תותבת

אני מבקשת לדעת אם הפתרון הטוב ביותר להחזקת תותבת שלמה הוא השתלה? האם קיים פתרון מוצלח נוסף הכרוך בפחות סבל פיזי וסבל כספי?
Anonymous

השתלים באו לעולם לפתור לבעלי תותבות את המצוקה

השתלים מספקים את היציבות, בטחון בלעיסה והפתרון ליעילות הלעיסה. לעיתים רחוקות בעלי תותבות בלסת תחתונה נהנים מהן. אין פתרון מוצלח טוב יותר. לך על זה אך בחר רופא משקם מיומן
Anonymous

שתלים ותותבות...

שלום רב, אני זקוקה לפרוטזה תחתונה שלמה, כמעט ואין לי יותר עצם בפה ולכן פניתי להשתלה. זה היה לפני שש שנים. בתחילה פניתי לרופא שאמרו לי שהוא טוב ולא יקרני. לא היה לי מושג מה הולך לקרות, הרבה לא שאלתי וכמובן "נדפקתי". הם נפלו כעבור שלוש שנות סבל קשה, בעיקר בגלל חוסר יכולתו להתאים את הפרוטזה לשתלים וחוסר האיכפתיות שלו לגבי העובדה שבשתלים חייבים לטפל בצורה מסויימת גם הרופא וגם המטופל וזאת בקפדנות רבה. לא התייאשתי וגם לא הייתה ברירה ופניתי לרופא אחר שאותו בחרתי הפעם בקפידה רבה ביותר, הסכמנו על תכנית טיפולית והוא אמר לי שהעצם במצב קשה מאוד אחרי ההשתלה הכושלת הקודמת והוא לא יכול להבטיל לי אריכות חיי השתלים, בכל זאת לקחתי סיכון, כי כבר ידעתי מה עצום ההבל בין פרוטזה על שתלים לבין סתם פרוטזה. זה היה לפני שנתיים, השתלים, תודה לאל, יושבים יפה מאוד, אני במעקב וטיפול (ניקוי אבן) אצלו מאוד קפדניים וגם אני בבית למדתי ממנו איך מנקים את השתלים שזה תנאי לאריכות חייהם. בסיכמו של דבר: אם תמצאי את הרופא הנכון כפי שאני מצאתי את שלי, איכות חייך ישתנו ללא הכר לאחר ההשתלה, וגם הסבל הגופני הוא לא כל כך קשה, שוב אם הרופא הוא מומחה אמיתי בשטח זה. מה שבאמת כואב מאוד זה הכיס. השתלה זה דבר מאוד יקר אבל איזו איכות חיים. לא יאומן. אשמח לענות לך בדואל אם תרצה לשאול ברוריה
Anonymous
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
רפואת שיניים ושיקום הפה
בחר
בחר