רואה אנשים.... מה לדעתך אני אמורה לעשות עם זה? גם לכלבה שלך זה קרה?

גם לזה זכיתי...

נולי הביאה לי את כל ארסנל בעיות ההתנהגות של גורים.. כולל השתנה מהתרגשות. זה נמשך גם עד גיל ממש מאוחר, ורק לאחרונה נרגע, ועדיין, בגלל שהיא מאוד היפראקטיבית (באופן חריג)צריך עדיין לשמור על קור רוח איתה כשנכנסים הביתה, וכשיש פתאום הרבה אנשים יש סיכוי שזה עוד יקרה.. צריך להכנס הביתה בשקט, לא לקפוץ עליה מהתרגשות, לא לקרוא לה בקול רם ושמח, אלא בשקט, בקור רוח, בשליטה מלאה, להסתובב 2-3 דקות סביבה עד שתרגע, ואז בטון רגוע להתכופף לעמידה שפופה לידה, להגיד לה לשבת, לשים קולר ולרדת למטה. אגב, זה משהו שהקפדתי עליו באדיקות מטורפת - הכלבה למדה שכשאני נכנסת הביתה - יורדים למטה. ולאט לאט נהיה לה "משהו לחכות לו", עד שבסוף לא עושה בבית. ועוד לגבי השתנה מהתרגשות - חשוב מאוד להקפיד עם אנשים שמגיעים אליכם הביתה, להסביר להם שבדקות הראשונות עד שהיא מתרגלת אליהם (במקרה שלי - נרגעת מההתלהבות) - לא להתייחס אליה. לא ליצור קשר עין. כלום. זה עובד. שיהיה בהצלחה :)
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
כלבים
בחר
בחר