דלקת חניכיים חריפה

שלום, עברתי לפני יומיים ניקוי אבנית אצל שיננית (היתה לי הרבה אבנית) והיא אמרה שיש לי דלקת חניכיים חריפה מקדימה, ודלקת חניכיים קלה יותר מהצדדים. היא אמרה לי לחזור אליה לניקוי אבנית פעם נוספת עוד 3 חודשים. ונתנה לי כלורהקסידין לאסר. יש לציין שיש לי בנוסף לדלקת גם ריח רע מהפה. שאלותי הם: 1. לעשות כמו שהיא אמרה לי ולחזור אלי עוד 3 חודשים, או שללכת לאיזשהו מומחה שיטפל בבעיה? 2. כמה זמן לוקח להתרפות מהדלקת? 3. מאיפה לדעתך מקור הריח הרע של הפה? יכול להיות שאחרי הניקוי שעברתי כבר אין ריח? 4. האם אפשר לעשות יישור שיניים כשיש את הדלקת הזאת? אודה על תשובות

אני חולקת על השיננית שלך.

במצב של אבנית רבה ריח פה כפי שאתה מתאר ודלקת חניכיים חריפה לא הייתי מסתפקת בניקוי נוסף בעוד 3 חודשים, אלא לפחות בניקוי אחד (אם לא יותר) נוסף בזמן הקרוב (טווח של מס' ימים) תלוי כמובן בחומרת הדלקת, ובין הפגישות הייתי אולי ממליצה על השטיפות שקיבלת. רק לאחר שהדלקת חלפה הייתי מזמנת אותך לניקוי תחזוקתי אחת לשלושה חודשים. לבצע ניקוי אחד ו"לשחרר" אותך לשלושה חודשים נראה לי לא יעיל ברמת דלקת אותה אתה מתאר. לא משחררים פציינט כל עוד החניכיים מודלקים. אני אף הייתי מפנה אותך למומחה חניכיים. מאחר והיא לא הפנתה אותך, פנה בעצמך למומחה חניכיים להתייעצות וטיפול מתאים. ריח הפה יחלוף ברגע שתחלוף הדלקת.

רק לאחר התייצבות החניכיים...

ולאחר שקיבלת "אישור" ממומחה החניכיים, תוכל לפנות לאורטודנט לצורך יישור שיניים.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
רפואת שיניים ושיקום הפה
בחר
בחר