יישור שיניים

יישור שיניים בנתניה | התקשרו עכשיו 055-9661505

 

יישור שיניים זמין היום לכל הגילאים בזכות הטכנולוגיה המתקדמת בתחום האורתודנטיה ושיטות היישור השונות אשר מאפשרות ליישר את השיניים בגשר שקוף או מוסתר. ולכן יישור שיניים איה רק נחלתם של בני הנוער כפי שהיה בעבר והביקוש הולך וגדל.

 

שיניים עקומות? בולטות? חיוך לא יפה? אנו נתאים עבורך את השיטה הטובה ביותר בשבילך.יישור שיניים ניתן לבצע במס׳ שיטות. להלן 5 עיקריות:

יישור שיניים בגשר:

זוהי השיטה הותיקה והנפוצה ביותר ליישור שיניים.גשר הבנוי מרכיבים מתכתיים,  על כל שן מודבקת ״קוביה״ באמצעות דבק מיוחד. הקוביות מחוברות באמצעות חוטים מיוחדים ובגומיות מיוחדות על מנת לקבוע את השיניים.

היום ניתן לבקש גשר שקוף או צבעוני.

  אינויזליין - באמצעות קשתיות שקופות

יישור שיניים שקוף ללא גשר באינויזליין, שיטה מהפכנית המבוצעת בעזרת קשתות שקופות. הקשתות עשויות מפולימר רפואי קל דק ושקוף, והוא בלתי נראה כלל כשמרכיבים אותו. עקב כך שיטה זו מתאימה במיוחד למבוגרים שאינם רוצים להסתובב עם "גשר" לא אסתטי.

  הקשתיות צריכות להיות מורכבת כל שעות היממה וכשאוכלים ומצחצחים שיניים שולפים אותן ומחזירים חזרה לאחר שטיפה קלה.

זמן הטיפול נע בין מספר חודשים ועד לשנה וחצי- שנתיים.

 הגשר השקוף מתוכנן על ידי מחשב, מאפשר להזיז כל שן או קבוצת שיניים בנפרד. יתרון זה מאפשר טיפול ממוקד יותר, עובדה החוסכת במקרים רבות זמן טיפול מיותר.

 הטיפול לא מתאים לכל המקרים.

לפרטים נוספים: https://www.youtube.com/watch?v=-Gbpj66Znf0


גשר לינגואלי

יישור שיניים באמצעות גשר לינגואלי מבוצע בצד הפנימי של השן ולא נראה כלפי חוץ ומהווה פיתרון אסתטי.

בתחילת הטיפול הלשון מגורה על ידי הסמכים ויש הפרעה קלה בדיבור, לומדים להסתדר עם זה  במהירות. האורתודנט המטפל לוקח את מידות שיני המטופל, ושולח למעבדה בגרמניה. שם הם עוברים סריקה, יצירת מודל תלת מימד של השיניים והדמיה של הסגר הסופי.

 על גבי שיני המודל, מתוכננים הסמכים (הקוביות) כאשר בסיסם מותאם אישית לצורת שיני המטופל. צורת החוטים, המיוצרת ע״י רובוט,מתוכננת בהתאם לשלבי תוכנית הטיפול.

 הטיפול הלינגואלי מהווה אתגר לא קטן לאורתודנט. נדרשת רמת דיוק ומיומנות גבוהים יותר ועבודת מעבדה מעולה מכיוון שהגישה למכשור קשה יותר ולכן הטיפול הלינגואלי יקר יותר מהטיפול הקונבנציונלי.

 שיטת הטיפול מתאימה בעיקר לבוגרים וגם לבני נוער בעלי משנן קבוע.

זמן הטיפול נע בין מספר חודשים ועד לשנה וחצי- שנתיים בהתאם למורכבות הטיפול.  

יישור שיניים דמון - Damon

סמכים ננעלים מעצמם ללא גומיות כלל, עקב כך החיכוך נמוך יותר והשיניים זזות בצורה חלקה ועדינה יותר. בשיטה זו משתמשים בחוטים רחבים והשיניים מוזזות באיטיות למקום רחב יותר בקשת ובכך מגיעים להרחבה הרצויה.

  קיימים שני סוגים של מערכת דמון - המתכתי ומפורצלן. בשתי המערכות מגיעים לתוצאות זהות.  ההבדלים הם מבחינת אסתטיקה ועמידות בלבד– הגשרים מפורצלן משקפים את צבע השיניים בזמן הטיפול, ולמרות שהם עדיין מורגשים, הטיפול אינו בולט לעין. בנוסף, נדרשת הקפדה יתרה במיוחד בזמן האוכל היות וגשר פורצלן שביר יותר מגשרים מתכתיים.

יישור שיניים באמצעות סמכים שקופים/סמכים מחרסינה

סמכים מחרסינה הם למעשה סמכים חיצוניים אסתטיים ביותר. ייחודיותם באה לידי ביטוי בכך שהם אינם משנים את צבעם במהלך הטיפול, ומשתלבים באופן מושלם עם הצבע הטבעי של השיניים. בין הסמכים עובר חוט מתכתי אשר מצופה בסיליקון או בחומרים אחרים, שמסווים את הצבע שלו.

 הסמכים השקופים מורכבים על החלק החיצוני של השיניים, אך הם כמעט ואינם בולטים לעין בזמן חיוך, דיבור או אכילה. כיום, משתמשים בסמכים המתקדמים ביותר הננעלים על החוט כמעט ללא חיכוך, מה שמפחית לחץ וכאבים ומביא לטיפול קל ומהיר יותר.

  טיפול קצר יחסית שבו נשמרים החיוך והמראה האסתטי

 

 

 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
רפואת שיניים ושיקום הפה