עזרה כלבה שמניקה לא אוכלת ולא מאכילה

בקצרה כלבה בת שנה בערך המלטה ראשונה לפני שבועיים. היום בבוקר קמה במצב רוח "על הפנים" זנב בין הרגליים לא אוכלת בכלל. לא מניקה את הגורים ולא מטפלת בהם בכלל. אתמול בלילה הכל נראה תקין. מה עוושים ?! תודה

לא יודעת, אבל רק אגיד...

שאני מקווה שלמדתם את הלקח, וכשהיא תסיים להניק תעקרו אותה, כדי שדברים כאלו לא יחזרו על עצמם, ובכלל - יש מספיק גורים חסרי בית במדינתנו. באמת שלא צריך עוד.

חוסר אחריות, כלבה צעירה מדי...

שלום קובי, מאוד לא מומלץ לזווג נקבות מתחת לגיל שנתיים... ויכול להיות שזה ההסבר הכי טוב להתנהגות המדוברת. הכלבה בת שנה בערך, היא בעצמה על הגבול בין גורה לכלבה בערך בוגרת, היא עדיין לא מספיק אימהית בשביל לטפל בשגר משלה. יכול להיות שהיא קצת מבולבלת מכל הסיטואציה. עוד שאלות : עד היום היא טיפלה בהם כמו שצריך במשך כל השבועיים? היא תוקפת את הגורים, או שפשוט נמנעת מלהניק אותם ובורחת להם? איזה גזע הכלבה? האם אתם רואים איזשהי ירידה במצבה הפיזי הבריאותי, או שזה נראה יותר משהו התנהגותי? בכל מקרה אני הייתי ממליץ בחום!!! להתייעץ עם וטרינר בהקדם, אפילו שיגיע הביתה לראות את מצב הגורים והאם ושיתן לך את חוות דעתו, שימו עיין על הנעשה אם זה ימשיך בקצב הזה יכול להיות שתצטרכו להניק אותם ידנית עם מטרנה מיוחדת לגורים, אל תזניחו את העניין, זה יכול להגמר בצורה לא נעימה. אסף.

קובי שלום

לך לבית מרקחת ותקנה תחליף חלב אם לכלבות ותיתן לגורים ובשום אופן אני חוזרת בשום אופן לא לתת לגורים חלב של פרות עכשיו אני רק רוצה להוסיף שמה שקרה לך עים הכלבה זו דוגמא למה אסור להרביע כלבות צעירות בגיל שנה היא תינוקת בעצמה וזו זכותה להיות תינוקת הייתי מציעה לך לעקר את הכלבה המשך יום נהדר

חוסר אחריות, כלבה צעירה מדי...

שלום קובי, מאוד לא מומלץ לזווג נקבות מתחת לגיל שנתיים... ויכול להיות שזה ההסבר הכי טוב להתנהגות המדוברת. הכלבה בת שנה בערך, היא בעצמה על הגבול בין גורה לכלבה בערך בוגרת, היא עדיין לא מספיק אימהית בשביל לטפל בשגר משלה. יכול להיות שהיא קצת מבולבלת מכל הסיטואציה. עוד שאלות : עד היום היא טיפלה בהם כמו שצריך במשך כל השבועיים? היא תוקפת את הגורים, או שפשוט נמנעת מלהניק אותם ובורחת להם? איזה גזע הכלבה? האם אתם רואים איזשהי ירידה במצבה הפיזי הבריאותי, או שזה נראה יותר משהו התנהגותי? בכל מקרה אני הייתי ממליץ בחום!!! להתייעץ עם וטרינר בהקדם, אפילו שיגיע הביתה לראות את מצב הגורים והאם ושיתן לך את חוות דעתו, שימו עיין על הנעשה אם זה ימשיך בקצב הזה יכול להיות שתצטרכו להניק אותם ידנית עם מטרנה מיוחדת לגורים, אל תזניחו את העניין, זה יכול להגמר בצורה לא נעימה. אסף.

לאסף.....

היי אסף אני שמח להצטרפותך בכתיבה בפורום זה. קל מאד להבין מכתיבתך שאתה מאלף כלבים. נשמח אם תכתוב כאן בפורום קצת רקע עליך, היכן למדת? היכן איזור פעילותך? ועוד.... כמובן, אם אתה רוצה בכך. שבת שלום.

עזרה כלבה שמניקה לא אוכלת ולא מאכילה

בקצרה כלבה בת שנה בערך המלטה ראשונה לפני שבועיים. היום בבוקר קמה במצב רוח "על הפנים" זנב בין הרגליים לא אוכלת בכלל. לא מניקה את הגורים ולא מטפלת בהם בכלל. אתמול בלילה הכל נראה תקין. מה עוושים ?! תודה

כלבה שמניקה ואינה אוכלת או שותה

קובי שלום, לגבי הגורים - כמו שכתבו גם לפני - יש להאכילם בתחליף חלב לגורי כלבים (ניתן לרכוש כמעט בכל חנות לחיות או אצל וטרינרים). לגבי הכלבה - כל כלב, בטח ובטח אם מדובר בכלבה מניקה , כאשר מפסיק לאכול ולשתות מדובר בסכנת חיים (התיבשות) ולכן חשוב מאוד לקחת את כלבתך לוטרינר על מנת לבדוק אותה בדיקה פיסיקלית מלאה ואולי אף בדיקות דם (יכולים להיות מס' מצבים בכלבה מניקה אשר יכולים לגרום למחלות חמורות ובהתאמה לחוסר אכילה או שתיה). חשוב בעיקר באם מדובר בגזע קטן ובשגר גדול (יכול לגרום לחוסר סידן אשר בסופו של דבר יתבטא בעוויתות ובמקרה חרום). בקיצור - אין כוונתי להלחיץ אותך יתר על המידה אך ללא ספק לדעתי יש לגשת לוטרינר לבדוק את הכלבה ולדאוג לגורים להאכלה חלופית. בהצלחה ובברכת רפואה שלמה, דר' גלית רובין מרכז רפואי וטרינרי - גן יבנה vet4pet.co.il

בברכת רפואה שלמה,

ד"ר גלית רובין - וטרינרית

מרכז רפואי וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
כלבים
בחר
בחר