גידול גור - בעד או נגד?

אני מאוד רוצה לגדל כלב, גידלתי בעבר כלבים אבל את כולם אימצתי כבר כשהיו גדולים. מעולם לא גידלנו גור בבית חוץ מלתקופה זמנית לפי הרבה שנים, וזה היה טירוף. אני מאוד מתלבטת אם לאמץ גור או כלב בן שנה/שנתיים, זה מאוד קורץ לגדל גור, להרגיש שטיפחת אותו, ללוות אותו והכל, אבל אני תוהה אולי מדובר רק בכך שגור הוא חמוד - וכשהוא מפסיק להיות אז נוצרת בעיה. הכוונה: למיטב ידיעתי, גידול גור כרוך בדי הרבה בלאגן, מעשיית צרכים בתוך הבית, ושמעתי שיש כאלה שגם אוכלים רהיטים. זה נורא מרתיע אותי ואני לא רוצה לאמץ גור ולבסוף אמא שלי תרצה שאמסור אותו, כי היא יכולה להיות חסרת סבלנות. אם הייתי חיה לבד הייתי מתמודדת עם זה, באהבה:) בנוסף, האם ניתן לגדל כלב בבית משותך? הכוונה בבניין? ללא חצר/מרפסת? יותר נכון, האם מומלץ? כמה פעמים צריך להוציא גור החוצה לטיול לעומת כלב בוגר? יש לי הרבה שאלות ומעט מדי תשובות, אני רוצה לאמץ גור אבל חוששת ממלחמת עולם שתהיה לי בבית. עוד מתלבטת, לוקחת ת'זמן. אשמח לתשובות, להמלצות לאתרים שיש בהם הסבר, ויותר מזה, אם מישהו גידל כאן גור ויש לו דרך להסביר לי אם הההיסטריה שלי מוצדקת או לא? שתהיה שבת שלום, ותודה מראש.

תשובה

היי מיכל. יש יתרונות באימוץ גור וישנם יתרונות באימוץ כלב יותר בוגר. חשוב להדגיש שגם כאשר מאמצים כלב יותר בוגר יכולות להתפתח בעיות התנהגות. היתרון באימוץ גור הוא שניתן לעצב את התנהגותו ביתר קלות כיוון שאין לו התניות קודמות. ביום שישי הייתי אצל משפחה שאימצה שני כלבים: מלינואה נקבה בת 4 שנים, וכנעני מעורב בן שנה והם מאד מרוצים משני הכלבים. פשוט כמעט ואין בעיות התנהגות של הכלבים ולאחר שיעור היעוץ אין צורך בהמשך טיפול. כלב הוא לא תעודת ביטוח בשום מקרה. ישנם כלבים מאד נוחים שנמסרים לבעלים חדשים ועקב המעבר ישנה ריגרסיה בהתנהגותם. רצוי שתתיעצי עם מביני דבר בבחירת כלב שיתאים לאופייך וסגנון חייך. לדעתי ניתן להפיק הנאה הן מאימוץ גור קטן והן מאימות כלב בוגר יותר. הדבר החשוב כאן הוא הנכונות והצורך שלך בגידול כלב. בהצלחה, אורן מנור-אילוף כלבים www.oren-hiluf.co.il

תוספת.......

כדאי לך להסתכל על הלינקים של בוניטה ועוד גורה שמחפשות בית חם. נשמח אם תאמצי אותם. אני מבטיח לך שלושה מפגשים ללא תשלום וללא התחייבות במידה את מאמצת אחת מהן ובתנאי שאיזור מגורייך בין נתניה לבאר שבע.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
כלבים
בחר
בחר