פורום מפלגת שינוי

בשעה טובה ומוצלחת נפתח הפורום הרשמי של תנועת שינוי. אני מזמין את כולכם לקחת חלק פעיל בפורום להביע את דעתכם בסוגיות שעל סדר יומנו. ובמיוחד בימים טרופים אלה בהם המפלגות החרדיות סוחטות וחולבות את קופת המדינה על חשבון הציבורי החילוני העובד והתורם. בהמשך נשמח לזמן ח"כים מסיעת שינוי שיענו על שאלות הגולשים פורום שינוי: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.asp?id=232 תודה מראש

ומה הרעיון?... שחבורת שונאי הדת תתייפח בדמעות תנין זה על כתפו של זה?

קצת קתרזיס אנטי-דתי? קבוצת תמיכה לאלו שמראה כיפה גורם להם סיוטים בלילה? על זה שר אלון אוליארצ'יק: "קולי נאלם ליבי נרגש, בא לשכונה פורום חדש".

ברכותיי לתנועת שינוי על פתיחת הפורום החדש .

נשמח אם כשם שעשיתם לכם פירסום בפורום שלנו , תעשו לפורום שלנו פירסום בפורום שלכם . כאן נשמח גם אנו לארח חברים מתנועת שינוי , כמו גם חברים מההצד השני של ההמתרס . ושוב - בהצלחה לכם !

חברי שינוי ישאפו להכרית את אורח החיים הדתי גם אם תאחל להם הצלחה בשיא הנימוס...

אז למה אתה כחרדי מנשק את הנעל ששואפת לבעוט בך?

תודה רבה

א. נדאג לשים קישור קבוע לפורום זה. ב. אני רק רוצה להוסיף שבתנועת שינוי חברים אנשים דתיים וחילונים כאחד. מיותר גם לציין שהקהילות הרפורמיות והקונסרבטיביות איתנו. ואנו מאוד גאים ברב קונסרבטיבי ראשון דובר רוסית שהוא גם חבר במועצת שינוי.

חברי שינוי ישאפו להכרית את אורח החיים הדתי גם אם תאחל להם הצלחה בשיא הנימוס...

אז למה אתה כחרדי מנשק את הנעל ששואפת לבעוט בך?

אם אתה אומר

>"חברי שינוי ישאפו להכרית את אורח החיים הדתי" הכי קל זה להכפיש... בברכה, J-Bar

מסורתי יקר שלי

אחת שכתבה כאן בשבוע שעבר טענההה שאני חילוני אחרת טענה שאני דתי לאומי עכשיו הגענו לזה שאני חרדי . וואלה ? עכשיו תראה , אני מאמין בהידברות . לכן פניתי בעבר אל טומי , ועכשיו אל אנשי הפורום של שינוי . להזכירך , גם כשמשה התחיל את דרכו הפוליטית הוא פנה לא אל אנשיו אלא דווקא אל שונאיו - אל דתן ואבירם . הוא , אגב , לא התייאש כמוני אחרי שבוע אלא משך כל נידודיו במדבר הוא ניסה לקרבם אליו . לילה טוב אריאל

אזכיר לך מה היה סופם של דתן ואבירם...

אז כנראה שההידברות לא ממש עזרה. ולגבי "שינוי"... למה שלא תיכנס לאתר האינטרנט של "שינוי" ותעיין בהצעת החוק של פורז לאיסור שחיטה כשרה? (זו ההצעה הראשונה בסעיף "בעלי חיים") לנוחיותך מצורף לינק לשם. אני בטח מבולבל, אבל נדמה לי שאיסור שחיטה כשרה היה סממן של משטרים אנטישמיים. (אנטיוכוס כבר אמרתי?) אז אני חוזר ואומר... שינוי שמה לה למטרה לחסל את הדת היהודית, והידברות עם מייצגיה הינה חסרת תועלת. ולגבי הגדרתך כחרדי.. זה מה שהיה נדמה לי מכתיבתך בפורום בעבר הרחוק. מתנצל אם פגעתי בך.

אם אתה אומר

>"חברי שינוי ישאפו להכרית את אורח החיים הדתי" הכי קל זה להכפיש... בברכה, J-Bar

להזכיר לך שוב את הצעת החוק של פורז לאיסור השחיטה הכשרה? (ראה לינק מצורף)

אזכיר לך מה היה סופם של דתן ואבירם...

אז כנראה שההידברות לא ממש עזרה. ולגבי "שינוי"... למה שלא תיכנס לאתר האינטרנט של "שינוי" ותעיין בהצעת החוק של פורז לאיסור שחיטה כשרה? (זו ההצעה הראשונה בסעיף "בעלי חיים") לנוחיותך מצורף לינק לשם. אני בטח מבולבל, אבל נדמה לי שאיסור שחיטה כשרה היה סממן של משטרים אנטישמיים. (אנטיוכוס כבר אמרתי?) אז אני חוזר ואומר... שינוי שמה לה למטרה לחסל את הדת היהודית, והידברות עם מייצגיה הינה חסרת תועלת. ולגבי הגדרתך כחרדי.. זה מה שהיה נדמה לי מכתיבתך בפורום בעבר הרחוק. מתנצל אם פגעתי בך.

אולי, לרגע,

אולי, לרגע, תפסיק לעשות השלכות שכאלה; _אולי_ תנועת שינוי רוצה למנוע מהיהודים לאכול בשר, ולא להשמיד את הדת היהודית? א' לא מוליך בהכרח לב'. הכל הינו קישור של מוחך מסלף העובדות. גם בנורווגיה דנים באיסור השחיטה הכשרה, מאותה הסיבה בדיוק - צער בעלי חיים. דעתי בנושא - לבעלי חיים אין זכויות כבני אדם. אין שום סיבה למנוע את השחיטה הכשרה. בברכה, J-Bar

ברור שרוצה למנוע מהיהודים לאכול בשר... לכן היא מתירה שחיטה בהימום.

איכשהו יוצא שרק לדתיים תהיה בעייה. ולגבי נורבגיה.. אני מסופק האם בשבדיה (כן.. זו שבדיה ולא נורבגיה) היה עובר חוק כזה לו היה שם מספר משמעותי של שומרי כשרות.

אז אולי

יש לה משהו נגד בשר, ולא נגד הדת? בנוגע לשבדיה/נורווגיה - אם אתה טוען כך. זכרוני בוגד בי... לגבי השחיטה - רגע, לא שלוחת שינוי בשבדיה היא הדורשת זאת? באמת מדובר בפעילי זכויות בעלי חיים? בטח מדובר בטומי לפיד! בברכה, J-Bar

שינוי מנסה במפורש ליצור מצב של התעמרות בדתיים והפיכת חייהם לבלתי נסבלים...

ואם היה לה משהו נגד בשר ולא נגד דת - היתה מציעה לאסור שחיטה בכלל. לגבי השחיטה בשבדיה... בשבדיה אין המוני שומרי כשרות, לכן אין שום שיקול שעומד נגד השיקול של צער בעלי חיים. (לכן, אין ענין אנטישמי בחוק בשבדיה) בישראל לעומת זאת, יש ציבור גדול מאוד של שומרי כשרות - ויש לאיכות חייהם חשיבות לא פחותה מזו שלסבלן של הבהמות בשחיטה. ברגע ששינוי מעדיפה בריש גלי את טובת הבהמה על טובת הדתי, היא מצהירה חד משמעית שמבחינתה דתי שווה פחות מבהמה.

שוב,

אז בשבדיה מדוע אסרו את השחיטה הכשרה? מדוע לא את כל סוגי השחיטה? השחיטה הכשרה גורמת לפגיעה יתרה בבע"ח. לא מונעים שחיטה כשרה, מונעים שחיטה שלא בהימום. למיטב ידיעתי (ידיעתי מבוססת על חוקי הכשרות שבתורה שבעל פה) אין בכל שום פגיעה בכשרות. אם אדם מעדיף להיות 'קדוש יותר מהאפיפיור', זו לא בעייתי, הוא זה שיאלץ להתגמש. ושוב, אומר כי לדעתי אין כל סיבה למנוע את השחיטה הכשרה. המוסר אינו תקף במקרה של בעלי החיים. בברכה, J-Bar

כמו שהסברתי לך - בשבדיה אין בעיה עם מניעת הסבל לבעלי חיים...

בישראל עומד מול זה האינטרס של מאות אלפי אנשים לאכול בשר. ולמיטב הכרתי - הדתי חשוב קצת יותר מהבהמה. והשאלה האם שחיטה בהימום היא כשרה נדונה לעומק כאן בפורום והובאו שפע מקורות הלכתיים שמוכיחים ששחיטה בהימום אסורה. תשאל את עצמך את השאלה הבאה... איך זה שבארה"ב ובמערב אירופה (בריטניה, צרפת) אין איסור על שחיטה ללא הימום? הרי יש שם לובי "ירוק" חזק הדואג לזכויות בעלי החיים. כנראה שזה משום שיש שם קהילות יהודיות גדולות שנזקקות לשחיטה כשרה. (וברור שאם שחיטה בהימום היתה כשרה - כל המדינות הנ"ל היו עוברות מזמן לשחוט כך) בעצם האמת יוצאת לאור במשפט שלך שהדתי העקשן "הוא זה שייאלץ להתגמש". זה בדיוק הענין... שינוי רוצה להכריח את הדתי להתגמש ולהתגמש ולהתגמש... עד שלא יוכל לחיות עם הסתירה בין אמונתו לאורח חייו ואז יתפקר.
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דתיים-חילוניים
בחר
בחר